<
>
    5. kolo, Skupina o titul | středa 08/07/2020, 18:00 | Doosan Aréna | O2 TV Sport

Bez karet

Hráno bez diváků

Plzeň se v zápase rozloučila s kapitánem Romanem Hubníkem, který se po sezoně vrátí do Olomouce. Šestatřicetiletý obránce odehrál závěrečnou půlhodinu.

Domácí měli od začátku převahu a soupeře, v jehož záloze nastoupili i tři devatenáctiletí mladíci Beran, Černický a Michal, zatlačili. Kalvachovu střelu ještě vyrazil Nguyen, ale ve 12. minutě už liberecký gólman poprvé inkasoval po technickém pokusu Čermáka.

Západočeši si vytvářeli další šance. Kovaříkova branka z 20. minuty neplatila kvůli ofsajdu. Plzeňský krajní univerzál si však spravil chuť o necelou čtvrthodinku později z přímého kopu, při kterém prostřelil hostující zeď.

Viktoria začala lépe i druhý poločas. Kačaraba v pokutovém území podrazil Čermáka a autor úvodního gólu v 56. minutě penaltu suverénně proměnil. Už za pět minut domácí náskok zvýraznil Mihálik dorážkou Havlovy střely.

Plzeňští za stavu 4:0 ubrali, přesto měli hru pevně pod kontrolou a mohli přidat pátý gól. V 79. minutě Chorý po Hubníkově centru hlavičkoval vedle, další závary domácí nedotáhli.

Viktoria v jarní části sezony doma vyhrála i osmé soutěžní utkání a Liberec v první lize porazila počtvrté za sebou.

Adrian Guľa (trenér Plzně): "Chlapci odehráli výborný zápas, který z mého pohledu splnil velmi přísná kritéria. Potěšili fanoušky, udělali velmi krásnou rozlučku s dlouholetým kapitánem Romanem Hubníkem, který si zaslouží obrovský respekt od spoluhráčů, fanoušků i celého klubu. Byl to krásný večer. Chlapce musím pochválit, mimo jiné za solidní práci obranné formace při zastavování snahy Liberce o rychlé protiútoky. Parametry naší hry byly velmi silné. Na nich chceme stavět a rozvíjet je. Hráči mají potenciál být ještě kvalitnější."

Pavel Hoftych (trenér Liberce): "My jsme dneska nějaké důležité hráče pošetřili, z důvodů taktických i proto, že toho už mají doopravdy hodně. V Plzni bychom i v nejlepším složení v těchto dnech měli malé šance i na remízu. Vyhodnotili jsme to pragmaticky, všichni včetně hráčů jsme se dohodli, že je necháme odpočinout. Nebudu zápas nějak extra hodnotit. Beru, že naši mladí kluci se dostatečně rvali. Byl to takový nácvik taktického tréninku zaměřeného na defenzivu. Měli jsme nějaké dvě tři možnosti, jinak to bylo jenom o tom, abychom dobře vykrývali soupeřovy hráče, abychom některým mladým hráčům dali šanci ochutnat ligu. Sezona po koroně je pro nás už nekonečně dlouhá, ale budeme se chystat tak, abychom na neděli byli připraveni."

FC Viktoria Plzeň – FC Slovan Liberec 4:0 (2:0)

Branky: 12. a 56. z pen. Čermák, 34. Kovařík, 61. Mihálik.
    Rozhodčí: Rejžek - Kotalík, Pečenka - Julínek (video).
    Bez diváků.

Plzeň: Hruška - Havel (82. Řezník), Pernica (57. Hubník), Brabec, Limberský - Bucha, Kalvach, Čermák - Mihálik (82. Alvir), Chorý (82. Beauguel), Kovařík (66. Hořava). Trenér: Guľa.

Liberec: Nguyen - Koscelník, Kačaraba, Dvořák, Fukala - Beran (81. Kazda), Černický, Michal, Zeman - Rondič (60. Šulc), Mashike Sukisa (72. Králíček). Trenér: Hoftych.