18Slezský FC Opava3120:6217

Zprávy

• Sparta porazila doma Ostravu po sedmé za sebou, rozhodl Dočkal

09/05/2021 | Reportáže
      Praha – Fotbalisté Sparty porazili v 31. kole první ligy Ostravu 3:1. Letenské poslal do vedení v 37. minutě David Moberg Karlsson, po hodině hry vyrovnal David Buchta, ale Bořek Dočkal a Adam Hložek v rozmezí 79. až 88. minuty zařídili domácímu týmu tři body. Pražané bodovali v nejvyšší soutěži popáté za sebou a na druhý Jablonec ztrácí tři body, navíc mají zápas k dobru. Baník prohrál po šesti kolech a zůstal osmý.
    • O výhře mistrovské Slavie v Olomouci rozhodl Kuchta

Olomouc – Fotbalisté Slavie zvítězili v 31. kole na hřišti Sigmy Olomouc 1:0. O výhře sešívaných rozhodl v 78. minutě Jan Kuchta, který vstřelil čtrnáctou branku sezony a osamostatnil se na prvním místě tabulky střelců. Slavia prodloužila svou neporazitelnost na 43 zápasů, naopak Sigma potřetí v řadě prohrála.
    • Fotbalisté Slovácka vyhráli v Karviné 2:0 a upevnili si čtvrté místo

Karviná - Fotbalisté Slovácka vyhráli v 31. ligovém kole v Karviné 2:0 díky gólům Vlastimila Daníčka z penalty a Milana Petržely. Tým z Uherského Hradiště porazil slezského soupeře v nejvyšší soutěži pošesté za sebou stejným výsledkem. Slovácko si upevnilo čtvrtou příčku a vzdálilo se svým konkurentům o místa v pohárové Evropě Plzni a Liberci. Karviná prohrála třetí z posledních čtyř kol a zůstala v tabulce dvanáctá, ale už mimo sestupové ohrožení.
    • České Budějovice porazily Pardubice i ve druhém vzájemném měření sil

České Budějovice – Fotbalisté Českých Budějovic zvítězili ve 31. kole nad Pardubicemi 2:0 a doma naplno bodovali po šesti zápasech. Ve 36. minutě otevřel skóre Marko Alvir po přihrávce Benjamina Čoliče, který z dalšího přímého kopu těsně před koncem přidal druhý gól. Východočeský nováček podlehl po pěti kolech a v neúplné tabulce zůstal sedmý, jedenácté Dynamo vyhrálo podruhé za sebou.
    • Slavia bude bojovat v Olomouci o prodloužení série ligové neporazitelnosti

09/05/2021 | Preview
      Praha - Fotbalisté Slavie týden po zisku titulu budou usilovat o prodloužení ligové série neporazitelnosti v Olomouci. Svěřenci trenéra Jindřicha Trpišovského neprohráli v rekordních 42 duelech nejvyšší domácí soutěže po sobě. Mají skvělou aktuální formu, titul oslavili výhrou 5:1 nad Plzní a ve středečním semifinále poháru opět suverénně zvítězili 3:0 na stadionu pražského rivala Sparty.
    • Bohemians smetli Liberec třemi góly ve druhém poločase

08/05/2021 | Reportáže
      Praha - Fotbalisté Bohemians vyhráli v 31. kole FORTUNA:LIGY nad Libercem 3:0 a prodloužili svou sérii neporazitelnosti v nejvyšší soutěži na 11 zápasů. "Klokani“ rozhodli o vítězství ve druhé půli, kdy se po proměněné penaltě Matěje Pulkraba prosadili i Tomáš Necid a Petr Hronek. Pražané drží v neúplné tabulce devátou příčku. Severočeši podruhé za sebou nevyhráli a nevyužili šanci z šestého místa poskočit na pátou pozici.
    • Zbrojovka podlehla doma Mladé Boleslavi a její naděje na záchranu klesly

Brno - Fotbalisté Mladé Boleslavi vyhráli ve 31. kole FORTUNA:LIGY v Brně 3:2 a definitivně si zajistili účast v nejvyšší soutěži i pro příští ročník. Dvě branky vítězů dal Václav Drchal a jednu David Douděra, za domácí korigovali Luděk Pernica z penalty a Jakub Přichystal. Hosté si v tabulce upevnili 13. místo. Zbrojovka doma v lize devětkrát za sebou nezvítězila, zůstává šestnáctá a tři kola před koncem soutěže ztrácí na nesestupovou příčku stále čtyři body.
    • Příbram ztratila dvougólové vedení v Plzni, nakonec zachránila bod

Plzeň - Fotbalisté Plzně ve 31. kole FORTUNA:LIGY doma nečekaně jen remizovali 3:3 s předposlední Příbramí. Viktoria po minulém debaklu 1:5 na hřišti mistrovské Slavie znovu ztratila body a nevyužila šanci minimálně do neděle poskočit na čtvrté místo tabulky. Středočeši venku neprohráli počtvrté za sebou a ztrácejí pět bodů na první nesestupovou příčku, kterou drží Teplice.
    • Opava ve Zlíně jen remizovala 1:1 a ztratila naději na záchranu

Zlín - Fotbalisté Opavy se stali prvním sestupujícím z FORTUNA:LIGY. Poslední tým tabulky v utkání 31. kola nejvyšší soutěže remizoval ve Zlíně 1:1 a už nemůže opustit jednu ze tří nejhorších příček, které znamenají pád do druhé ligy. Slezané opouštějí elitu po třech letech.​
    • Jablonec porazil Teplice 4:1 a upevnil si druhé místo v lize

07/05/2021 | Reportáže
      Jablonec - Fotbalisté Jablonce potvrdili formu a v předehrávce 31. kola první ligy zvítězili nad Teplicemi 4:1. Hattrickem se blýskl Martin Doležal, jednu branku dal Vojtěch Kubista. Za hosty snížil Robert Jukl. Jablonec už 11 kol po sobě neprohrál a v neúplné tabulce si upevnil druhé místo před Spartou, která ztrácí šest bodů, ale má k dobru dvě utkání. Teplice v posledních devíti ligových zápasech nezvítězily a na patnácté příčce mají jen čtyřbodový náskok na sestupové pásmo.
    • Jablonec hostí Teplice, Opava může být prvním sestupujícím

07/05/2021 | Preview
      Praha – Fotbalisté Jablonce v páteční předehrávce 31. kola FORTUNA:LIGY přivítají Teplice. Domácí touží natáhnout sérii deseti zápasů v nejvyšší soutěži bez porážky a upevnit si druhé místo v tabulce. Tým ze Stínadel, který osm kol po sobě nezvítězil, zkusí favorita překvapit a získat důležité body v boji o udržení. Pokud Tepličtí v Jablonci nečekaně vyhrají, definitivně sestoupí do druhé ligy Opava.
    • Soutěž Nechme děti sportovat vyhodnocena

06/05/2021 | Aktuální zprávy
      Ligová fotbalová asociace společně s profesionálními fotbalisty vyhodnotila avizovanou soutěž na sociální síti Instagram, kde děti posílaly příspěvky s vyznáním ke sportu a touze k návratu k organizovanému tréninku.
    • Jedenáctka 30. kola: Šestice mistrů, dvougóloví Pešek a Schranz

05/05/2021 | Jedenáctka kola
      Fanoušci zvolili do jedenáctky uplynulého 30. kola hned šest hráčů pražské Slavie, která v neděli oslavila zisk třetího mistrovského titulu v řadě výhrou 5:1 nad Plzní. V sestavě kola jsou například i dvougóloví střelci Jakub Pešek (Liberec) a Ivan Schranz (Jablonec).