<
>
    21. kolo, Základní část | sobota 25/02/2023, 15:00 | Ďolíček | O2 TV stream MD

Návštěva: 4 079 diváků (65 % z kapacity 6 300)

Bohemians začali aktivněji a po šesti minutách měli první šanci. Beranova tečovaná střela skončila těsně vedle tyče. V osmé minutě se po otočce z těžké pozice ve vápně prosadil povedenou ranou s pomocí vzdálenější tyče domácí Puškáč, podle rozhodčích si ale při zpracování nákopu pomohl rukou a branka tak neplatila.

Po čtvrthodině sudí neuznali gól také na opačné straně. Granečný po rohu zpoza vápna napálil odražený míč přesně k tyči, druhou trefu v ligové kariéře ale nakonec nemohl slavit. Domácímu brankáři Jedličkovi totiž zaclonil výhled jeho nevlastní bratr útočník Řezníček a rozhodčí posoudili situaci jako ofsajd.

Nejlepší střelec ligové sezony se neprosadil ani v 25. minutě, kdy zakončil brejk jen slabým pokusem. Na opačné straně se krátce nato zranil domácí útočník Puškáč a musel přepustit místo Prekopovi. Na stále těžším terénu pak přibývalo soubojů a nepřesností a do přestávky už diváci další šanci neviděli.

Pět minut po změně stran Pražané otevřeli skóre. Po dlouhé kombinaci přenesl míč Jánoš na pravou stranu na Köstla, který z první přihrál před branku, kde zblízka s pomocí přední tyče Prekop překonal gólmana Berkovce. Slovenský útočník skóroval v české lize teprve podruhé.

V 58. minutě mohl přidat pojistku Köstl, jeho hlavičku po Čermákově centru ale vyrazil Berkovec. Zdálo se, že Pražané kontrolují průběh, ale v 70. minutě hosté po rychlé akci srovnali. Texl se protáhl středem hřiště, přihrál Řezníčkovi, ten se zbavil soupeře a zkušeně zamířil k tyči. Čtyřiatřicetiletý útočník 14. gólem v ligové sezoně už překonal svoje dosavadní maximum z ročníku 2015/16 a střeleckou tabulku vede již o tři branky.

"Klokani" si mohli vzít vedení zpět v 88. minutě, Prekop ale z otočky jen trefil Berkovce a svou druhou branku v utkání nedal. Bohemians v Ďolíčku v lize s Brnem podesáté za sebou neprohráli. Jinak ale Pražané potvrdili, že se jim doma v tomto ročníku příliš nedaří, získali tam jen 10 z celkových 29 bodů. V roli hostujícího týmu tam však porazili Pardubice.

Jaroslav Veselý (trenér Bohemians): „Přijel kvalitní soupeř, který přes zimní přestávku zlepšil defenzivu a tušili jsme že by to mohlo být o jednom gólu. Do neuznané branky jsme hráli dobře. Soupeř byl po ní aktivní, což korunoval další neuznaný gól. Hrálo se v takových vlnách, chvíli jsme tlačili my, chvilku zase Brno. Dobrali jsme se k vedoucí brance a zápas bychom měli být schopni dohrát. Soupeř vyrovnal individuální akcí. Kdybychom v závěru neměli šanci Prekopa, byla by remíza spravedlivá, ale takhle mě to mrzí.

Richard Dostálek (trenér Brna): „Na to, že se hrálo v tak nepříjemném počasí se silným větrem na nekvalitním terénu, utkání přineslo spoustu zajímavých momentů na obou stranách. Zápas mohl dopadnout jakýmkoliv výsledkem. Mohli vyhrát domácí i my, nakonec to skončilo remízou, kterou bereme. V naší situaci se počítá každý bod a přivézt ho z Bohemky, toho si ceníme.

Bohemians Praha 1905 – FC Zbrojovka Brno 1:1 (0:0)

Branky: 50. Prekop - 70. Řezníček.
    Rozhodčí: Všetečka - Pečenka, Hádek - Orel (video).
    ŽK: Kadlec - Granečný.
    Diváci: 4 079.

Bohemians: Jedlička - Kadlec, Hůlka, Vondra - Köstl, Jánoš, Čermák, Hála (72. Kovařík) - Beran (72. Nový) - Puškáč (28. Prekop), Drchal (84. Matoušek). Trenér: Veselý.

Brno: Berkovec - Koželuh, Šural, Tijani, Granečný (62. Divíšek) - Texl, Blecha (62. Falta) - Hladík (62. Nečas), Ševčík (86. Rogožan), Alli (90.+4 Pachlopník) - Řezníček. Trenér: Dostálek.