<
1.kolo
>
  #KlubZSB
  11.FC Slovácko00:00
  2AC Sparta Praha00:00
  3Bohemians Praha 190500:00
  4FC Baník Ostrava00:00
  5FC Fastav Zlín00:00
  6FC Hradec Králové00:00
  7FC Slovan Liberec00:00
  8FC Viktoria Plzeň00:00
  9FC Zbrojovka Brno00:00
  10FK Mladá Boleslav00:00
  11FK Jablonec00:00
  12FK Pardubice00:00
  13FK Teplice00:00
  14SK Dynamo České Budějovice00:00
  15SK Sigma Olomouc00:00
  16SK Slavia Praha00:00
  30. kolo, Základní část | sobota 01/06/2013, 17:00 | Všesportovní stadion | ČT sport

  Góly

  • Bez branek

  Karty


  Návštěva: 5 250 diváků (75 % z kapacity 7 000)
  Video
  Reportáž

  O všem rozhodlo už úvodních deset minut duelu na hřišti sestupujících Votroků. A stačilo by vlastně jen šestačtyřicet vteřin. Právě tak „dlouho“ hostům trvalo, než poprvé dostali míč za záda hradeckého brankáře Koubka, když zpětný Rajtoralův pas napálil do sítě Vladimír Darida.

  Co bylo Hradci platné, že se soupeř na chvíli stáhl a nechal ho útočit. V desáté minutě zahrával Darida první rohový kop a když ho posadil přesně na hlavu skórujícího Václava Procházky, začalo být víc než jasné, kdo bude slavit. Plzeň se i nadále jako jediná dostávala do nebezpečných situací, Hradec se v improvizované sestavě na mnoho nezmohl.

  Pokud ještě v poločase Hradec a s ním i Sparta doufaly v zázrak, pak jejich doufání brzy skončilo. Po necelých třech minutách druhé půle si červenomodří vytvořili na malém vápně obrovský tlak a Bakošovu práci, kterou ještě zastavilo břevno, dokončil dorážející Marián Čišovský.

  Poslední překážkou k poklidnému dohrání zápasu nebyli fotbalisté ani jednoho z celků, nýbrž domácí příznivci. Frustraci ze sestupu do Fotbalové národní ligy si vybili několika dýmovnicemi, čímž se zasloužili o přerušení zápasu i povděk zbytku publika. Ze zbytku fotbalového dění vystoupilo ještě několik nevyužitých šancí nastávajícího vládce fotbalové scény, což ale nemohlo nic změnit na jeho korunovaci.

  Ohlasy trenérů:

  Luboš Prokopec (FC Hradec Králové): V první řadě bych chtěl pogratulovat Plzni k zisku mistrovského titulu. Co se týká samotného zápasu, bylo pro nás samozřejmě obrovskou komplikací dostat v první minutě z první střely branku a v desáté minutě z prvního rohu druhou. Proti týmu, který má evropské parametry, je to potom už strašně složité. Plzeň hrála po zbytek utkání zkušeně a výsledek si hlídala, vzhledem k počtu jejích dalších šancí je pro nás tato porážka ještě milosrdná. Byla to pro nás velká škola, protože jsme zaostávali ve všech činnostech. Upřímně jsem rád, že sezóna končí.

  Pavel Vrba (FC Viktoria Plzeň): Utkání se mi hodnotí velice příjemně nejen proto, že jsme po dvou letech vrátili titul do Plzně, ale hlavně proto, že nám mimořádně vyšel začátek. V desáté minutě jsme vedli 2:0, což ovlivnilo celé utkání, mohli jsme hrát ze zajištěné obrany a chodit do brejkových situací. Vyhráli jsme zaslouženě, i po herní stránce a ve finální fázi jsme byli mnohem nebezpečnější než domácí.

  FC Hradec Králové – FC Viktoria Plzeň 0:3 (0:2)

  Branky: 1. Darida, 10. Procházka, 48. Čišovský.
  Rozhodčí: Bílek ─ Tacina, Hájek.
  ŽK: Štěpán, Plašil – Rajtoral.
  Diváci: 5250.

  FC Hradec Králové: Koubek – Plašil, Šisler, Hochmeister, Poděbradský – Harba (46. Kopač), Janoušek, Schwarz, Zelený – Štěpán (73. Malinský), Hadaščok (59. Voltr). Trenér: Prokopec.

  FC Viktoria Plzeň: Kozáčik – Řezník, Čišovský, Procházka, Limberský (74. Tecl) – Rajtoral (90. Štípek), Darida, Kolář, Horváth, Kovařík – Bakoš (69. Ďuriš). Trenér: Vrba.  Foto: ČTK (úvodní fotka), Miroslav Chaloupka (3 fotografie v článku)

  Statistiky
  Sestavy

  Rozšířené ligové statistiky jsou k dispozici až od sezóny 2013/14. Statistiky jsou přebírány z údajů v zápisech o utkání a od externího dodavatele Instat Limited.

  V historickém přehledu lídrů jsou zobrazeni pouze hráči, kteří odehráli v lize alespoň 60 zápasů. V podrobném zobrazení pak figurují všichni hráči. Nejste si jistí, co daný parametr znamená? Podívejte se zde.

  LFA vynakládá odpovídající úsilí, aby zajistila spolehlivost a přesnost informací publikovaných na této webové stránce, může však dojít k technickým nepřesnostem či chybám při zpracování a vyhodnocení. Tyto mohou být po svém zjištění a podle uvážení LFA opraveny.

  Veškeré informace a údaje na této webové stránce, a to včetně jakýchkoliv statistik, jsou určeny pouze pro interní účely LFA a všeobecné informační účely. LFA, ani její dodavatelé, neposkytují jakoukoliv záruku ani nepřebírají jakoukoliv odpovědnost za správnost, aktuálnost ani přesnost informací publikovaných na této webové stránce, a to výslovně včetně jakýchkoliv statistik.

  LFA neodpovídá za jakékoliv škody či jiné újmy, které mohou vzniknout třetím osobám v důsledku spolehnutí se na správnost, aktuálnost či přesnost informací publikovaných na této webové stránce.