<
13.05.-16.05.
>
  Skupina o titul
  #KlubZSB
  1FC Viktoria Plzeň3563:2185
  2SK Slavia Praha3580:2778
  3AC Sparta Praha3572:4073
  41.FC Slovácko3559:3868
  5FC Baník Ostrava3560:4855
  6FC Hradec Králové3544:5244
  Skupina o záchranu
  #KlubZSB
  1FK Pardubice3542:6837
  2FC Fastav Zlín3543:6036
  3FK Jablonec3527:4834
  4Bohemians Praha 19053545:6134
  5FK Teplice3533:5929
  6MFK Karviná3533:6319
  18. kolo, Základní část | pondělí 03/03/2014, 18:00 | Městský stadion Mladá Boleslav | ČT sport

  Góly

  • Bez branek

  Návštěva: 2 276 diváků (46 % z kapacity 5 000)
  Video
  Reportáž

  Ze začátku nebyl k vidění nijak akční fotbal. První náznak předvedl hostující Petr, když si postavil balón ke standardce a vyslal nepřesnou střelu. Mladá Boleslav kontrovala Kyselovou tvrdou ránou, kterou ale soupeř zblokoval. Podobných útoků bylo oboustranně více, ale byly bezzubé. Překvapivé bylo brzké střídání Janíčka, jenž odstoupil ze zápasu ze zdravotních důvodů.

  Hodně vzruchu přinesla až 27. minuta, když zafungovala spolupráce Jarolíma s Janem Kyselou, kteří dokázali jediným ťukem překonat obranu a druhý jmenovaný pak i gólmana. O 4 minuty později pak Heča vyboxoval Jarolímův centr zpět k němu, jenž byl v pěkné šanci vstřelit druhý gól zápasu, jenže se sám zahnal do autu. Do konce poločasu ale zase nebylo k vidění mnoho. Tým Slovácka v této fázi téměř neohrozil a diváky spíše bavily vzájemné souboje Dosoudila s Doškem.

  Ve druhém poločase dostal od Kysely po deseti minutách hry skvělou přihrávku Nešpor, který však před malým vápnem zazmatkoval a málem se nechal obrat o míč. Nakonec jej ale nahrál zpětně na Chramostu, jenž jej z první napálil těsně mimo. Na druhé straně se do šance dral Kerbr, na kterého šel pěkný prudký centr, ale fauloval při tom. Heča pak na druhé straně skvěle zlikvidoval boleslavský protiútok i Chramostovu dorážku. Slovácko vzápětí kontrovalo v podobném gardu díky Jaroslavu Divišovi, ale těsně minulo.

  V 66. minutě odmítnul vyrovnání Došek, jenž z blízkosti trefil jen brankáře. Následující dorážka šla mimo. Každopádně tím hosté jasně deklarovali úmysl nadále útočit a zkoušet to dál. I díky tomu vypadal fotbal mnohem lépe než v prvním poločase. Pak ale zahrozili domácí, když letěl dalekonosný dloubák na Chramostu, avšak neproměnil. O pár minut později se dostal tentýž hráč do úžasného brejku, ale Heča stoprocentní tutovku vyrazil těsně k tyči.

  Avšak v 78. minutě se už Jan Chramosta dočkal, když si vyběhl při rohu následujícím po jeho předchozí šanci před obránce, jenž ho špatně hlídal, a jen poslal míč za bezmocného brankáře. Mladá Boleslav pak už zbytek zápasu kontrolovala a soupeři téměř nedovolila pokusit se výsledek korigovat.


  Ohlasy trenérů:

  Karel Jarolím (FK Mladá Boleslav): Jsem samozřejmě spokojen, že jsme získali tři body, ale myslím si, že ještě stále máme na čem pracovat, například bychom mohli v postupu do útoku zachovat více klidu. Co mě mrzí, je, že jsme nedokázali proměňovat další šance a mohli jsme rozhodnout daleko dříve. V zápase Slovácko předvedlo několik nebezpečných závarů, ze kterých mohlo srovnat.

  Svatopluk Habanec (1. FC Slovácko): Nevstřelili jsme branku a dvě jsme inkasovali. Na druhou starnu jsme v zápase hráli nahoru dolů. Nám však chyběla ta zkušenost v zakončení a body tedy zůstaly doma.


  Mladá Boleslav - Slovácko 2:0 (1:0)

  Branky: 27. Kysela, 79. Chramosta.
  Rozhodčí: Orel – Pelikán, Paták.
  ŽK
  : Petr, Šumulikoski, Valenta (všichni Slovácko).
  Diváci: 2 276.


  Sestavy:

  FK Mladá Boleslav: Jakub Diviš – Kysela, Dosoudil, Kúdela, Janíček (18. Bořil) – D. Jarolím, Ščuk, Štohanzl, Chramosta, Magera (72. Štajner) – Nešpor (69. Zahustel). Trenér: Karel Jarolím.
  1. FC Slovácko: Heča – Kuncl, Rada, Košút, Šimko – Jaroslav Diviš, Šumulikoski (65. Havlík), Petr, Valenta, Kerbr – Došek. Trenér: Svatopluk Habanec.


  FOTO: ČTK

  Statistiky
  Sestavy

  Rozšířené ligové statistiky jsou k dispozici až od sezóny 2013/14. Statistiky jsou přebírány z údajů v zápisech o utkání a od externího dodavatele Instat Limited.

  V historickém přehledu lídrů jsou zobrazeni pouze hráči, kteří odehráli v lize alespoň 60 zápasů. V podrobném zobrazení pak figurují všichni hráči. Nejste si jistí, co daný parametr znamená? Podívejte se zde.

  LFA vynakládá odpovídající úsilí, aby zajistila spolehlivost a přesnost informací publikovaných na této webové stránce, může však dojít k technickým nepřesnostem či chybám při zpracování a vyhodnocení. Tyto mohou být po svém zjištění a podle uvážení LFA opraveny.

  Veškeré informace a údaje na této webové stránce, a to včetně jakýchkoliv statistik, jsou určeny pouze pro interní účely LFA a všeobecné informační účely. LFA, ani její dodavatelé, neposkytují jakoukoliv záruku ani nepřebírají jakoukoliv odpovědnost za správnost, aktuálnost ani přesnost informací publikovaných na této webové stránce, a to výslovně včetně jakýchkoliv statistik.

  LFA neodpovídá za jakékoliv škody či jiné újmy, které mohou vzniknout třetím osobám v důsledku spolehnutí se na správnost, aktuálnost či přesnost informací publikovaných na této webové stránce.