3Bohemians Praha 19053534:4839
    4MFK Karviná3538:6232
    5SK Dynamo České Budějovice3541:7029
    6FC Zlín3540:6927
    5. kolo, Skupina o titul | neděle 26/05/2024, 16:00 | Fortuna Arena | O2 TV Sport

• Bez karet

Návštěva: 16 718 diváků (86 % z kapacity 19 370)

Mladoboleslavští po vítězství Ostravy nad Slováckem klesli ze čtvrté na konečnou pátou příčku tabulky a o postup do evropských pohárů ještě budou muset zabojovat. V pátek doma přivítají v kvalifikačním utkání o Evropskou konferenční ligu vítěze skupiny o Evropu Hradec Králové. Slavia v lize porazila Středočechy pošestnácté z posledních 17 zápasů.

Pražané nastoupili bez nemocného reprezentačního brankáře Staňka, zastoupil ho Mandous. V základní sestavě naopak nechyběli oba útočníci, kteří ještě měli šanci na korunu pro krále střelců - Jurečka a Chytil.

Favorit se brzy ujal vedení. Po Juráskově centru se v 16. minutě prosadil právě Jurečka. Skóroval z pozice zavánějící ofsajdem, takže situaci přezkoumal videorozhodčí. Po dlouhých čtyřech minutách, během nichž se v Edenu vydatně rozpršelo, byla branka uznána, takže slávistický kanonýr se dotáhl Šulce.

Středočeši odolávali jen s velkou námahou a ve 27. minutě už prohrávali o dvě branky. Chytil odcentroval a trefil se u zadní tyče nedostatečně bráněný Zmrzlý. V součtu s podzimem v Olomouci se posunul již na šest branek v ligové sezoně. Chvíli poté pak Jurásek v obrovské šanci vypálil jen do obránce.

Nedlouho po přestávce zakončil Chytil pouze do brankáře Trmala, jinak ale zápas ztratil ve druhém poločase tempo. V 78. minutě se pak opakovala situace z úvodního dějství. Jurečka po Provodově přihrávce skóroval znovu z hraničního postavení. V akci bylo opět video, gól i tentokrát platil.

Jurečka se tak zlepšil na 19 branek v ligové sezoně, což je o jednu méně než vloni. Téměř jistě podruhé za sebou ovládne tabulku střelců, která však bude definitivně uzavřena až po pátečním duelu o Konferenční ligu mezi Boleslaví a Hradcem Králové.

Poslední gól Slavie v sezoně padl minutu před koncem, Jurečka na něj nahrál střídajícímu Zafeirisovi. Pražané však jinak prožili nepovedený ligový ročník a potřetí za sebou zůstali bez titulu. Boleslav dalším debaklem potvrdila, že ji závěr sezony nezastihl ve formě. Před týdnem utrpěla se Spartou vysokou porážku 0:5 a v nadstavbě získala jen tři body.

SK Slavia Praha - FK Mladá Boleslav 4:0 (2:0)

Branky: 16. a 78. Jurečka, 27. Zmrzlý, 89. Zafeiris.
    Rozhodčí: Radina - Paták, Pochylý - Rouček (video).
    ŽK: Suchý (Boleslav).
    Diváci: 16.718.

Slavia: Mandous - Holeš, Ogbu, Zima - Douděra (82. Tecl), Ševčík (71. Zafeiris), Oscar, Zmrzlý (71. Diouf) - Jurečka, Jurásek (62. Provod) - Chytil (62. Van Buren). Trenér: Trpišovský.

M. Boleslav: Trmal - Kostka, Suchý, Král, Suchomel (61. Fulnek) - Sakala, Žitný (85. Solomon) - Kušej (61. Fila), Mareček (61. Matějovský), Vaníček (46. Jawo) - Hilál. Trenér: Holoubek.

Rozšířené ligové statistiky jsou k dispozici až od sezóny 2013/14. Statistiky jsou přebírány z údajů v zápisech o utkání a od externího dodavatele Wyscout.

GZSS: Události, kdy se míč po přerušení (faul, aut či odkop od branky) vrací do hry. Dodavatelem těchto statistik je externí dodavatel Wyscout.