16FK Pardubice94:233

Zprávy

• Sparta po pěti remízách naplno bodovala, doma otočila duel s Hradcem Králové

01/10/2022 | Reportáže
      Praha – Fotbalisté Sparty navzdory oslabení vyhráli po obratu v 10. kole FORTUNA:LIGY nad Hradcem Králové 2:1 a naplno bodovali po pěti remízách. Pražané neprohráli v lize podeváté za sebou a v neúplné tabulce zůstali třetí. "Votroci" nezvítězili čtvrté kolo po sobě a jsou sedmí.
    • Plzeň po sedmi výhrách v řadě klopýtla, remizovala na půdě Bohemians

Praha – Fotbalisté Plzně v 10. kole FORTUNA:LIGY jen remizovali na půdě Bohemians 1905 1:1 a mohou přijít o část svého náskoku na čele tabulky. Západočeského obhájce titulu poslal ve 24. minutě do vedení bývalý hráč "Klokanů" Jhon Mosquera, ale v 52. minutě za Pražany srovnal střídající Václav Drchal.
    • Dynamo zabralo a ukončilo sérii porážek, uspělo na půdě Baníku

Ostrava – Fotbalisté Českých Budějovic v 10. kole FORTUNA:LIGY zvítězili v Ostravě 2:1 a bodovali po sérii tří porážek. Baník utrpěl už čtvrtou domácí prohru v probíhající ligové sezoně. Slezané sice měli spoustu šancí a třikrát trefili tyč, ale branka střídajícího Muhameda Tijaniho z 82. minuty jim přinesla pouze snížení. Za hosty skórovali už ve druhé minutě Daniel Hais a krátce po změně stran Lukáš Čmelík. Budějovičtí v neúplné tabulce poskočili na 10. místo, ostravský tým je dvanáctý.
    • Sigma urvala remízu v Mladé Boleslavi, bod jí zařídil Beneš trefou v nastavení

Mladá Boleslav – Fotbalisté Mladé Boleslavi v 10. kole FORTUNA:LIGY remizovali na svém hřišti 1:1 s Olomoucí a ani na pátý pokus se nedočkali premiérového domácího triumfu v sezoně. Středočeši vedli od čtvrté minuty po gólu Jakuba Fulneka, hosté ale srovnali v první minutě nastaveného času zásluhou Víta Beneše. Oba týmy tak zůstávají ve středu neúplné tabulky, Mladá Boleslav je osmá, Olomouc devátá.
    • JVC Hráč a trenér měsíce: V září kralovala Plzeň, uspěli snajpr Chorý a kouč Bílek

29/09/2022 | Aktuální zprávy
      Praha – Anketu JVC Hráč a trenér měsíce v září zcela ovládla FC Viktoria Plzeň. V hlasování fanoušků o nejlepšího hráče měsíce zvítězil útočník úřadujícího mistra Tomáš Chorý, mezi trenéry pak znovu uspěl kouč západočeského celku Michal Bílek. Ten obhájil své vítězství ze srpna, celkem v anketě triumfoval už počtvrté v řadě.
    • Ligová fotbalová asociace uspořádala fotbalový kemp pro ukrajinské děti

26/09/2022 | Aktuální zprávy
      Praha – V rámci charitativního projektu Liga pro Ukrajinu uspořádala Ligová fotbalová asociace sportovní odpoledne pro děti ukrajinských rodin, které musely před válkou opustit své domovy. Díky nadačnímu fondu LFA Zelený život si ukrajinské děti vyzkoušely fotbalovou tréninkovou jednotku a ve spolupráci s nadačním fondem Děti Ukrajiny mohly při sportu alespoň na pár hodin zapomenout na hrůzy válečného konfliktu ve své zemi.
    • Jedenáctka 9. kola: Lídr obsadil sedm pozic, dvě hvězdy Brna i Van Buren na hrotu

21/09/2022 | Jedenáctka kola
      Praha – Po jednoznačném vítězství v přímém souboji o čelo tabulky FORTUNA:LIGY nad Slavií v poměru 3:0 se do ideální fanouškovské jedenáctky dostalo hned sedm borců z plzeňské Viktorie. Společnost jim dělají olomoucký obránce Juraj Chvátal, brněnští záložníci Wale Musa Alli s Michalem Ševčíkem a liberecký kanonýr Mick Van Buren.
    • Jablonec si vyšlápl na Slovácko a uspěl podruhé v řadě. Severočeši udeřili v závěru

18/09/2022 | Reportáže
      Uherské Hradiště – Fotbalisté Jablonce vyhráli v devátém kole FORTUNA:LIGY na Slovácku 2:0 zásluhou gólů Matěje Polidara a Jakuba Považance v poslední desetiminutovce. Severočeši vyhráli v lize druhý zápas po sobě. Naopak Slovácko čeká na triumf pět kol, v součtu s Evropskou konferenční ligou nevyhrálo dokonce posedmé v řadě. Oba týmy mají v neúplné tabulce 10 bodů.
    • Kováč začal misi v Pardubicích porážkou, v Ďolíčku slavil tým Bohemians

Praha – Fotbalisté Pardubic prohráli v devátém ligovém kole s Bohemians 1905 0:1 a připsali si už šestou porážku ve FORTUNA:LIZE po sobě. Souboj dvou týmů, které jsou v Ďolíčku doma, rozhodl v 55. minutě Adam Jánoš. Nový pardubický trenér Radoslav Kováč tak bude muset na první ligový bod ještě počkat, jeho tým zůstává poslední s pětibodovou ztrátou. Bohemians, dnes v roli hostů, na svém stadionu poprvé v sezoně vyhráli a posunuli se na páté místo.
    • Duel Hradce se Zlínem skončil remízou, diváci gól neviděli

Mladá Boleslav – Fotbalisté Hradce Králové v devátém kole FORTUNA:LIGY remizovali 0:0 se Zlínem a nevyužili šanci osamostatnit se na třetím místě. Utkání v Mladé Boleslavi, kde hrají Východočeši kvůli výstavbě nového stadionu své domácí zápasy, nabídlo minimum gólových příležitostí. "Votroci" neskórovali třetí kolo za sebou a jsou sedmí, mají ale stejně bodů jako třetí Sparta. Zlín neprohrál pátý z posledních šesti zápasů a je na 14. pozici.
    • Sparta opět jen remizovala, o vedení přišla na začátku druhé půle

17/09/2022 | Reportáže
      Praha - Fotbalisté Sparty remizovali v 9. kole FORTUNA:LIGY doma s Ostravou 1:1 a uhráli pátý nerozhodný výsledek po sobě. Pražané vedli od 22. minuty zásluhou Lukáše Sadílka, Slezané však ihned po přestávce ze své jediné střely v zápase díky Jiřímu Klímovi vyrovnali.
    • Boleslav otočila zápas v Liberci, stačil jí k tomu druhý poločas

Liberec - Fotbalisté Mladé Boleslavi v 9. kole FORTUNA:LIGY zvítězili v Liberci 3:1 po obratu v druhé půli. Severočechy poslal do vedení ve 28. minutě Mick van Buren svým šestým gólem v sezoně nejvyšší soutěže, ale v 66. minutě srovnal z penalty střídající Marek Matějovský a v 86. minutě otočil stav Tomáš Ladra. V páté minutě nastavení pak přidal pojistku střídající Vojtěch Stránský.
    • České Budějovice doma stále bez výhry, Sigma slaví vítězství 3:0

České Budějovice - Fotbalisté Českých Budějovic prohráli v devátém kole první ligy s Olomoucí 0:3. Góly Sigmy vstřelili v první půli Denis Ventúra a Jan Navrátil, po přestávce zvýšil Pavel Zifčák. Jihočeši potvrdili mizernou bilanci na domácím hřišti v této sezoně, když z pěti zápasů získali jediný bod a pouze dvakrát skórovali. Olomouc si polepšila na deváté místo, Dynamo v neúplné tabulce kleslo na 13. pozici.