<
>
    18. kolo, Základní část | neděle 10/12/2023, 18:00 | Fortuna Arena | O2 TV Sport

Návštěva: 16 064 diváků (83 % z kapacity 19 370)

Červenobílí vyhráli šest z posledních sedmi kol a v lize třikrát po sobě zvítězili. Slávisté ztrácejí z druhého místa neúplné tabulky pět bodů na obhájce titulu Spartu, mají však k dobru odložené utkání ve Zlíně. Mladoboleslavští v nejvyšší soutěži potřetí za sebou prohráli a jsou sedmí. I oni odehráli o zápas méně.

Do slávistické sestavy se po třech soutěžních duelech vrátil uzdravený Holeš. Hosté naopak nastoupili bez několika opor. Ze zdravotních důvodů scházel kapitán Matějovský a po středeční dohrávce s Plzní zůstali jen na lavičce další stabilní členové základní sestavy Suchý či Mareček. Středočeši vzhledem k rozestavení soupeře vyrukovali také s třemi stopery.

Pražané zahrozili jako první, Ogbu ale v páté minutě po centru z levé strany hlavičkou minul. Mladoboleslavští se v Edenu nedostali pod drtivý tlak a za polovinou úvodního dějství sami zahrozili, Poulolo však po rohu zamířil o kousek vedle.

S blížící se přestávkou domácí vystupňovali svou aktivitu. Chytil však v 35. minutě v dobré pozici zamířil jen do středu branky a reprezentační útočník se proti gólmanovi Trmalovi neprosadil ani chvíli nato hlavičkou po centru od Wallema.

Favorit otevřel skóre až čtyři minuty po přestávce. Po dlouhém obléhání hostujícího vápna nacentroval z pravé strany Ševčík, nabíhající Holeš se protlačil před Kadlece a hlavičkou nedal Trmalovi šanci. Dnešní slávistický kapitán skóroval poprvé od konce srpna.

Červenobílí začali druhou půli velkým náporem a hned za čtyři minuty přidali pojistku. Kadlec ve vápně nešikovně fauloval Oscara a Jurečka z penalty zvýšil, i když si Trmal na míč sáhl. Nejlepší střelec minulé ligové sezony se trefil v pátém z posledních šesti soutěžních zápasů a v tomto ročníku nejvyšší soutěže si polepšil na sedm gólů. Slávisté zahrávali v ligové sezoně už osm pokutových kopů, což je nejvíce ze všech mužstev.

Téměř vzápětí mohl snížit Pulkrab, domácí brankář Mandous ale zmenšil úhel a velkou šanci vyrazil. Jinak už domácí s přehledem kontrolovali průběh a i po prostřídání mohli ještě zvýšit. V 81. minutě čerstvý Zafeiris uklidil míč přesně k tyči, gól ale kvůli předchozímu ofsajdu neplatil. Slavia doma v lize zvítězila poosmé za sebou.

Jindřich Trpišovský (Slavia): "Boleslav ukázala kvalitu, zejména v prvním poločase byla nebezpečná v brejcích. Myslím, že skončí do první čtyřky nebo pětky v tabulce. Náročný zápas, jsme rádi, že jsme ho zvládli takhle 2:0. Po tom těžkém programu, který jsme měli v posledních 14 dnech, to nebylo nic jednoduchého. Návrat Tomáše Holeše nám hodně pomohl."

Marek Kulič (Mladá Boleslav): "Slavia byla lepší, ale myslím, že první poločas byl vyrovnaný. O přestávce jsme avizovali, ať si dáme pozor na vstup do druhé půle, ale bohužel nám hrubě nevyšel. Zaspali jsme při jednom centru a udělali jsme zbytečný pokutový kop. Ta pětiminutovka nás stála lepší výsledek."

Zdroj: sport.ceskatelevize.cz

SK Slavia Praha - FK Mladá Boleslav 2:0 (0:0)

Branky: 49. Holeš, 53. Jurečka z pen.
    Rozhodčí: Volek - Paták, Hurych - Starý (video).
    ŽK: Ogbu, Jurečka - Kušej, Pulkrab.
    Diváci: 16.064.

Slavia: Mandous - Vlček, Ogbu, Holeš (78. Sinyan) - Douděra (78. Tomič), Ševčík (71. Zafeiris), Oscar, Wallem - Jurečka - Van Buren (71. Tijani), Chytil (85. Tecl). Trenér: Trpišovský.

M. Boleslav: Trmal - Poulolo, Karafiát, Suchomel - Kadlec (80. Kostka), Sakala (80. Mareček), Kubista, Fulnek - Ladra (87. Buryán), Kušej (61. Jawo) - Pulkrab (61. Hilál). Trenér: Kulič.