<
04.05.-05.05.
>

Jablonec vyhrál i pátý domácí zápas, Ostravu porazil 2:1

Jablonec – Fotbalisté Jablonce zvítězili v 8. kole FORTUNA:LIGY v přímém souboji o třetí místo nad Ostravou 2:1 a částečně napravili minulý debakl 0:4 v Příbrami. Severočeši rozhodli už v úvodních 13 minutách, kdy se trefili Jan Krob a Vladimir Jovovič. V 80. minutě snížil střídající Milan Baroš. Jablonec doma v nejvyšší soutěži zvítězil pojedenácté za sebou a s Baníkem bodoval v 17 z posledních 18 ligových utkání. Ostrava je v tabulce před reprezentační přestávkou šestá.

fkjablonec.cz
    8. kolo, Základní částFKJ2:12:0FCB

Hosté měli v hledišti podporu svých fanoušků, přestože příznivci Baníku měli mít kvůli disciplinárnímu trestu zakázaný vstup do hostujícího sektoru.

Jablonec dosud získal v ligové sezoně venku jediný bod a i proti Ostravě potvrzoval, že se mu daří hlavně doma. Severočeši měli povedený nástup a hned ve třetí minutě dvakrát zahrozili. Jovoviče ale vychytal Laštůvka a Doležal z dorážky přestřelil.

V deváté minutě už domácí vedli. Jovovičův střílený centr z pravé strany propadl až na opačnou stranu vápna ke Krobovi a ten z první uklidil míč přesně k tyči.

Jablonec náskok už za čtyři minuty zdvojnásobil. Jovovič po Matouškově přiťuknutí napřáhl poměrně daleko za vápnem a jeho skákavá střela zapadla k tyči. Na druhé straně mohl rychle snížit Smola, ale neprosadil se stejně jako dorážející Kuzmanovič. O chvíli později si domácí gólman Hrubý poradil s Jánošovým pokusem. V 34. minutě napřáhl jablonecký Matoušek a Laštůvka ránu s námahou vytáhl na roh.

Po přestávce se hosté tlačili za snižující trefou, ale šance zpočátku počítali jen domácí. V 65. minutě obral Matoušek o míč Šindeláře, měl před sebou úplně prázdnou branku, neboť gólman Laštůvka byl mimo, ale z pozici v šestnáctce trestuhodně minul. Stejně se o minut později vedlo z hranici malého vápna i dorážejícímu Doležalovi.

Ostravský kouč Páník prostřídal a jeho svěřenci zdramatizovali závěr. V 72. minutě ještě Jánošovi po dalekonosné ráně zkazilo radost břevno, ale o osm minut později už se přízemnou střelou k tyči prosadil střídající Baroš. Sedmatřicetiletý útočník dal první gól v ligové sezoně.

Hosté nakonec mohli i srovnat. Šindelářova hlavička v 82. minutě po odrazu o zem zasáhla tyč a následně Hrubý vyškrábl Diopův pokus.

FK Jablonec – FC Baník Ostrava 2:1 (2:0)

Branky: 9. Krob, 13. Jovovič - 80. Baroš.
    Rozhodčí: Dubravský – Horák, Poživil.