<
>
    6. kolo, Základní část | středa 31/08/2022, 17:30 | Andrův stadión | O2 TV stream MD

Návštěva: 2 879 diváků (23 % z kapacity 12 474)

V 10. minutě došlo k málo vídané situaci. Nejprve po rohu trefil domácí záložník Spáčil břevno, odražený míč pak hlavičkoval Zmrzlý, ale i on trefil jen brankovou konstrukci. O dvě minuty později vychytal Vliegen Zorvana a z dorážky Růsek přestřelil. Velký nápor tak Sigma nezužitkovala.

Nicméně Liberci dělala hra Hanáků stále problémy. Domácí se lépe pohybovali, byli důraznější v osobních soubojích a Slovan směrem dopředu k ničemu vážnému nepustili.

Zaslouženého vedení se Olomouc dočkala ve 36. minutě. Chytil si zpracoval v šestnáctce míč, obtočil se kolem Jana Matouška a přesnou střelou k tyči nedal libereckému brankáři šanci. Chytil se stal prvním dvougólovým střelcem Sigmy v ligové sezoně.

Vyrovnat mohl v závěru prvního poločasu Van Buren, v jediné šanci svého týmu během úvodního dějství trefil jen boční síť. Byl to však signál ke zvýšení ofenzivních aktivit Slovanu po změně stran. V 53. minutě se Trefil vyznamenal při střele Van Burena.

Srovnání se hosté dočkali v 59, minutě, Gebre Selassie přiťukl ve vápně míč střídajícímu Višinskému, jehož tečovaná střela přelobovala gólmana a skončila v síti. Devatenáctiletý záložník se dočkal první ligové trefy.

Rozmach Severočechů zbrzdil červenou kartou za faul bez předchozího napomenutí Talovjerov. Ve více než dvacetiminutové přesilovce Sigma opět vyvinula velký tlak, šance měli Chvátal i Zorvan, ale druhý triumf v ligové sezoně nepřidala. Olomouc doma v lize s Libercem poosmé v řadě neprohrála.

Václav Jílek (trenér Olomouce): "V první řadě musím poděkovat hráčům za skvělý výkon v prvním poločase, to bylo přesně podle našich představ. Největší problém byl v tom, že jsme nestihli dát druhou branku. Soupeř po přestávce změnil rozestavení, problémy nám dělal Frýdek, to byl v tu chvíli rozdílový hráč. Inkasovali jsme velmi nešťastnou branku. Po ní byla snaha po třech bodech na našich hráčích znát, po vyloučení to gradovalo, třikrát jsme trefili soupeře. Je to pro nás ztráta podle toho, v jaké jsme situaci. Musím poděkovat fanouškům, byli skvělí. Škoda, že se nemohli radovat ze tří bodů, snad se nám to povede na půdě Pardubic."

Luboš Kozel (trenér Liberce): "Bod dnes bereme všemi deseti. Do zápasu jsme nevstoupili dobře, nefungovalo nám to ve středu hřiště, byli jsme málo agresivní a koledovali jsme si o branku. Po půl hodině jsem přemýšlel o střídání, ale zase jsem nechtěl naše mladé hráče dostat dolů. Gól jsme stejně dostali, po přestávce jsme se zvedli, noví hráči tomu pomohli a vyrovnali jsme. Závěr ovlivnilo naše vyloučení, asi to červená karta byla. Cením si toho, že jsme ubránili pokutové území. Bodu si hodně vážíme."

SK Sigma Olomouc – FC Slovan Liberec 1:1 (1:0)

Branky: 36. Chytil – 59. Višinský.
    Rozhodčí: Starý – Vodrážka, Slavíček – Petřík (video).
    ŽK: Růsek, Pokorný, Jan Matoušek – Červ, Kozel (trenér).
    ČK: 69. Talovjerov (Liberec).
    Diváci: 2 879.

Olomouc: Trefil – Chvátal, Poulolo, Pokorný, Zmrzlý – Breite (79. Greššák), Spáčil (90+2. Beneš) – Navrátil (79. Vodháněl), Růsek (63. Jakub Matoušek), Zorvan - Chytil. Trenér: Jílek.

Liberec: Vliegen – Gebre Selassie, Talovjerov, Plechatý, Mikula – Jan Matoušek (82. Fukala), Červ, Varfolomejev (46. Višinský), Frýdek (89. Purzitidis) – Kozák (46. Rondič), Van Buren (70. Prebsl). Trenér: Kozel.