<
1.kolo
>
  #KlubZSB
  1FK Jablonec00:00
  2SK Sigma Olomouc00:00
  3FK Mladá Boleslav00:00
  4FC Fastav Zlín00:00
  5Bohemians Praha 190500:00
  61.FC Slovácko00:00
  7FK Dukla Praha00:00
  8FC Viktoria Plzeň00:00
  9AC Sparta Praha00:00
  10SFC Opava00:00
  111.FK Příbram00:00
  12SK Slavia Praha00:00
  13MFK Karviná00:00
  14FC Baník Ostrava00:00
  15FK Teplice00:00
  16FC Slovan Liberec00:00

  Legenda Rosický: Došlo mi, že je konec. Ale Spartě mám pořád co nabídnout

  Hráčskou kariéru sice Tomáš Rosický dnes ukončil, ale ve fotbalové Spartě by rád pokračoval jako funkcionář. Chtěl by zúročit zkušenosti, které nasbíral během angažmá v Dortmundu a Arsenalu, kde se zajímal o to, jak jsou tyto velkokluby vedené. O své roli se baví s vedením klubu a majitelem Danielem Křetínským, konkrétní ale zatím nebyl.

  Legenda Rosický: Došlo mi, že je konec. Ale Spartě mám pořád co nabídnout
  "Je tady velmi dobrá šance, že ve Spartě budu pokračovat," řekl Rosický na tiskové konferenci, na které v sedmatřiceti letech oznámil konec hráčské kariéry. "Fotbal dělám celý život a troufnu si říct, že o něm něco vím. Mám co nabídnout. Uvidíme, jak se to bude vyvíjet," dodal.

  Tomáš

  Rosický

  Klub: AC Sparta Praha

  Narozen: 04.10.1980

  Pozice: záložník

  Fotografie

  Konkrétní funkci zatím nemá. "Nejblíže mám ke sportovnímu úseku, ale všude, kde jsem byl, tak mě zajímala celá struktura klubu, jak je vedený. Byl jsem deset let v Arsenalu, tak jsem se zajímal, jak to tam funguje a jak je to navázané na sportovní úsek," naznačil, že by si uměl představit i nesportovní roli v klubu. "Všechno se uvidí. Mám představu, jak by to mělo vypadat, ale také vím, že se toho musím hodně naučit," připustil.

  Ve Spartě působil na začátku profesionální kariéry v letech 1998 až 2001 a v létě 2016 se na Letnou vrátil. Vzhledem ke zdravotním potížím, kterého ho trápily posledních devět let, však stihl po návratu odehrát za Spartu jen 12 utkání.

  "Samozřejmě bych se rád loučil za jiných podmínek. Svůj návrat jsem si představoval jinak, ale rozhodně toho nelituji ani chviličku. České prostředí je v lecčem specifické a já jsem moc rád, že jsem si to mohl zažít před mou možnou budoucností," prohlásil bývalý kapitán národního týmu.

  ROZHOVOR S TOMÁŠEM ROSICKÝM:  Věří, že by se mohl rozloučit i na hřišti, ideálně benefičním zápasem po boku hráčů, které během kariéry poznal. "Samozřejmě bych se chtěl loučit na hřišti a s tím se dá ještě něco dělat. Byl bych moc rád, kdyby se něco takového uskutečnilo, protože jsem za kariéru poznal fantastické hráče," řekl dojatý Rosický.

  "Je pro mě strašně těžké se loučit. Dnes se mi nespalo dobře, celá ta situace je pro mě těžká. Ráno jsem se snažil uklidnit cukrovím. Už jsem načal nový život bez omezování," žertoval, i když chvílemi měl slzy na krajíčku.

  Definitivně se rozhodl poté, co začal plnit individuální tréninkový plán, aby byl nachystaný na zimní přípravu. "Začal jsem a rychle jsem skončil. Už to nešlo. Není to spontánní rozhodnutí ze dne na den, ale spíše kumulace všeho. Došlo mi, že je konec," popsal.


  Fotbal by ale rád dál hrál na regionální úrovni. Například za Šestajovice, kde bydlí a kde je čestným občanem. Ideálně po boku svého bratra Jiřího, který hrával za Atlético Madrid či Spartu, než musel ukončit kariéru a poté mu dělal agenta spolu s Pavlem Paskou. "Je pravděpodobné, že fotbal neopustím úplně a budu si ho moc zahrát pro radost. Třeba s bráchou, když nám to na profesionální úrovni nikdy nevyšlo. Uvidíme, jestli mě místní Sokol vezme," dodal.

  Při loučení ho na tiskové konferenci doprovázela kromě bratra i matka Eva, manželka Radka a čtyřletý syn Tomáš, který si sám sedl za mikrofony v tiskovém středisku Sparty v jejím dresu, jako kdyby měl hned svého otce zastoupit. "Samozřejmě by bylo krásné, kdyby jednou hrál fotbal a za Spartu. Pane Pasko, jestli chcete, dám vám na něj první opci," žertoval Rosický. "Ale rozhodně ho do toho nebudu tlačit, protože vím, co to obnáší být opravdu dobrý a na této úrovni. Cokoli si vybere, tak já ho budu podporovat," dodal Rosický.

  K tématu