4SK Dynamo České Budějovice3238:6627
    5MFK Karviná3234:5726
    6FC Zlín3238:6526

Osmifinále Eura patřilo Holešovi ze Slavie, zářili i další hráči z FORTUNA:LIGY

Český národní tým si na fotbalovém mistrovství Evropy zahraje čtvrtfinále. Ve vyřazovacích bojích jej dál posunul také vynikající výkon slávisty Tomáše Holeše, který se na postupu podílel gólem a asistencí.

slavia.cz

Osmifinále: Nizozemsko - Česko 0:2 (0:0)

Branky: 68. Holeš, 80. Schick.

Sestava Česka: Vaclík – Coufal, O. Čelůstka, Kalas, Kadeřábek – Holeš (85. Král), Souček – Masopust (79. Jankto), Barák (90+2. M. Sadílek), Ševčík (85. Hložek) – Schick (90+2. Krmenčík).

Češi v utkání s Nizozemskem předvedli kvalitní koncentrovaný výkon a díky dvěma gólům ve druhém poločase postoupili do čtvrtfinále, kde narazí na Dánsko. Oranjes hráli proti Česku od 55. minuty v desíti, když po zásahu VAR dostal červenou Matthijs de Ligt.

O rozhodující moment se postaral hráč Slavie Tomáš Holeš, když proti oslabenému soupeři po standardní situaci trknul míč do sítě Nizozemska. Na svůj vynikající výkon ve středu zálohy navázal odebráním míče a gólovou přihrávkou Patriku Schickovi, který zvýšil na konečných 2:0.

Celkem se v utkání představilo šest hráčů, kteří působili v uplynulém ročníku v některém z týmů FORTUNA:LIGY. Obránce Ondřej Čelůstka ze Sparty odehrál celý zápas a svým výkonem přispěl k vymazání ofenzivních hráčů soupeře. Kromě zmíněného Holeše začali v základní sestavě také slávisté Lukáš Masopust a Petr Ševčík, oba ve druhém poločase střídali.

Jako střídající na hřiště nastoupil v 85. minutě sparťan Adam Hložek a v 18 letech přidal další minuty na seniorském Euru. V nastavení pak na Euru debutoval Michal Sadílek, kmenový hráč PSV Eindhoven strávil uplynulou sezonu na hostování v Liberci.

Další zápas čeká český tým na Euru v sobotu od 18:00 proti Dánsku.

Hráči FORTUNA:LIGY na Euru 2020

Česko: Aleš Mandous (Olomouc), Jan Bořil (Slavia), Jakub Brabec (Plzeň), Ondřej Čelůstka (Sparta), Tomáš Holeš (Slavia), David Zima (Slavia), Lukáš Masopust (Slavia), Jakub Pešek (Liberec / Sparta), Michal Sadílek (Liberec / PSV), Petr Ševčík (Slavia), Adam Hložek (Sparta).

Slovensko: Dávid Hancko (Sparta), Martin Koscelník (Liberec), Jakub Hromada (Slavia), Ivan Schranz (Jablonec / Slavia).