13FK Pardubice2928:4028
    14FC Zlín2936:6025
    15SK Dynamo České Budějovice2932:6023
    16MFK Karviná2929:5222
    27. kolo, Základní část | sobota 15/04/2023, 16:00 | Stadion Střelnice | O2 TV Sport

Návštěva: 3 211 diváků (56 % z kapacity 5 690)

Jabloneckou ofenzivu posílili Šulc s Jovovičem, kteří v minulém kole v Plzni nemohli nastoupit, ale úvod patřil soupeři. Do liberecké základní sestavy se vrátil Frýdek a hned v šesté minutě měl velkou šanci po Martincově chybě. Zkusil kličku proti brankáři Hanušovi, ale dostal se do ostrého úhlu a už nedokázal přesně zakončit. Stejný hráč pak vyzkoušel gólmana střelou z dálky.

Na druhé straně ve 32. minutě proklouzl mezi dvěma zadáky Sejk, před brankou hledal Chramostu, ale nejlepší jablonecký střelec ve skluzu míč před prázdnou brankou dobře netrefil. To bylo v prvním poločase chudém na šance všechno, 3211 diváků vidělo jen urputný boj ve středu hřiště.

Po změně stran utkání přece jen nabralo větší obrátky. V 60. minutě Doumbia vystihl Považancovu špatnou přihrávku, nikým neatakován postupoval téměř z poloviny hřiště a přesně vypálil. Pro defenzivního záložníka z Pobřeží slonoviny to byl teprve druhý gól v české lize.

O tři minuty později Fukala z hranice šestnáctky napnul jabloneckou síť podruhé, ale svůj premiérový zásah v nejvyšší soutěži slavil jen chvíli, než videorozhodčí odhalil předchozí Olatunjiho hru rukou.

Liberec ale začal příliš brzy jen bránit hubený náskok a domácí toho využili. V 81. minutě odcentroval ve druhém poločase hodně aktivní Jovanovič a Chramosta u vzdálenější tyče hlavičkoval do sítě. Vzápětí mohl výsledek otočit, ale trefil jen boční síť. V závěru podržel domácí brankář Hanuš při Kozákově střele.

Jablonečtí tak ani napočtvrté nedokázali zdolat severočeského rivala. Liberec si od září 2021 připsal v derby dvě vítězství a dvě remízy. Slovan v lize bodoval počtvrté za sebou, z toho třikrát uhrál nerozhodný výsledek.

David Horejš (trenér Jablonce): "Bylo to celou dobu vyrovnané, takový boj o střed hřiště. Dostali jsme branku, když jsme zkazili rozehrávku. Kuba (Považanec) už teď ví, že se ukvapil. Liberec to následně potrestal perfektní střelou. Pak šel do dvougólového vedení, ale loket tam byl, kdyby gól platil, bylo by to pro nás už těžké. Pak jsme se zvedli, přeskupili jsme organizaci hry, soupeře jsme dostali pod tlak a z toho pramenilo i vyrovnání. Takže bod je asi spravedlivý."

Luboš Kozel (trenér Liberce): "Bylo to dobré a bojovné derby, hrálo se nahoru dolů. My jsme v prvním poločase nebyli spokojeni, jak jsme řešili situace v soupeřově šestnáctce. Končili jsme nějakých dvacet metrů od branky. V druhém poločase jsme se zlepšili, dali jsme branku a náš výkon šel nahoru. Bohužel nám nebyla uznána hned druhá branka a to byl zlomový okamžik celého zápasu. Loket tam trošku byl, ale když už to rozhodčí nepískl, měl to nechat. Remíza je v kontextu celého utkání asi zasloužená."

FK Jablonec – FC Slovan Liberec 1:1 (0:0)

Branky: 81. Chramosta – 60. Doumbia.
    Rozhodčí: Zelinka – Mokrusch, Hurych – Adámková (video).
    ŽK: Polidar – Frýdek, Olatunji.
    Diváci: 3 211.

Jablonec: Hanuš – Martinec, Král, Souček (76. Černák) – Šulc, Považanec, Hübschman, Polidar – Jovovič (83. Ikaunieks) – Sejk, Chramosta. Trenér: Horejš.

Liberec: Vliegen – Ndefe, Plechatý, Purzitidis – Fukala (76. Preisler), Červ, Frýdek (76. Valenta), Doumbia, Ghali (87. Kozák) – Rondič (71. Tupta), Olatunji (87. Rabušic). Trenér: Kozel.