<
>
    10. kolo, Základní část | sobota 02/10/2021, 16:00 | Střelecký ostrov | O2 TV stream MD

Návštěva: 1 898 diváků (28 % z kapacity 6 681) – omezení kapacity stadionu (COVID-19)

Hosté přitom začali na Střeleckém ostrově sympaticky. Ve 21. minutě se dostali do vedení, když Šejvlova střela ze zhruba 25 metrů skončila u tyče Vorlovy branky. Pro České Budějovice se tak opakoval scénář z posledního domácího duelu s Karvinou, kdy rovněž prohrávaly 0:1. Navíc Pardubice mohly jít do dvougólového náskoku, ale Jeřábek ve 24. minutě trefil břevno. A tak domácí stejně jako před týdnem ještě do poločasu vývoj otočili.

Ve 26. minutě se po Hellebrandově centru prosadil Van Buren. Pardubický brankář Boháč jeho pokus hlavou nejprve vyrazil, ale nizozemský útočník se dostal k míči znovu a nohou už skóroval. Před přestávkou pak Jihočeši předvedli ukázkový protiútok. Pardubice na hranici českobudějovického pokutového území ztratily míč, k němuž se dostal Hellebrand, jenž poslal krásný pas na Basseye. Nigerijský útočník pak ideálně načasoval finální přihrávku mezi dva stopery na Horu, který prostřelil Boháče.

Dynamo po přestávce pokračovalo ve stejném průběhu jako v duelu s Karvinou, kdy vedení zvýšilo na 3:1. Tentokrát přidali svěřenci trenéra Horejše třetí zásah v 53. minutě. Po rohu neuhlídal pardubický Čelůstka nabíhajícího Basseye, jenž pohodlně hlavou skóroval. Hosté mohli v 69. minutě snížit a zachovat si naději na bodový zisk, ale Čihákovu gólovou hlavičku zlikvidoval Vorel. Čihák měl ještě jednu příležitost po rohu v 86. minutě, jenže hlavou minul.

Dynamo, které v minulé ligové sezoně zdolalo Pardubice dvakrát 2:0, doma v nejvyšší soutěži vyhrálo 3:1 podruhé za sebou. Před vlastními diváky získalo v ligovém ročníku 12 z celkových 13 bodů. Naopak Pardubice prohrály v sezoně nejvyšší soutěže i pátý venkovní duel a jako jediné tam ještě nezískaly ani bod. Naplno bodovaly v jediném z posledních jedenácti zápasů v lize.

David Horejš (trenér Č. Budějovic): "Jsme rádi, že se nám podařilo podruhé za sebou doma vyhrát a získat šest bodů. I když jsme dnes do utkání nevstoupili vůbec dobře. Paradoxně, když jsme byli v útlumu, podařilo se nám vstřelit branku, která nás uklidnila a pak jsme přidali do konce poločasu ještě jeden gól. I když jsme o přestávce vedli 2:1, byla v kabině velká bouřka, ale hráči si to vzali k srdci a druhá půle byla z naší strany mnohem lepší. Cením si toho, že jsme dneska utkání dokázali vyhrát. Na začátku zápasu jsme byli takoví ospalí a soupeř byl lepší. Ale byli jsme produktivní a všechny šance jsme proměnili. Snažíme se na koncovce pracovat. Chceme, aby hráči zachovali klid, což se ukázalo třeba při druhé brance, kde jsme situaci při brejku vyřešili skvěle. Druhý gól byl podle mě rozhodující."

Jaroslav Novotný (trenér Pardubic): "Utkání se mi hodnotí těžko. Myslím si, že jsme do zápasu vstoupili dobře a v prvním poločase jsme byli lepším mužstvem. Akorát jsme neproměnili šance, které jsme si vypracovali. Když už jsme vedli 1:0, udělali jsme dvě hrubé chyby. Nejprve jsme nechali Van Burena po hlavičce balon odrazit. A potom ztráta po standardní situaci, kde jsme nebyli důrazní, nechali domácí rozehrát do brejku a inkasovali podruhé. O přestávce jsme si řekli, že se vrátíme ke hře, kterou jsme předváděli v prvním poločase. Jenže místo toho jsme v 53. minutě neuhlídali standardní situaci a když České Budějovice vedou 3:1, tak se s tím těžko něco dělá. Už jsme na to nedokázali zareagovat. Bylo to pro nás hodně smolné utkání. V čem nás hlavně domácí předčili a v čem byli lepší, to byla produktivita. Chybí nám důraz v koncovce v ofenzivních standardních situacích, kterých jsme měli dneska dost."

SK Dynamo České Budějovice - FK Pardubice 3:1 (2:1)

Branky: 26. Van Buren, 42. Hora, 53. Bassey - 21. Šejvl.
    Rozhodčí: Julínek - Hrabovský, Pochylý - Ondráš (video).
    ŽK: Jeřábek, Čelůstka, Solil (všichni Pardubice).
    Diváci: 1898.

Č. Budějovice: Vorel - Sladký, Králik, Talověrov, Novák - Javorek, Hellebrand (66. Vais) - Van Buren, Hora (88. Brandner), Mršič (66. Mihálik) - Bassey (87. Škoda). Trenér: Horejš.

Pardubice: Boháč - Čihák, Šejvl, Toml, Čelůstka - Jeřábek (58. Huf) - Kostka (81. Lupač), Solil (84. Vít), Tischler, Cadu (81. I Sang-hjok) - Chytil (58. Matějka). Trenér: Novotný.