<
>
    17. kolo, Základní část | sobota 04/12/2021, 15:00 | Stadión U Nisy | O2 TV stream MD

Návštěva: 1 000 diváků (10 % z kapacity 9 900) – omezení kapacity stadionu (COVID-19)

V Liberci se od úvodu hrál vyrovnaný zápas, který dlouho postrádal větší šance. Až po půlhodině Hilál poslal střílený centr do vápna a nabíhajícímu Havelkovi scházel krok, aby ve skluzu zakončil sám před hostující brankou.

Ve 38. minutě už Severočeši vedli. Frýdek vysunul kolmicí do úniku Tuptu, jenž si dobře pokryl míč a s přehledem překonal gólmana Fendricha. Slovenský záložník se trefil počtvrté v ligové sezoně a osamostatnil se na čele týmové střelecké tabulky.

Chvíli před pauzou měli hosté velkou šanci na vyrovnání. Vašulínova tečovaná přihrávka prošla skrz vápnem až k nabíhajícímu Urmovi, ale ten sám před Knoblochem přestřelil. Královéhradečtí pokračovali v aktivní hře i po změně stran a v 55. minutě zachránil domácí po Vašulínově hlavičce gólman Knobloch.

Liberečtí poté vyrovnali hru a nepouštěli soupeře do šancí. Hostující trenér Koubek 20 minut před koncem posílil útok a místo stopera Čecha nasadil ofenzivně laděného Kubalu. Východočeši v závěru znovu získali převahu a nakonec nebyli daleko od vyrovnání. V první minutě nastavení udělal ve vápně velkou chybu domácí Plechatý, ale Vašulín z hranice malého vápna jen trefil Knoblocha.

Na opačné straně se po přečíslení neprosadil střídající Stoch, jehož tečovaná střela skončila těsně nad břevnem. Liberecké to už ale nemuselo mrzet. Severočeši bodovali i v 15. domácím utkání nejvyšší soutěže s Hradcem, z toho podeváté za sebou zvítězili. "Votroci" získali venku jen osm z celkových 24 bodů v ligové sezoně.

Luboš Kozel (trenér Liberce): "Měl jsem možnost vidět poslední tři zápasy Hradce. Tam, kde je, není náhodou. S prvním poločasem jsem spokojený, myslím, že náš výkon byl velmi dobrý. Věci, které jsme cvičili, nám vycházely, až na finální fázi. Do toho gólu si nevybavuji nebezpečnou šanci soupeře. Nakonec se nám podařilo vstřelit branku, myslím, že byla zasloužená. Po gólu jsme zbytečně zalezli, druhý poločas byl Hradec asi aktivnější. Bylo to dané i naším vedením. Kromě jedné pětiminutovky jsme se ale pod nějaký delší tlak nedostali. Nemůžu nezmínit, že jsme v závěru udělali velkou chybu a Hradec nás mohl potrestat. Milan Knobloch předtím chytil ještě jednu šanci. Hradec za vyrovnáním šel, cením si toho, že jsme vítězství udrželi. Nepamatuji si, kdy Hradec naposledy nedal gól."

Miroslav Koubek (trenér Hradce): "Jsem trochu zklamaný. Ne z výkonu, ale z porážky, která je, myslím, zbytečná. Podle mého názoru by zápasu asi více slušela remíza. Udělali jsme chybu, kterou Liberec potrestal. Sami jsme svoje šance nevyužili. Po inkasované brance se nám dařilo stupňovat tlak a Liberec zatlačit, hlavně v druhé půli. V té první byl asi Liberec o něco lepší, ve druhé půli to zase bylo obráceně. Dokázali jsme si vytvořit šance, první už v závěru první půle. Bylo toho dost, možná jsme měli vyložených šancí více než Liberec. Ale výsledek je prohra 0:1."

FC Slovan Liberec - FC Hradec Králové 1:0 (1:0)

Branka: 38. Tupta.
    Rozhodčí: Klíma - Vlček, Novák - Ondráš (video).
    ŽK: Stoch - Čech, Leibl.
    Diváci: 1000 (omezený počet).

Liberec: Knobloch - Gebre Selassie, Chaluš, Plechatý, Mikula - Tiéhi, Havelka (86. Stoch) - Koscelník (58. Rondič), Frýdek (77. Purzitidis), Tupta (77. Mészáros) - Hilál (77. Rabušic). Trenér: Kozel.

Hradec: Fendrich - Klíma, Čech (72. Kubala), Leibl - Mejdr, Kodeš, Rada, Urma (46. Novotný) - Dvořák (72. Prekop), Vašulín, Vlkanova (84. Král). Trenér: Koubek.