<
>
    23. kolo, Základní část | sobota 26/02/2022, 15:00 | Městský fotbalový stadion Miroslava Valenty | O2 TV stream MD

Návštěva: 3 791 diváků (47 % z kapacity 8 000) – omezení kapacity stadionu (COVID-19)

Domácí nastoupili do utkání s uzdraveným kapitánem Kadlecem, který ale vydržel na trávníku pouze čtvrthodinu. Post defenzivního záložníka zaujala ruská zimní posila Ljovin. Kouč Hoftych, jenž ve středu nahradil odvolaného Jarolíma, při své premiéře udělal oproti minulému ligovému kolu čtyři změny v základu.

V 10. minutě vyvěsili fanoušci Slovácka transparent "Svobodu Ukrajině" a skandovali "Sláva, sláva Ukrajině" a "je..t Putina". Sektor hostů zase ozdobil nápis v angličtině "Ukrajino, zůstaň silná".

První velkou šanci ve svižně hraném duelu měl v 17. minutě Cicilia, jenž zblízka hlavičkoval nad. Následně ale Kalabiška podcenil po centru Hlavatého souboj s Douděrou, který hlavičkou k tyči otevřel skóre.

Slovácko po inkasovaném gólu přeskupilo formace, na hrot přibyl k Ciciliovi i Jurečka. Vznikla z toho územní převaha, vyjádřená řadou centrů. Po jednom z nich ve 42. minutě zlikvidoval největší šanci Jurečky gólman Šeda.

Krátce po přestávce posílil domácí ofenzIvu třetí vysoký útočník Vecheta. Zasloužené vyrovnání přišlo v 61. minutě, kdy Reinberk vysunul Jurečku, jehož střela ukončila 365 minut trvající ligový střelecký půst. Zároveň znamenala první trefu Slovácka v pátém soutěžním duelu v jarní části sezony.

Hosté tu a tam zahrozili brejkem, ale jinak museli čelit rostoucímu tlaku domácích, velkou šanci měl Vecheta. Rozhodnutí padlo v nastavení, kdy hlavní sudí Zelinka nařídil po konzultaci s videem pokutový kop za stažení Vechety. Jurečka jej i s dávkou štěstí proměnil a zařídil tak první prohru Boleslavi v Uherském Hradišti po čtyřech ligových zápasech. Sedmadvacetiletý Jurečka je s 12 trefami nejlepším střelcem nejvyšší soutěže.

Martin Svědík (trenér Slovácka): "Vstup do utkání jsme neměli dobrý. Začali jsme sice aktivně, ale moc jsme kazili, což vyústilo v inkasovanou branku a odstoupení Michala Kadlece. Postupně jsme se zlepšovali, ale stále byla v naší hře řada nepřesností. Nepropadli jsme panice, strašně nám pomohl první gól, za nímž jsme si šli, mužstvu se obrovsky ulevilo. Museli jsme ale dál hlídat brejkové situace soupeře. Poradili jsme si, do poslední chvíle jsme se prali o výsledek a byli jsme za to odměněni. Jsem rád, výhra nás stála spoustu sil, otočili jsme tak důležitý zápas."

Pavel Hoftych (trenér M. Boleslavi): "Začnu od konce, od penalty v nastavení. Nevím, jestli to rozhodovaly laserové oči, ale podle televizního záběru bych to na penaltu neviděl. Viděl jsem, že spadly dvě dvojice hráčů, a když pak šel sudí k videu, tak to většinou penaltou končí. Hráči to ale odmakali, v závěru už nám docházely síly. Měli jsme využít brejkové situace v první půli, Slovácko tam mělo pasáže, kdy nás do nich pouštělo. Po zranění Kadlece přišel další útočník, což zvýšilo jejich údernost. Z našeho pohledu je škoda, že jsme inkasovali první branku. Teď nás čeká boj o střední skupinu až do posledního kola, tabulka je hrozně vyrovnaná."

1. FC Slovácko – FK Mladá Boleslav 2:1 (0:1)

Branky: 61. a 90.+5 (pen.) Jurečka – 17. Douděra.
    Rozhodčí: Zelinka – Paták, Mikeska – Štěrba (video).
    ŽK: Hofmann, Šumulikoski (sportovní manažer) – Rolinek, Suchý, Šimek.
    Diváci: 3791 (omezený počet).

Slovácko: Fryšták – Reinberk, Hofmann, Kadlec (18. Jurečka), Kalabiška (56. Vecheta) – Daníček, Ljovin – Petržela (77. Divíšek), Sadílek, Holzer (77. Šašinka) – Cicilia. Trenér: Svědík.

M. Boleslav: Šeda – Sladký, Šimek, Suchý, Preisler – Douděra, Hlavatý (71. Dancák), Smrž (82. Mužík), Rolinek (63. Skalák) – Ladra, Ewerton (71. Horský). Trenér: Hoftych.