4SK Dynamo České Budějovice3136:6327
    5MFK Karviná3132:5525
    6FC Zlín3136:6325

Dukla sahala po výhře na Stínadlech, ale v závěru zachránil remízu Fillo

Hráči Teplic remizovali doma s Duklou 1:1 a definitivně se zachránili mezi elitou. První gól střetnutí vstřelil hostující Tomáš Berger, v závěrečné desetiminutovce vyrovnal ostřílený Martin Fillo.

29. kolo, Základní částTEP1:10:1

Jako první mohli zahrozit domácí, ale nejlepší střelec Fillo netrefil v ideální pozici míč. Ke slovu se tak dostala Dukla, kterou pohotovou střelou z voleje poslal do vedení Berger svým desátým ligovým zásahem v sezoně. Tepličtí poté do konce poločasu přebrali aktivitu, vyloženou brankovou šanci si ale nevytvořili.

Po přestávce se Dukla uvedla pohlednou kombinací, ale Bergerovu střelu zastavilo nejprve břevno a vzápětí i odpískaný ofsajd. Teplice i ve druhém poločase pokračovaly v ofenzivní nemohoucnosti, ale přesto se dočkaly vyrovnání, když si Fillo naskočil na Vachouškův centr.

Dál se už skóre neměnilo a Tepličtí si tak prodloužili sérii bez vítězství na sedm utkání. Navzdory výsledkové mizérii si však zajistili záchranu, protože jim pomohla porážka předposlední Olomouce na hřišti Slovácka, po které Severočechy dělí od Sigmy kolo před koncem šest bodů.

FK Teplice - Dukla Praha 1:1 (0:1)

Branky: 81. Fillo - 11. Berger.
    Rozhodčí: Julínek - Pelikán, Pochylý.
    ŽK: Ljevakovič, Fillo - Hanousek.
    Diváci: 2421.
    SYNOT Hráči utkání: Martin Fillo - Tomáš Berger.

Teplice: Grigar - Hora, Kodeš, Jeřábek, Krob - Vondrášek (70. Chukwuma), Ljevakovič, Fillo, Vachoušek (90. Kukec), Nivaldo (80. Táborský) - Potočný. Trenér: Vavruška.

Dukla: Rada - Čajič, Štetina, Gorkšs, Vrzal - Považanec, Hanousek, Daniel Tetour (87. Vašíček) - Berger (81. Manzia), Mareš (90. Bezpalec), Néstor. Trenér: Kozel.