4SK Dynamo České Budějovice3136:6327
    5MFK Karviná3132:5525
    6FC Zlín3136:6325

Plzeň si doma poradila s Baníkem a posílila své postavení na druhém místě

Plzeň - Fotbalisté Plzně ve 13. kole FORTUNA:LIGY doma porazili Ostravu 3:0 díky gólům Lukáše Hejdy, Michaela Krmenčíka a Tomáše Chorého z druhého poločasu. Viktoria na druhém místě tabulky dál ztrácí šest bodů na vedoucí Slavii, kterou přivítá za týden. Baník v nejvyšší soutěži venku počtvrté za sebou prohrál a zůstal čtvrtý.

fcviktoria.cz
    13. kolo, Základní částPLZ3:00:0FCB

Domácí od začátku Ostravu sevřeli a ve třetí minutě poprvé zahrozili. Krmenčík v šestnáctce přiklepl míč Kayambovi, kterého však zblízka vychytal Budinský. Jeho branku pak minul Krmenčík akrobatickým kopem.

Plzeňští kontrolovali hru a měli další slibné příležitosti. Procházka zamířil o kousek vedle, Budinský vytáhl Řezníkovu ránu a Limberský z dorážky trefil boční síť. Mezi tyče se poté opět netrefil aktivní Krmenčík.

Západočeši se poprvé dočkali branky na začátku druhé půle. Kalvach v 50. minutě nacentroval na Hlouška, jenž před brankou našel Hejdu a plzeňský stoper si připsal premiérový gól v ligové sezoně. Na druhé straně gólman Hruška zlikvidoval Kuzmanovičovu střelu, což byla asi největší ostravská šance v zápase.

V 60. minutě přidali domácí pojistku. Hloušek dalším přesným centrem vybídnul Krmenčíka, ten sice nejdřív hlavičkou trefil Budinského, ale z dorážky už se i s pomocí tyče prosadil. Pro reprezentačního útočníka to byl jubilejní 50. gól v nejvyšší soutěži.

Západočeši už nedovolili matně hrající Ostravě vůbec nic. Navíc v páté minutě nastavení uzavřel skóre střídající Chorý hlavičkou po rohovém kopu. Viktoria zvítězila pošesté z posledních sedmi kol a s Baníkem neprohrála v 19. ligovém utkání po sobě.

FC Viktoria Plzeň - FC Baník Ostrava 3:0 (0:0)

Branky: 50. Hejda, 60. Krmenčík, 90.+5 Chorý.
    Rozhodčí: Marek - Podaný, Kotalík - Adam (video).
    ŽK: Brabec, Řezník, Limberský - Kuzmanovič.
    Diváci: 10.088.

Plzeň: Hruška - Řezník, Hejda, Brabec, Limberský - Kalvach, R. Procházka - Kopic (86. Mihálik), Kayamba (90.+2 Janošek), Hloušek - Krmenčík (82. Chorý). Trenér: Vrba.

Ostrava: Budinský - Fillo, Pokorný, Stronati, Fleišman - Reiter (76. Holzer), Jirásek (65. Granečný), Hrubý, Kuzmanovič - Diop, Smola. Trenér: Páník.