<
>
    15. kolo, Základní část | pátek 24/11/2017, 17:30 | Na Julisce

Návštěva: 1 300 diváků (16 % z kapacity 8 150)

Už v úvodních šesti minutách se na Julisce prosadili domácí Jakub Podaný a Uroš Djuranovič, ještě do poločasu snížil Tomáš Přikryl. Po změně stran přidali další góly Jan Holenda a opět Djuranovič. Mladé Boleslavi kvůli respiračním problémům chyběl hlavní trenér Dušan Uhrin mladší, kterého na lavičce zastoupil asistent Petr Čuhel.

Dukla výtečně vstoupila do zápasu. Už ve třetí minutě se k přímému kopu postavil Podaný a střelou přes zeď propálil Agajeva. Ázerbájdžánský gólman už za tři minuty inkasoval podruhé. Tetour vyslal po křídle Holendu, který před brankou našel Djuranoviče a černohorský hráč si snadno připsal premiérový gól v české lize.

Podaný mohl skórovat potřetí, ale z dalšího přímého kopu Agajeva nepřekonal. Poté se probudila i Mladá Boleslav. Mingazov nejprve povedenými "nůžkami" napálil břevno, chvíli nato brankář Rada zneškodnil technický pokus Přikryla. Hostující záložník si ale spravil chuť ve 26. minutě, kdy zakončil samostatný únik razantní střelou.

Dejvickému mužstvu vyšel i začátek druhé půle. V 50. minutě z dálky vypálil Holenda a nejistý Agajev si míč tečoval do branky. Nejlepší střelec Dukly, který dnes netradičně nastoupil v záloze, vstřelil šestý ligový gól v ročníku.

Domácí kontrolovali hru a v 70. minutě skórovali počtvrté. Důrazný Holenda z křídelního prostoru přihrál do šestnáctky, míč mezi váhajícími obránci prošel až k volnému Djuranovičovi, jenž na zadní tyči nezaváhal. Konec už se spíš dohrával a Dukla v nejvyšší soutěži porazila Mladou Boleslav poprvé od po pěti zápasech.

Ohlasy trenérů

Jaroslav Hynek (trenér Dukly): "Samozřejmě snový start, kdy v desáté minutě to bylo 2:0, na druhou stranu, když dáte dvě branky tak brzo, nevíte, jak na to tým zareaguje. My jsme ustoupili od toho, co jsme úplně chtěli a výsledkem byla branka na 2:1. Od tohoto momentu byla celkově lepší Boleslav a my přestáli tři situace, které mohly i výsledek otočit. Ale myslím, že jít do poločasu s výsledkem 2:1 je možná malinko lepší než 2:0. Víc vás to směřuje ke koncentraci, což se stalo. Nás uklidnila třetí branka. Byli jsme přesnější a hráli to, co jsme si řekli. Ve finále nás to odměnilo ve čtvrtou branku a skvělé vítězství. Hlavně za druhý poločas a start prvního poločasu jsme si to vítězství asi zasloužili."

Petr Čuhel (asistent trenéra Mladé Boleslavi): "Po katastrofálním úvodu, kdy jsme dovolili Dukle ze dvou dotyků s balonem dva góly, jsme se zvedli, nastřelili břevno, dali gól a měli jsme pár slušných šancí. Byl to fotbal nahoru dolů. Do druhé půlky jsme šli s tím, že se chceme pokusit otočit výsledek. Ten výkon nebyl už tak dobrý jako v prvním poločase a dva lehce inkasované branky rozhodly o výsledku a zaslouženém vítězství Dukly. Je to trošku jiné, ale ne nezvyklé. Já bych náš výkon na to nesváděl, přeju Dušanovi (hlavnímu trenérovi Uhrinovi), aby byl co nejdříve zpátky a zdravý.

Dukla Praha - FK Mladá Boleslav 4:1 (2:1)

Branky: 6. a 70. Djuranovič, 3. Podaný, 50. Holenda - 26. Přikryl.
    Rozhodčí: Julínek - Blažej, Pospíšil.
    ŽK: Podaný - Mingazov, J. Rada, Mareš.
    Diváci: 1391.

Dukla: F. Rada - Kušnír, Bezpalec, Jiránek, Podaný - Bilovský, Holenda, Tetour - Miloševič (80. Preisler), Djuranovič (71. Brandner), Schranz (76. Holík). Trenér: Hynek.

M. Boleslav: Agajev - Pauschek, Stronati, Magera, Fabián (71. Komličenko) - Takács (67. Mareš), J. Rada - Mingazov (82. Chramosta), Hubínek, Přikryl - Mebrahtu. Trenér: Čuhel.