4SK Dynamo České Budějovice3238:6627
    5MFK Karviná3234:5726
    6FC Zlín3238:6526

Mladou Boleslav sestřelil dvěma góly teplický Mareš

Teplice – Sladká pomsta za ostudný debakl z loňského ročníku dokonána. Teplice na domácí půdě porazily v dohrávce 4. kola FORTUNA:LIGY Mladou Boleslav výsledkem 2:0 a díky získaným třem bodům se odpoutaly ze sestupových příček tabulky. Za vítězstvím domácí vykročili razantně již v prvním poločase, když hrdina zápasu Jakub Mareš rozhodl dvěma vstřelenými brankami.

fkmb.cz
    4. kolo, Základní částTEP2:02:0MBL

Domácí opět nastoupili bez potrestaného trenéra Hejkala, ale jeho absence jim v prvním poločase vůbec nevadila. Teplice favorita zaskočily a už ve čtvrté minutě potrestaly laxní bránění Mladé Boleslavi. Hlavičku Jakuba Mareše ještě brankář Šeda vyrazil, ale Řezníček vrátil míč před branku a nikým nehlídaný Mareš míč poslal do sítě.

V 37. minutě přidal Mareš druhý gól a i tentokrát mu k němu pomohla chyba boleslavské obrany. Kučerovu přihrávku do vápna totiž Jakub Klíma ve skluzu srazil před vybíhajícím Šedou tak nešťastně, že teplický útočník měl znovu snadnou práci a míč poslal do prázdné brány. Hosté už v té chvíli hráli bez zkušeného obránce Pudila, který střídal kvůli zranění.

Mladá Boleslav poslední vzájemný zápas v Teplicích v minulé sezoně vyhrála 8:0, ale dnes na Stínadlech ani náznakem neukázala, že má nejlepší útok v soutěži. Nebyl vidět ani ruský kanonýr Komličenko, který dal v předchozích dvou utkáních šest branek.

Tepličtí se tak dočkali prvního vítězství nad Mladou Boleslaví po deseti ligových zápasech a v tabulce jim patří jedenácté místo. Středočeši jsou o skóre třetí před Jabloncem a v sezoně venku ještě nevyhráli. Dnes na soupeřových hřištích zaznamenali třetí porážku.

Pavel Drsek (asistent trenéra Teplic): "Jsme nadšení, že jsme to dovedli do vítězného konce. S Bolkou se nám nedaří, zažili jsme tu fiasko, které jsme už nechtěli řešit. Hráči to slyšeli tolikrát, že není třeba to znovu zmiňovat, ale věděli, o co v zápase jde. Fotbalová krása to nebyla, docházely nám síly, ale ubojovali jsme to."

Jozef Weber (trenér M. Boleslavi): "Zasloužené vítězství Teplic po bojovném výkonu, na který jsme vůbec nereagovali. Vstup měli domácí lepší, byli agresivnější. Věřil jsem, že se dostaneme do hry a probudí nás gól, ale neprobudil. Teplice vedly po poločase 2:0, tak jsme to trochu prostřídali, ale ani to nepomohlo. Domácí si to pohlídali a měli ještě více šancí. Hráli jsme platonický, pomalý fotbal a prohra 0:2 je ještě milosrdná."

FK Teplice – FK Mladá Boleslav 2:0 (2:0)

Branky: 4. a 37. J. Mareš.
    Rozhodčí: Rejžek – Kotalík, Pečenka.
    ŽK: Jeřábek, Shejbal, Řezníček, Vondrášek, Kodeš, Hyčka – Bucha, Šeda, Komličenko, Jakub Klíma.
    Diváci: 2518.

Teplice: Grigar – Vondrášek, Jeřábek, Čmovš, Royo (64. Hyčka) – Kodeš, Kučera, Shejbal, Žitný (81. Jindráček) – J. Mareš, Řezníček (90. Ljevakovič). Trenér: Drsek.

M. Boleslav: Šeda – Jakub Klíma, Tatajev, Pudil (24. Ladra), Fulnek – Bucha (46. Jiří Klíma), Matějovský, Hubínek, Budínský – Mešanovič, Komličenko (72. Pech). Trenér: Weber.