<
>

České Budějovice otočily zápas proti oslabené Příbrami

České Budějovice – Fotbalisté Českých Budějovic v dohrávce 14. kola FORTUNA:LIGY porazili Příbram 2:1. Středočeský celek vedl po vlastním gólu Jaroslava Drobného z úvodu utkání, ve 40. minutě ale dostal hostující Olivier Kingue červenou kartu a Dynamo v poslední čtvrthodině otočil stav. V 76. minutě srovnal z penalty Benjamin Čolič a chvíli po něm přidal vítězný gól Matej Mršič. Jihočeši vyhráli i druhý jarní zápas a posunuli se na 10. místo tabulky. Příbram zůstala předposlední.

fkpribram.cz
    14. koloCEB2:10:1

Hosté vstoupili do utkání, které bylo v prosinci odloženo kvůli koronaviru v jejich týmu, nadějně. V páté minutě se na levé straně uvolnil Zorvan a jeho střílenou přihrávku z úhlu si srazil do sítě brankář Drobný. Jihočeši se začali trápit a kupili nepřesnosti. Do poločasu vymysleli jen pár nadějných akcí.

Po výkopu Drobného měl v 37. minutě příležitost Mršič, ale trefil pouze vybíhajícího příbramského brankáře Kočího. V závěru první půle se při podobné akci uvolnil před vápnem Brandner, příbramský stoper Kingue jej v úniku fauloval a viděl za to rovnou červenou kartu.

Domácí se pak i proti oslabenému soupeři dlouho trápili. Ve druhé půli se zpočátku nedokázali nijak výrazně prosadit ze hry a nedařily se jim ani standardky.

Pomohla jim až situace v 75. minutě, kdy Cmiljanovič v pokutovém území fauloval Čoliče, jenž sám následně proměnil penaltu. Navázal tak na úspěšný pokutový kop a vítěznou trefu z úvodního jarního kola proti Pardubicím.

V 79. minutě obrátil skóre na stranu Jihočechů Mršič, který se pravačkou trefil k tyči. Dynamo už výhru udrželo a doma v lize počtvrté za sebou bodovalo. Naopak Příbram venku získala v této sezoně jen dva body a nevyužila možnost opustit sestupové příčky.

SK Dynamo České Budějovice – 1. FK Příbram 2:1 (0:1)

Branky: 76. Čolič (pen), 79. Mršič – 6. Drobný (vl.).
    Rozhodčí: Matějček – Hájek, Melichar – Hrubeš (video).
    ŽK: Drobný – Zorvan, Horváth (trenér), Kříž (kustod).
    ČK: 40. Kingue (Příbram).

Č. Budějovice: Drobný – Čolič, Králik, Talovierov, Novák – Brandner (46. Ekpai), Čavoš, Javorek (90. Mészáros), Valenta (46. Ledecký), Mršič (90. Skovajsa) – Alvir (85. Havel). Trenér: Horejš.

Příbram: Kočí – Laňka, Tregler, Kingue, Cmiljanovič – Vais (62. Vilotič), Soldát, Hájek (77. Kvída), Nový (85. Januška) – Zorvan (77. Vávra) – Voltr (62. Dočekal). Trenér: Horváth.