4MFK Karviná3030:5225
    5FC Zlín3036:6125
    6SK Dynamo České Budějovice3034:6224

Teplice zaskočily Ďolíček a zůstávají i nadále stoprocentní

Fotbalisté Bohemians Praha 1905 ve druhém kole FORTUNA:LIGY nečekaně doma podlehli Teplicím 1:2. Severočechy poslal v závěru první půle do vedení Daniel Trubač, po téměř hodině hry zvýšil Robert Jukl. Následně David Puškáč z penalty přestřelil, snížit se mu povedlo až ve čtvrté minutě nastavení.

bohemians.cz
    2. kolo, Základní částBOH1:20:1TEP

Tepličtí navázali na úvodní domácí vítězství 1:0 nad Plzní a prožívají nejlepší start do sezony od ročníku 2007/08, kdy vyhráli dokonce prvních pět kol. "Klokani" se nedokázali úspěšně naladit na čtvrteční odvetu 2. předkola Evropské konferenční ligy s norským Bodö/Glimt, na jehož půdě v tomto týdnu prohráli 0:3. Severočeši zvítězili ve FORTUNA:LIZE na stadionu Bohemians po čtyřech porážkách.

Jako první zahrozili v 10. minutě Tepličtí, Trubačova přízemní rána zpoza šestnáctky ale skončila vedle. Domácí o sobě dali vědět až po téměř 20 minutách hry. Hůlka, který v minulém kole rozhodl o výhře Pražanů 1:0 v Pardubicích, zamířil hlavičkou po Hrubého centru mimo tři tyče. Poté teplický záložník Urbanec našel ve vápně Gninga a pokus senegalského útočníka vyškrábl brankář Reichl na roh.

Severočeši se prosadili v závěru prvního poločasu po rychlém brejku. Gning ve 43. minutě přihrál před branku na Trubače, jenž napoprvé Reichla nepřekonal, ale z dorážky už ano. Šestadvacetiletý záložník vstřelil i druhý gól svého týmu v sezoně. Tři branky do sítě jednoho mužstva ve FORTUNA:LIZE dal vedle Bohemians už jen Ostravě.

Domácí trenér Veselý poslal do druhého poločasu záložníky Dostála a Berana, v 59. minutě se však opět prosadili hosté. Kovařík přišel u postranní čáry o míč, Fila nahrál Juklovi a ten z úhlu propálil Reichla. Teplický záložník skóroval ve FORTUNA:LIZE poprvé od loňského září.

Bohemians mohli snížit v 83. minutě, kdy se po Marečkově faulu na střídajícího Kozáka postavil k pokutovému kopu Puškáč, jenže přestřelil. Kontaktní branku vstřelil až v nastavení, kdy za Grigara dorazil hlavičku střídajícího Necida. Srovnat už "Klokani" nestihli a ve FORTUNA:LIZE podlehli Teplicím po dvou výhrách.

Jaroslav Veselý (trenér Bohemians): „První poločas byl vyrovnaný, hodně se bojovalo o střed hřiště a šance nebyly ani na jedné straně hřiště. První půle směřovala na remízového konce, ale inkasovali jsme hloupou branku a znovu chvilku před poločasovou přestávkou. Blbě jsme kopli standardní situaci a z protiútoku inkasovali. Zápas se tím pro nás úplně změnil, naopak zapadl do scénáře hostům. Do druhé půle jsme provedli nějaké změny. Některé byly i plánované, potřebovali jsme rozložit síly. Nevstoupili jsme do druhé půle špatně. Chtěli jsme být trpěliví a držet se na distanc jedné branky. Bohužel vlastní chybou jsme Teplicím nabídli šanci, jíž nepohrdli. Povedlo se nám ještě si vytvořit nějaké šance, ale bohužel bez úspěchu. Rozhodně není v pořádku, že inkasujeme góly v závěru poločasů."

Zdenko Frťala (trenér Teplic): „Vytvořili jsme si několik gólových příležitostí. Nehráli jsme beton, ale opravdu jsme byli nebezpeční. Některé situace bychom mohli vyřešit ještě líp. Vítězství je pro nás velmi cenné, vážíme si ho. Je to krásné, vstup do ligy se nám povedl.“

Zdroj: bohemians.cz, idnes.cz

Bohemians Praha 1905 - FK Teplice 1:2 (0:1)

Branky: 90.+4 Puškáč - 43. Trubač, 59. Jukl.
    Rozhodčí: Orel - Pečenka, Hádek - Kocourek (video).
    ŽK: Puškáč, Hůlka - Urbanec, Mareček, Bílek.
    Diváci: 5679.

Bohemians: Reichl - Hůlka, Křapka, Hybš - Köstl, Jindřišek (46. Beran), Hrubý (46. Dostál), Kovařík (75. Necid) - Matoušek (70. Kozák) - Prekop (60. Hála), Puškáč. Trenér: Veselý.

Teplice: Grigar - Mareček, Chaloupek, Hora (87. Bílek) - Radosta, Jukl, Dramé, Urbanec - Trubač (90.+5 Křišťan) - Fila (84. Jásir), Gning (90.+5 Vachoušek). Trenér: Frťala.