16MFK Karviná1110:214

Zprávy

• Sparta navázala na výhru v derby přesvědčivým vítězstvím nad Pardubicemi

17/10/2021 | Reportáže
      Praha – Fotbalisté pražské Sparty porazili v 11. kole FORTUNA:LIGY Pardubice 4:2 a po třetím vítězství v nejvyšší soutěži za sebou se vrátili na druhé místo tabulky. Na vedoucí Plzeň ztrácejí Letenští čtyři body. Pardubice nevyhrály šest kol po sobě, v posledních čtyřech nebodovaly a zůstaly na 14. pozici.
    • Plzeň zvýšila své vedení v tabulce, v Teplicích zvítězila díky gólu Beauguela

Teplice - Fotbalisté Plzně zvítězili v 11. kole FORTUNA:LIGY v Teplicích 1:0 a upevnili si vedení v čele neúplné tabulky. O jedinou branku se postaral v páté minutě nejlepší střelec soutěže Jean-David Beauguel. Západočeši vyhráli v lize popáté za sebou. Tepličtí naopak už sedm kol nezvítězili, nebodovali ani v druhém duelu pod novým trenérem Jiřím Jarošíkem a zůstávají na předposledním 15. místě.
    • Zlín doma podlehl Hradci Králové, Východočeši se posunuli do horní poloviny tabulky

Zlín - Fotbalisté Zlína prohráli v 11. kole FORTUNA:LIGY s Hradcem Králové 2:3. Hosty poslal do vedení už ve druhé minutě Pavel Dvořák, na vyrovnání domácího Davida Tkáče z 52. minuty rychle odpověděl Adam Vlkanova, který pak v poslední minutě přidal pojistku do prázdné branky. Gól střídajícího Youby Dramého na 2:3 ze třetí minuty nastavení už na výhře nováčka nejvyšší soutěže nic nezměnil.
    • Olomouc zvítězila nad Karvinou 2:0, skóre rychle otevřel Růsek

Olomouc - Fotbalisté Karviné po trenérské změně prohráli v 11. kole FORTUNA:LIGY v Olomouci 0:2 a nadále zůstávají jako jediní v této sezoně nejvyšší soutěže bez vítězství. Sigmu poslal do vedení v sedmé minutě Antonín Růsek a krátce po změně stran přidal z penalty pojistku Pablo González. Karvinou po odvolání Jozefa Webera zatím nevedl nový kouč Bohumil Páník, který chyběl kvůli nemoci. Zastoupil ho sportovní ředitel Lubomír Vlk. Slezané zůstali v tabulce poslední, Sigmě patří šestá příčka.
    • Stoch se trefil do sítě Slavie, ta ovšem nad Libercem zvítězila 3:1

16/10/2021 | Reportáže
      Praha – Fotbalisté pražské Slavie zvítězili v 11. kole FORTUNA:LIGY nad Libercem 3:1. Obhájce titulu poslal ve 43. minutě do vedení Alexander Bah a v polovině druhého dějství zvýšil bývalý hráč Severočechů Jan Kuchta. Někdejší slávistický záložník střídající Miroslav Stoch v 73. minutě snížil, ale za dalších osm minut definitivně rozhodl Peter Olayinka. Pražané porazili v lize Liberec pošesté za sebou.
    • Baník doma letos poprvé padl, výhru Slovácka trefil Sadílek.

Ostrava - Fotbalisté Ostravy prohráli v 11. kole FORTUNA:LIGY se Slováckem 1:2 a doma nebodovali poprvé po 12 utkáních. Zápas rozhodl v 75. minutě Lukáš Sadílek, jeho spoluhráč Václav Jurečka už v páté minutě otevřel skóre, po půlhodině hry srovnával Daniel Tetour z penalty. Tým z Uherského Hradiště v nejvyšší soutěži porazil Baník potřetí za sebou výsledkem 2:1. Slovácko z posledních devíti duelů dokázalo Ostravany porazit posedmé a poskočilo na druhé místo neúplné tabulky. Slezané klesli na pátou příčku.
    • Mladá Boleslav vstřelila čtyři góly za půl hodiny a porazila Bohemians

Mladá Boleslav – Fotbalisté Mladé Boleslavi v 11. kole FORTUNA:LIGY porazili doma Bohemians 1905 po obratu 4:1. Všechny branky padly ve druhém poločase. Pražané vedli zásluhou střídajícího Davida Puškáče, poté však otočili skóre Ewerton a David Jurásek. V závěru se prosadili příchozí hráči z lavičky Daniel Fila a Jiří Skalák z penalty. Středočeši zvítězili ve druhém kole po sobě, naopak "Klokani" prohráli ve třetím z posledních čtyř.
    • Jablonec doma vybojoval bod s Budějovicemi díky dvěma trefám Doležala

Jablonec – Fotbalisté Jablonce remizovali v 11. kole FORTUNA:LIGY doma s Českými Budějovicemi 2:2. Skóre zápasu otevřel po čtvrt hodině hry Martin Doležal, hosté však mezi 20. a 23. minutou utkání otočili po trefách Mateje Mršiče a Ondřeje Mihálika. Bod Severočechům zachránil v 78. minutě opět Doležal.
    • Slavia vyzve Liberec, vedoucí Plzeň hraje v Teplicích

16/10/2021 | Preview
      Praha - Po reprezentační přestávce pokračuje první fotbalová liga jedenáctým kolem. Mistrovská Slavia chce prohrané derby se Spartou částečně odčinit v sobotním domácím zápase s Libercem. O den později se vedoucí Plzeň představí v Teplicích a druhá Sparta v Ďolíčku změří síly s Pardubicemi.
    • Jedenácté kolo patří rodinám v rámci akce Víkend otců

13/10/2021 | Aktuální zprávy
      Tradiční akce Ligové fotbalové asociace má za cíl přivést k návštěvě ligových utkání co nejvíce rodin s dětmi a současně upozornit na fenomén sportu a fotbalu, kdy právě rodiče a jejich péče stojí za kariérami a úspěchy všech vrcholných profesionálních hráčů. Víkend otců jako kampaň se ponese všemi duely jedenáctého ligového kola v rámci programu FORTUNA:LIGY i FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY.
    • Hradec Králové má Přihraj:Krále asistencí, stal se jím štírek Vlkanova

07/10/2021 | Aktuální zprávy
      Záložník Hradce Králové Adam Vlkanova získal pomyslnou korunu pro druhého Přihraj:Krále asistencí v sezoně 2021/22. V období od 6. do 10. kola FORTUNA:LIGY, které bylo pro udělení ocenění určující, nasbíral celkem čtyři asistence u gólů východočeského týmu.
    • Jedenáctka 10. kola: Nadvláda vítězů derby, střelci Beauguel, Chramosta a Matějovský

06/10/2021 | Jedenáctka kola
      V jedenáctce 10. kola, o jejíž podobě rozhodli v hlasování fanoušci, se nachází hned osmička sparťanů, kteří v derby porazili Slavii 1:0. V sestavě jsou kromě nich dvougólový Jean-David Beauguel z Plzně, rozhodující střelec bitvy mezi Karvinou a Boleslaví Marek Matějovský a útočník klokanů Jan Chramosta, který přidal druhý gól při výhře svého týmu 2:0 nad Olomoucí.
    • Sparta zvítězila v derby a přerušila sérii Slavie bez prohry

03/10/2021 | Reportáže
      Praha - Fotbalisté Sparty zvítězili ve šlágru 10. kola FORTUNA:LIGY v dlouhé přesilovce nad Slavií 1:0. Jubilejní 300. pražské derby rozhodl ve 42. minutě z přímého kopu premiérovou brankou v české nejvyšší soutěži Lukáš Haraslín jen pár chvil poté, co byl po druhé žluté kartě vyloučen hostující Aiham Ousou.
    • Jablonec využil přesilovku a remizoval s Hradcem 2:2

Mladá Boleslav - Fotbalisté Jablonce až v deváté minutě nastavení zachránili v 10. kole FORTUNA:LIGY remízu 2:2 na hřišti Hradce Králové. Hosté vedli po 13 minutách díky brance Miloše Kratochvíla, domácí však v azylu v Mladé Boleslavi otočili duel po gólech Pavla Dvořáka a Jana Krále. Bod vystřelil Severočechům v závěru střídající Tomáš Malínský v přesilovce poté, co byl v 70. minutě vyloučen Otto Urma. Jablonečtí tři kola po sobě nevyhráli a jsou v tabulce až na 11. místě. Nováček z Hradce drží osmou příčku.
    • Karviná stále čeká na první letošní výhru, s Boleslaví doma prohrála

Karviná - Fotbalisté Karviné prohráli v desátém kole FORTUNA:LIGY doma s Mladou Boleslaví 0:1. V tabulce zůstávají poslední a jako jediní jsou v nejvyšší soutěži stále bez vítězství. Jediný gól vstřelil devět minut před koncem kapitán hostí Marek Matějovský. Středočeský celek vyhrál poprvé po čtyřech kolech a figuruje na desátém místě.