4MFK Karviná3030:5225
    5FC Zlín3036:6125
    6SK Dynamo České Budějovice3034:6224

Boleslav si odvezla z Budějovic do odvety vedení o gól

České Budějovice - Fotbalisté Mladé Boleslavi zvítězili v nadstavbě FORTUNA:LIGY v prvním semifinále skupiny o umístění v Českých Budějovicích 3:2. Hosty poslal v úvodních 17 minutách do vedení dvěma góly David Douděra, vzápětí snížil Patrik Čavoš. Ještě do přestávky zvýšil Tomáš Ladra a po změně stran zkorigoval skóre střídající Emmanuel Tolno. Odveta se hraje příští víkend, Mladoboleslavští se výrazně přiblížili postupu do finále skupiny o umístění, kde se utkají s lepším z dvojice Liberec - Olomouc.

dynamocb.cz
    Semifinále – 1. zápas, Skupina o EvropuCEB2:31:3MBL

Svěřenci trenéra Hoftycha, který v minulosti vedl domácí Dynamo, byli o něco nebezpečnější. První šanci ke skórování však měli Jihočeši, Michal Škoda v 11. minutě trefil tyč. Gólově se o dvě minuty později prosadili hosté, když Douděra tečoval do sítě Ewertonovou střelu.

Stejný hráč mohl slavit také v 17. minutě. Českobudějovická defenziva několikrát neodvrátila míč, Douděra za pokutovým územím napřáhl ke střele, která mířila k pravé tyči a gólman Dynama Vorel se natahoval marně. Mladoboleslavský krajní hráč skóroval posedmé za posledních sedm ligových utkání, do nichž naskočil.

Domácí se záhy vrátili do zápasu. V 19. minutě Čavoš vystřelil z 25 metrů a jeho skákavý pokus překvapil mladoboleslavského brankáře Šedu. Ještě před přestávkou však vrátil dvougólový náskok hostům Ladra, když ve 41. minutě zakončil rychlou kombinaci svého týmu po sérii přihrávek na jeden dotek.

Jihočeši do druhého poločasu vystřídali dva hráče, ale Boleslav dlouho kontrolovala vývoj duelu. Až v 73. minutě neuhlídala roh domácích, po němž skóroval střídající Tolno. Jihočeši mohli v závěru srovnat. Své šance ale neproměnili v 87. minutě Havel a v 90. minutě Čavoš. Dynamo podruhé za sebou prohrálo a před venkovní odvetou je v těžké pozici.

David Horejš (trenér Č. Budějovic): "Prvních 30 minut z naší strany nebylo vůbec dobrých. Na některých hráčích byla vidět obrovská nervozita, z čehož pramenily chyby. Týmu pomohla střídání, která jsme postupně udělali, a jsem rád, že to kluci ani za nepříznivého vývoje nevzdali. Druhý poločas byl z naší strany velice dobrý a v závěru utkání jsme sahali po remíze. Ale brankář Šeda dvěma zázračnými zákroky Mladou Boleslav podržel. Jedeme k odvetnému utkání, soupeř má gól náskok, ale pořád je to podle mě otevřené."

Pavel Hoftych (trenér M. Boleslavi): "Myslím si, že to bylo zajímavé utkání pro diváky, protože zaprvé padlo hodně branek a zároveň mohli vidět emotivní situace. V prvním poločase jsme dali tři krásné branky a dostali jednu lacinou. Po přestávce to byly zase České Budějovice, které byly nepříjemnější a nebezpečnější. V závěru nás při jejich šancích podržel brankář Šeda, díky čemuž jsme uhájili těsné vítězství."

SK Dynamo České Budějovice – FK Mladá Boleslav 2:3 (1:3)

Branky: 19. Čavoš, 73. Tolno – 13. a 17. Douděra, 41. Ladra.
    Rozhodčí: Batík – Podaný, Dohnálek – Kocourek (video).
    ŽK: Čolič – Milan Škoda.
    Diváci: 2125.

Č. Budějovice: Vorel – Čolič, Havel, Králik, Novák (46. Brandner) – Valenta (84. Hák), Čavoš – Van Buren, Michal Škoda (64. Hais), Penner (31. Tolno) – Mihálik (46. Hora). Trenér: Horejš.

M. Boleslav: Šeda – Pech, Šimek, Suchý, Karafiát – Smrž – Douděra (74. Skalák), Mašek (64. Dancák), Hlavatý (46. Milan Škoda), Ewerton (90+1. Rolinek) – Ladra (74. Mužík). Trenér: Hoftych.