16MFK Karviná1916:365

Zprávy

• Sparta a Hradec přehrály Chrudim. Plzeň, Budějovice a Boleslav stále stoprocentní

17/01/2022 | Aktuální zprávy
      Dalšími zápasy v uplynulém týdnu pokračovaly přípravy účastníků FORTUNA:LIGY na jarní část soutěže. První zápas odehrála Sparta, která přesvědčivě zdolala Chrudim 5:0, když se trefila i nová posila Čvančara. Další výhry v zimní přípravě přidaly týmy Plzně, Českých Budějovic a Mladé Boleslavi. Přehled všech zápasů za uplynulý týden naleznete v článku.
    • Kuchta odešel do Ruska, Baník vykoupil ze Sparty Lischku

13/01/2022 | Aktuální zprávy
      Také ve druhém lednovém týdnu bylo ve FORTUNA:LIZE na přestupovém trhu živo. Odehrálo se několik velkých přestupů: Nové posily hlásí Baník, Jablonec nebo Bohemians. Naopak ligu opustil Kuchta, který ze Slavie zamířil na zahraniční štaci do Lokomotivu Moskva.
    • LFA uspořádala marketingový workshop

12/01/2022 | Aktuální zprávy
      Stejně jako v předešlých letech i letos zorganizovala na začátku ledna Ligová fotbalová asociace odborný seminář pro klubové zástupce z oddělení obchodu, marketingu a komunikace. Vzhledem k aktuálním vládním restrikcím se tak stalo online formou.
    • Plzeň a Mladá Boleslav si zastřílely, týmy Jablonce a Liberce padly s druholigisty

10/01/2022 | Aktuální zprávy
      Devět týmů FORTUNA:LIGY se připojilo ke Karviné a odehrálo své první přípravné zápasy. Dařilo se Plzni, která zatížila branku třetiligového Písku osmi góly. Mladá Boleslav nasázela sedm gólů druholigovému Táborsku, naopak Liberec padl s druholigovou Chrudimí 0:1 a Jablonec pro změnu s Duklou 2:3.
    • V klubech FORTUNA:LIGY odstartovala zimní příprava

05/01/2022 | Aktuální zprávy
      Volno spojené s vánočními svátky je pryč, účastníci FORTUNA:LIGY se s příchodem nového roku pustili do zimní přípravy. Její nedílnou součástí budou vedle tréninků přípravné zápasy a ve většině případů také soustředění v zahraničí. První tři týmy tabulky vyrazí na Pyrenejský poloostrov – vedoucí Slavia do Portugalska, druhá Plzeň i třetí Sparta do Španělska.
    • MALL.CZ Hráč a Trenér měsíce: Vítězi za prosinec jsou Pulkrab ze Sparty a plzeňský Bílek

21/12/2021 | Aktuální zprávy
      V prosincových zápasech byly stoprocentní, ve třech zápasech třikrát vyhrály. Sparta, a především Plzeň tak stáhly náskok Slavie na prvním místě tabulky. Za tým z Letné se čtyřikrát trefil útočník Matěj Pulkrab, v malém pražském derby do sítě Bohemians 1905 dokonce nasázel hattrick. Viktoria sice nevítězí vysokými rozdíly jako v předešlých úspěšných letech, trenéru Michalu Bílkovi ale sázka na poctivou hru odzadu vychází. Obránci navíc obstarávají i góly, nejlepším plzeňským střelcem za dvanáctý kalendářní měsíc se stal Milan Havel.
    • Slavia remizovala v dramatické přestřelce s Baníkem 3:3

19/12/2021 | Reportáže
      Ostrava - Fotbalisté Slavie navzdory dvěma vyloučeným hráčům remizovali v 19. kole FORTUNA:LIGY v Ostravě 3:3. Obhájce titulu nezvítězil v nejvyšší soutěži po sedmi výhrách a v čele tabulky přezimuje pouze o bod před Plzní a o tři body před Spartou. Pátý Baník neprohrál osmé kolo po sobě.
    • Liberec doma bodoval počtvrté v řadě, diváci branku neviděli

Liberec - Fotbalisté Liberce remizovali v 19. kole FORTUNA:LIGY s Českými Budějovicemi bez gólů. Dynamo v úvodním dějství hned dvakrát trefilo brankovou konstrukci, domácí v závěru napálili břevno. Slovan v lize Jihočechům potřetí za sebou nedal gól, smírně 0:0 skončil i minulý vzájemný duel U Nisy. Českobudějovičtí získali venku teprve třetí bod v sezoně nejvyšší soutěže a přezimují na osmém místě tabulky. Liberec podruhé po sobě neskóroval a je s jednobodovou ztrátou na Dynamo devátý.
    • Teplice po dvou výhrách padly doma s Boleslaví

Teplice - Fotbalisté Mladé Boleslavi vyhráli v 19. kole FORTUNA:LIGY na hřišti Teplic 1:0. Jedinou branku vstřelil ve 38. minutě z přímého kopu Tomáš Ladra. Domácí mohli vyrovnat v 69. minutě z pokutového kopu, Jan Fortelný však svého jmenovce brankáře Šedu nepřekonal. Svěřenci trenéra Karla Jarolíma zvítězili po dvou kolech a přezimují na šestém místě. Teplice v nejvyšší soutěži vyšly naprázdno po dvou výhrách a po podzimní části jim patří předposlední 15. příčka.
    • Olomouc čeká na výhru tři zápasy, vedení se Zlínem ztratila

Olomouc - Fotbalisté Olomouce remizovali doma v 19. kole FORTUNA:LIGY se Zlínem 1:1. Sigma vedla od 25. minuty zásluhou Antonína Růsky, ale v 63. minutě rozhodl o dělbě bodů Antonín Fantiš. Hanáci nevyhráli v nejvyšší soutěži potřetí v řadě a přezimují na 10. místě o tři body před svým dnešním soupeřem, který v lize bodoval podruhé za sebou.
    • Sparta díky Hložkovi porazila Hradec a přezimuje na třetím místě

18/12/2021 | Reportáže
      Mladá Boleslav – Fotbalisté Sparty zvítězili v 19. kole FORTUNA:LIGY na hřišti Hradce Králové 1:0 a přezimují na třetím místě tabulky. O čtvrté výhře Pražanů v nejvyšší soutěži za sebou rozhodl v duelu hraném v domácím azylu Východočechů v Mladé Boleslavi v 75. minutě Adam Hložek. Svěřenci trenéra Pavla Vrby ztrácejí dva body na Plzeň a vedoucí Slavii, která má zápas k dobru. "Votroci" doma ve F:L prohráli poprvé v sezoně a po 11 utkáních a v neděli mohou přijít o šesté místo.
    • Plzeň vyhrála v Karviné 1:0 a ve FORTUNA:LIZE přezimuje na druhém místě

Karviná – Fotbalisté Plzně zvítězili v 19. kole FORTUNA:LIGY v Karviné 1:0. O jedinou branku utkání se postaral ve 45. minutě obránce Milan Havel. Viktoria v nejvyšší soutěži počtvrté za sebou vyhrála a přezimuje na druhém místě tabulky. Západočeši se bodově dotáhli na vedoucí Slavii, která má však výrazně lepší skóre a nedělní zápas v Ostravě k dobru. Karviná ve F:L nezvítězila už 20 utkání za sebou, zůstává jediným týmem v ligové sezoně bez výhry a přezimuje s pouhými pěti body na poslední příčce.
    • Slovácko porazilo Jablonec 2:1 a bude přezimovat na čtvrtém místě

Uherské Hradiště – Fotbalisté Slovácka porazili v 19. kole FORTUNA:LIGY Jablonec 2:1. Tým z Uherského Hradiště poslal do vedení Václav Jurečka, před přestávkou srovnal Tomáš Hübschman, ale v 56. minutě rozhodl domácí Milan Petržela. Slovácko se z tříbodového zisku radovalo po třech kolech a bude přezimovat na čtvrtém místě tabulky. Jablonec, jemuž sudí po zásahu videorozhodčího kvůli těsným ofsajdům neuznal dva góly, prohrál počtvrté z posledních pěti kol. Severočeši klesli až na 14. příčku, která by po konci soutěže znamenala účast v baráži.