<
>
    21. kolo, Základní část | sobota 17/02/2024, 15:00 | LOKOTRANS ARÉNA | O2 TV Sport

Návštěva: 3 829 diváků (77 % z kapacity 5 000)

Všechny branky padly v úvodním poločase. Baník poslal do vedení Tomáš Rigo, Jakub Fulnek sice vyrovnal, ale ještě před pauzou se za hosty trefili Quadri Adediran s Ewertonem. Slezané se posunuli na páté místo, boleslavské mužstvo je v neúplné tabulce osmé.

Ostravský trenér Hapal, jenž v minulosti tým soupeře vedl, udělal v základní sestavě čtyři změny oproti úterní prohrané domácí dohrávce s Plzní (0:1). Dnes od začátku nastoupili obránci Juroška s Blažkem, záložník Šín a útočník Adediran.

Právě nigerijská zimní posila z Českých Budějovic v 17. minutě přiklepla míč Rigovi, který se trefil výstavní střelou zpoza šestnáctky. Slovenský záložník zaznamenal třetí ligový gól v sezoně.

Domácí vyrovnali ve 28. minutě zásluhou Fulnekovy přízemní střely z otočky. Mladoboleslavský krajní bek dal premiérovou branku v ligovém ročníku.

Baník si ale ve 42. minutě vzal vedení zpět. Adediran z dálky vystřelil a domácí obránce Král míč nešťastně tečoval mimo dosah brankáře Trmala. Třiadvacetiletý útočník vstřelil třetí ligový gól v sezoně a první za ostravský tým.

Hosté navíc ve druhé minutě nastavení přidali pojistku. Buchta po brejku našel před brankou Ewertona, který elegantně přehodil Trmala. Brazilský křídelník a někdejší hráč Středočechů se v ligovém ročníku trefil posedmé a v týmové tabulce střelců dotáhl Tanka.

Ve druhém poločase šancí ubylo. Ostravští si hlídali náskok a soupeře do větších příležitostí nepouštěli. V závěrečné čtvrthodině navíc hosté mohli náskok ještě navýšit, ale střídající Rusnák ve dvou velkých šancích nepřekonal domácího gólmana.

Baník potvrdil, že se mu proti Boleslavi velmi daří a zvítězil v sedmém z posledních osmi vzájemných ligových soubojů. Mladá Boleslav doma ve FORTUNA:LIZE po sobě nevyhrála.

David Holoubek (trenér Mladé Boleslavi): "Utkání se nám nepovedlo od začátku do konce a soupeř zaslouženě vyhrál. Bohužel se nám nedařilo ve všech aspektech hry. Hodně mě mrzí třetí inkasovaný gól, je samozřejmě rozdíl prohrát poločas o dvě nebo o jednu branku. O přestávce jsme se snažili tým namotivovat do druhého poločasu, provedli jsme tři změny pro osvěžení ofenzivy s úmyslem zápas zdramatizovat, ale nepovedlo se. Musíme se z prohry oklepat a připravit na příští zápas. Věřím, že i z prohry se dá poučit a najít, co hráčům poradit do dalšího utkání."

Pavel Hapal (trenér Ostravy): "Rozdělil bych zápas na dva poločasy. V tom prvním z nás bylo cítit, že chceme vstřelil branku. V úvodu jsme měli spoustu zakončení. Chtěli jsme hrát nahoře a presovat, abychom soupeře donutili k chybám, což se stalo. Podařilo se nám v první půli vstřelit tři branky. V druhém poločase jsme už chtěli hrát více z bloku, i když úplně necouvat. Měli jsme ještě dost příležitostí skóre navýšit, ale musím mužstvo pochválit za pracovitost od první do poslední minuty. Jsem za vítězství rád. Mužstvo dobře zareagovalo na nepovedený start do jarní sezony a zaslouženě jsme vyhráli."

FK Mladá Boleslav – FC Baník Ostrava 1:3 (1:3)

Branky: 28. Fulnek – 17. Rigo, 42. Adediran, 45.+2 Ewerton.
    Rozhodčí: Starý – Nádvorník, Dobrovolný – Kocourek (video).
    ŽK: Pulkrab, Hilál – Blažek, Juroška.
    Diváci: 3 829.

Mladá Boleslav: Trmal – Kostka, Suchý, Král (84. Žitný), Fulnek – Karafiát, Kubista (46. Solomon) – Ladra (64. Jawo), Mareček (46. Matějovský), Kušej – Pulkrab (46. Hilál). Trenér: Holoubek.

Ostrava: Letáček – Juroška (68. Ndefe), Blažek, Lischka, Kpozo – Boula, Rigo (90.+2 Miškovič) – Buchta (74. Rusnák), Šín, Ewerton – Adediran (90.+2 Šehič). Trenér: Hapal.