16MFK Karviná2929:5222

Zprávy

• Bohemians znovu zvítězili nad Opavou a udrželi se ve FORTUNA:LIZE

22/05/2022 | Reportáže
      Praha – Fotbalisté Bohemians 1905 porazili Opavu v domácím odvetném barážovém utkání 2:0 a v součtu se čtvrteční úvodní venkovní výhrou 1:0 se udrželi ve FORTUNA:LIZE, kterou hrají nepřetržitě od roku 2013. Naopak Slezané na návrat do nejvyšší soutěže po loňském sestupu nedosáhli. O vítězství Pražanů rozhodl v prvním poločase Daniel Köstl, po změně stran se trefil Jan Chramosta.
    • Plzeň vyhrála v Opavě a zajistila si kvalifikaci Konferenční ligy

29/05/2021 | Reportáže
      Opava – Fotbalisté Plzně v závěrečném 34. kole FORTUNA:LIGY zvítězili v Opavě 3:1 a zajistili si páté místo v tabulce, které znamená účast v kvalifikaci evropské Konferenční ligy. Hosté rozhodli už v prvním poločase po gólech Aleše Čermáka, Pavla Buchy a Milana Havla. Sestupující Slezané pouze zmírnili porážku díky Aleši Nešickému.
    • Brno přehrálo v duelu sestupujících týmů 4:1 Opavu, rozhodli Hladík s Růskem

23/05/2021 | Reportáže
      Brno – Fotbalisté Brna v souboji dvou nejhorších týmů FORTUNA:LIGY a již jistých sestupujících porazili Opavu vysoko 4:1. Zbrojovka po úvodním dějství 33. kola vedla po dvou brankách Jana Hladíka, v 75. minutě sice snížil Matěj Helešic, ale v závěru se ještě dvakrát trefil Antonín Růsek. Zbrojovka doma zvítězila poprvé od prosince a poskočila na 16. místo tabulky před Příbram, která rovněž sestoupila. Opava je poslední.
    • Olomouc proti oslabené Opavě rozhodla sedm minut před koncem

15/05/2021 | Reportáže
      Opava – Fotbalisté Olomouce zvítězili ve 32. kole v dlouhé přesilovce v Opavě 2:1. Sigmu poslal do vedení v 29. minutě Pavel Zifčák a za sedm minut byl vyloučen domácí Matěj Hrabina. Slezané i v deseti srovnali po gólu střídajícího Lukáše Holíka ze 71. minuty, ale sedm minut před koncem rozhodl další střídající hráč Mojmír Chytil. Opavští, jimž patří poslední místo v tabulce, už v minulém týdnu sestoupili. Hanáci vyhráli po pěti kolech.
    • Opava ve Zlíně jen remizovala 1:1 a ztratila naději na záchranu

08/05/2021 | Reportáže
      Zlín - Fotbalisté Opavy se stali prvním sestupujícím z FORTUNA:LIGY. Poslední tým tabulky v utkání 31. kola nejvyšší soutěže remizoval ve Zlíně 1:1 a už nemůže opustit jednu ze tří nejhorších příček, které znamenají pád do druhé ligy. Slezané opouštějí elitu po třech letech.​
    • Opava doma remizovala s Bohemians 1:1, hosté nedali penaltu

01/05/2021 | Reportáže
      Opava – Fotbalisté Opavy ve 30. kole FORTUNA:LIGY remizovali s Bohemians 1905 1:1. Domácí poslal v 41. minutě do vedení z pokutového kopu Matěj Helešic, ale v 57. minutě srovnal David Puškáč, který předtím za bezbrankového stavu nedal penaltu. Slezané nevyhráli sedm kol a na posledním místě tabulky mají už jen teoretickou šanci na záchranu. Pražané bodovali v 10 ligových zápasech po sobě.
    • Fotbalisté Sparty porazili po Hložkově hattricku poslední Opavu 4:2

25/04/2021 | Reportáže
      Praha - Fotbalisté Sparty porazili ve 29. kole FORTUNA:LIGY poslední Opavu 4:2 a upevnili si třetí místo. Prvním hattrickem v nejvyšší soutěži se na výhře Letenských podílel osmnáctiletý útočník Adam Hložek, který asistoval i u trefy Srdjana Plavšiče. Za hosty se prosadili Jan Žídek a střídající Matěj Helešic.
    • Konec čekání na výhru i vstřelený gól. Liberec uspěl na hřišti poslední Opavy

21/04/2021 | Reportáže
      Opava – Fotbalisté Opavy prohráli ve 28. kole FORTUNA:LIGY s Libercem 0:2. Hosté rozhodli už v úvodním dějství, kdy se trefili Imad Rondič a Michal Sadílek. Slezané v posledních pěti kolech nebodovali, zůstali v tabulce poslední a vzdaluje se jim záchrana. Na nesestupové příčky nadále ztrácejí devět bodů. Slovan zvítězil po čtyřech ligových zápasech a upevnil si šesté místo.
    • Boleslav bodovala počtvrté v řadě, záchranářskou bitvu s Opavou rozhodli Zmrhal a Škoda

17/04/2021 | Reportáže
      Mladá Boleslav – Fotbalisté Mladé Boleslavi zvítězili v 27. kole FORTUNA:LIGY v záchranářském souboji nad Opavou 2:0 a přiblížili se k udržení v soutěži. Domácí poslal v 61. minutě do vedení Jaromír Zmrhal a pojistku přidal o 20 minut později Michal Škoda. Středočeši čtyři kola po sobě neprohráli a na sestupové pozice mají už sedmibodový náskok. Slezané, jimž patří předposlední příčka, v posledních čtyřech ligových duelech nebodovali.
    • Baník ovládl slezské derby 3:0, proti Opavě rozhodl dvougólový Zajíc

10/04/2021 | Reportáže
      Ostrava – Fotbalisté Ostravy porazili ve 26. kole Opavu přesvědčivě 3:0. Baníku ve slezském derby zařídil výhru dvěma góly v úvodním dějství Tomáš Zajíc, po pauze se trefil David Buchta. Ostravští po pětigólovém vítězství nad Příbramí doma podruhé za sebou naplno bodovali. Naopak Opava potřetí po sobě prohrála a zůstala v tabulce předposlední.
    • Baník ve slezském derby hostí Opavu, Plzeň míří do Karviné

09/04/2021 | Preview
      Praha – Ve stínu nedělního pražského derby mezi fotbalisty vedoucí Slavie a druhé Sparty se odehrají další víkendové zápasy 26. kola FORTUNA:LIGY. Šestá Plzeň může prodloužit vítěznou sérii v Karviné. Třetí Slovácko rovněž v sobotu přivítá pátý Liberec. Ostrava změří síly se slezským rivalem Opavou.
    • Opava doma ztratila vedení, Slovácko si odvezlo všechny body

03/04/2021 | Reportáže
      Opava – Fotbalisté Opavy ve 25. kole FORTUNA:LIGY prohráli se Slováckem 1:2. Domácí sice poslal do vedení v 63. minutě Lukáš Kania, ale za 10 minut srovnal Jan Kliment a v 88. minutě otočil stav Lukáš Sadílek. Celek z Uherské Hradiště vyhrál popáté z posledních šesti kol a v neúplné tabulce poskočil na třetí místo. Navíc má dvě utkání k dobru. Opava podruhé za sebou prohrála a zůstala na předposlední příčce.
    • Slavia proti předposlední Opavě nezaváhala a vyrovnala vlastní rekord neporazitelnosti

21/03/2021 | Reportáže
      Praha – Fotbalisté pražské Slavie zvítězili ve 24. kole FORTUNA:LIGY nad Opavou 4:0. V nejvyšší soutěži neprohráli už 36 utkání po sobě a vyrovnali vlastní rekord z období v letech 2016 až 2017. Obhájce titulu hrál od 22. minuty bez vyloučeného Abdallaha Simy, přesto v nastavení první půle otevřel skóre Jan Kuchta. Po změně stran dostal červenou kartu také hostující Jiří Kulhánek a Nicolae Stanciu z penalty zvýšil. Poté se prosadili ještě Tomáš Holeš a Oscar Dorley.
    • Fotbalisté Opavy využili přesilovku a porazili doma Pardubice 1:0

13/03/2021 | Reportáže
      Opava - Fotbalisté Opavy ve 23. kole FORTUNA:LIGY porazili Pardubice 1:0. Zápas rozhodl v šesté minutě nastavení úvodního dějství z penalty Tomáš Smola poté, co byl vyloučen hostující Cadu. Slezané si připsali teprve třetí vítězství v ligové sezoně, doma vyhráli poprvé na jaře a v neúplné tabulce se bodově dotáhli na šestnácté Brno. Pardubický nováček nejvyšší soutěže podruhé za sebou prohrál.