>

Zprávy

• Sparta pokořila Hradec Králové a vrátila se do čela tabulky před Slavii

17/03/2024 | Reportáže
      Fotbalisté pražské Sparty v 25. kole FORTUNA:LIGY porazili doma Hradec Králové 2:1. Obhájce titulu poslal v 16. minutě do vedení Veljko Birmančevič a pojistku přidal na začátku druhé půle Jan Kuchta. V páté minutě nastavení už jen snížil střídající Matěj Koubek.
    • Slavia zvítězila nad Libercem o tři góly a v tabulce zatlačila na rivala Spartu

Fotbalisté Slavie v 25. kole FORTUNA:LIGY porazili doma 3:0 Liberec a posunuli se do čela neúplné tabulky o dva body před Spartu, která má k dobru podvečerní duel s Hradcem Králové. V Edenu se dvakrát prosadil Václav Jurečka, nejprve v 15. minutě z penalty otevřel skóre a v závěru utkání stanovil konečný výsledek. Mezitím se v 83. minutě trefil střídající Mojmír Chytil. Slovan nezvítězil ani ve 12. venkovním utkání v ligovém ročníku a je na deváté příčce o skóre za Teplicemi.
    • Plzeň díky využité přesilovce uspěla v Jablonci a vyhrála pošesté v řadě

Fotbalisté Plzně zvítězili v 25. kole FORTUNA:LIGY v Jablonci 2:1 a upevnili si třetí místo. Cestu k šesté ligové výhře v řadě otevřel Lukáš Hejda. Po změně stran sice střídající Jan Chramosta vyrovnal, ale po vyloučení domácího Matěje Polidara vstřelil šest minut před koncem vítězný gól Tomáš Chorý. Severočeši prohráli po čtyřech kolech, doma v lize vyšli bodově naprázdno po šesti zápasech a poprvé od říjnového zápasu s Bohemians a v tabulce zůstali desátí.
    • Baník porazil Pardubice a patří mu páté místo, Východočeši dohrávali v devíti

Fotbalisté Ostravy zvítězili v 25. kole FORTUNA:LIGY v Pardubicích 1:0. O jedinou branku se v druhém poločase postaral po rohovém kopu obránce Filip Blažek. Domácí dohrávali bez dvou vyloučených Martina Chlumeckého a Pabla Ortize, červenou kartu dostal také trenér Radoslav Kováč. Baník je v tabulce pátý, Východočeši zůstali na třinácté příčce.
    • Teplice remizovaly se Slováckem, doma neprohrály sedm kol v řadě

16/03/2024 | Reportáže
      Fotbalisté Teplic v 25. kole FORTUNA:LIGY remizovali se Slováckem 1:1 a v nejvyšší soutěži doma bodovali posedmé za sebou. Hosty poslal do vedení v 11. minutě Pavel Juroška, záhy ale srovnal Daniel Fila. Nejlepší střelec severočeského týmu mohl v 81. minutě dokonat obrat, z pokutového kopu však neuspěl. Celek z Uherského Hradiště je v tabulce nadále čtvrtý, "Sklářům" patří devátá příčka.
    • Karviná se odlepila ze dna, Dynamo zmrazil Iván trefou z penalty v nastavení

Fotbalisté Karviné v utkání 25. ligového kola porazili po trenérské změně České Budějovice 2:1 a ve FORTUNA:LIZE po 11 zápasech zvítězily. Dva týmy ode dna tabulky si tak vyměnily pořadí. Slezský nováček se posunul na 15. příčku a poslední místo přenechal Jihočechům, kteří na něj ztrácejí bod. Dynamo poslal ve 20. minutě do vedení Jan Suchan, ale do pauzy srovnal Amar Memič a ve třetí minutě nastavení dokonal obrat z penalty střídající Alex Iván.
    • Mladá Boleslav doma uspěla podruhé v řadě, porazila oslabenou Sigmu

Fotbalisté Mladé Boleslavi v 25. kole FORTUNA:LIGY porazili Olomouc 2:1. Domácí poslal v úvodu do vedení Tomáš Ladra, v 52. minutě oslabil hosty vyloučením Jan Vodháněl. Sigma přesto záhy zásluhou proměněné penalty Lukáše Juliše srovnala. Na druhé straně neproměnil pokutový kop Ladra, vítězství Středočechům nakonec zařídil v 76. minutě krátce po příchodu na trávník John Solomon. V nastavení dostal červenou kartu i střídající domácí hráč Patrik Žitný.
    • Zlín vydřel bod s Bohemians, po změně stran smazal dvoubrankové manko

Fotbalisté Bohemians 1905 ztratili v zápase 25. kola FORTUNA:LIGY dvoubrankové vedení a ve Zlíně jen remizovali 2:2. Pražany poslal do vedení ve 14. minutě Erik Prekop, druhý gól přidal v 56. minutě střídající Ondřej Petrák. Sedm minut poté snížil Antonín Fantiš a v 76. minutě srovnal Dominik Simerský, který byl na trávníku jen pár sekund.
    • Lídra vyzve Hradec, Slavii prověří Liberec. Karviná v duelu o záchranu hostí Dynamo

15/03/2024 | Preview
      Vedoucí tým tabulky a obhájce titulu Sparta ve víkendovém 25. kole FORTUNA:LIGY přivítá jedenáctý Hradec Králové. Druhou Slavii, jež před týdnem snížila manko na městského rivala na jediný bod, čeká doma duel s Libercem. Oba pražské celky půjdou do zápasů po vypadnutí v osmifinále Evropské ligy. Na postup do čtvrtfinále Evropské konferenční ligy bude chtít navázat třetí Plzeň, která rovněž v neděli nastoupí v Jablonci. Poslední Karviná se po odvolání trenéra Juraje Jarábka utká v sobotu v domácím záchranářském souboji s předposledními Českými Budějovicemi.
    • Jedenáctka 24. kola: Plzeňští lídři, gólman Sigmy a bombarďáci Slavie

12/03/2024 | Jedenáctka kola
      Již 24. kolo FORTUNA:LIGY je minulostí, tradičně tak odkrýváme podobu ideálních jedenáctek uplynulého kola. Jaké hráče zvolili do svého výběru expert televizní stanice O2 TV Sport Zdeněk Folprecht a fanoušci v tradičním hlasování? Prozradíme, že se shodli na osmi jménech! O jaké borce šlo?
    • Plzeň ve šlágru čtyřmi góly rozložila mistra. Sparta padla podruhé v sezoně

10/03/2024 | Reportáže
      Fotbalisté Sparty utrpěli ve šlágru 24. kola FORTUNA:LIGY v Plzni debakl 0:4 a v čele tabulky mají už pouze jednobodový náskok před druhou Slavií. Západočechy poslal před vyprodaným stadionem v 45. minutě do vedení Tomáš Chorý, čtyři minuty po pauze zvýšil Cheick Souaré. Za chvíli dostal červenou kartu hostující kapitán Ladislav Krejčí a Viktoria přesilovku využila k dalším dvěma gólům. Nejprve se prosadil lídr tabulky kanonýrů Pavel Šulc a v 70. minutě podruhé Chorý.
    • Slavia složila Teplice a zapsala čtvrtou jarní výhru. Řídil ji navrátilec Jurásek

Fotbalisté Slavie v 24. kole FORTUNA:LIGY porazili na svém hřišti Teplice 4:0 a vítězně se naladili na domácí odvetu osmifinále Evropské ligy proti AC Milán, v níž budou dohánět ztrátu 2:4. Pražany poslal do vedení dvěma góly na konci prvního poločasu Matěj Jurásek. V 57. minutě se trefil Conrad Wallem a skóre uzavřel v nastavení Václav Jurečka.
    • Dynamo v záchranářském duelu přišlo o výhru. Zlínu zachránil bod Janetzký

Fotbalisté Českých Budějovic remizovali doma ve 24. kole FORTUNA:LIGY se Zlínem 2:2, přestože dvakrát vedli. Oba góly Jihočechů vstřelil Jan Suchan. Nejprve se prosadil v úvodu utkání, ale o chvíli později vyrovnal Jakub Černín. Na druhou trefu Suchana v poslední minutě zápasu zase odpověděl Jakub Janetzký.
    • Olomouc porazila Baník a slaví první jarní výhru, dvakrát skóroval Juliš

09/03/2024 | Reportáže
      Fotbalisté Olomouce ve 24. kole FORTUNA:LIGY zvítězili v Ostravě 2:1. V úvodníM dějství se dvakrát trefil Lukáš Juliš, za Baník už jen snížil v závěru Ewerton. Sigma ani podruhé pod trenérem Jiřím Saňákem neprohrála a po sedmi kolech naplno bodovala. Baník potvrdil trápení doma, kde čeká na ligové vítězství od konce září již sedm zápasů. Hanáci se v neúplné tabulce posunuli na sedmé místo a na pátou Ostravu ztrácejí už jen bod.
    • Hradec si v derby poradil s Pardubicemi, doma rozhodl po přestávce

Fotbalisté Hradce Králové porazili doma ve 24. kole FORTUNA:LIGY východočeského rivala Pardubice 2:0. Derby rozhodli po změně stran brankami bývalý hráč soupeře Filip Čihák a Daniel Vašulín. "Votroci" i ve druhém utkání pod novým trenérem Davidem Horejšem bodovali a ani v pátém zápase jarní části nenašli přemožitele, vyhráli však poprvé po pěti kolech. V neúplné tabulce se posunuli na 11. místo. Pardubice v lize počtvrté za sebou nezvítězily a zůstaly třinácté.