<
04.05.-05.05.
>

Bez branek. Mladá Boleslav se rozešla smírně s Brnem

Mladá Boleslav – Fotbalisté Mladé Boleslavi v 17. kole FORTUNA:LIGY remizovali doma 0:0 s nováčkem Brnem. Zbrojovka tak po srpnové výhře 3:1 bodovala se Středočechy i ve druhém vzájemném duelu sezony a po přerušení třízápasové série porážek v neúplné tabulce drží desáté místo. Mladá Boleslav neprohrála potřetí za sebou a je osmá.

fkmb.cz
    17. kolo, Základní částMBL0:00:0

V utkání úvodního kola jarní části se v základních sestavách představila jediná zimní posila, v domácím dresu nastoupil na pravém kraji obrany Suchomel, který hostuje ze Sparty. Oba trenéři museli do sestavy sáhnout kvůli zraněním ještě v první půli - brněnského Fouska nahradil už v sedmé minutě Hladík a na druhé straně v závěru úvodního dějství přepustil Dancák místo Žitnému.

Bojovný první poločas mnoho gólových příležitostí nenabídl. Nejnebezpečnějším hráčem byl nejlepší ligový střelec Řezníček. Brněnský útočník nejprve po čtvrthodině vypálil po Alliho individuální akci pouze do Šedovy náruče a krátce před odchodem do kabin trefil v dvojité šanci hlavičkou tyč. Mladoboleslavští zahrozili pouze Ladrovým pokusem zpoza vápna, s nímž si Berkovec poradil.

Po změně stran se obraz hry výrazněji nezměnil, aktivnější ale byli hosté. Po hodině hry se Šeda blýskl při Alliho ráně a následně vychytal i Řezníčka. V závěru se probudili i domácí. Po několika náznacích se v největší šanci dostal k hlavičce Škoda, jenž podobně jako brněnský kanonýr poslal míč hlavou do brankové konstrukce. Pouhých 1064 diváků v Lokotrans Areně tak v mrazivém počasí branku nevidělo.

Zbrojovka zakončila podzim s 10 inkasovanými góly ve třech ligových duelech, na jaře ale hned při první příležitosti udržela čisté konto. Brankář Berkovec tak stylově oslavil svůj 150. ligový start. Středočeši v lize doma neprohráli s Brňany podesáté v řadě.

Pavel Hoftych (trenér Mladé Boleslavi): "Viděli jsme typické první jarní utkání, ve kterém ani jedno mužstvo nechtělo prohrát. Oba týmy měly pasáže, kdy byly v utkání lepší. My měli nadějné situace v závěru, ale i Brno mělo svoje šance. Remíza odpovídá průběhu utkání."

Richard Dostálek (trenér Brna): "Před zápasem jsme byli nastavení tak, že by bylo fajn, kdybychom tady remízu 0:0 uhráli. Takže s tím musíme být spokojení. Obě mužstva dokázala na perfektně připraveném terénu hrát zajímavý fotbal, bylo tam hodně kombinačních akcí. Bohužel jsme nebyli nebezpeční v pokutovém území. V závěru jsme se nakonec strachovali o bod, ale dokázali jsme ho ubránit, proto si ho vážím."

FK Mladá Boleslav – FC Zbrojovka Brno 0:0