<
>
    30. kolo | neděle 02/05/2021, 19:30 | Sinobo Stadium | O2 TV Sport

Návštěva: 1 486 diváků (8 % z kapacity 19 370) – omezení kapacity stadionu (COVID-19)

"Červenobílí" nadále jako jediní drží neporazitelnost v ligové sezoně. Svou rekordní šňůru bez prohry v nejvyšší soutěži protáhli už na 42 utkání. Plzeň nebodovala poprvé po 10 kolech a zůstala na pátém místě neúplné tabulky, ale má k dobru dohrávku na Spartě.

Slávisté, kteří na rozcvičku v Edenu už vyběhli v mistrovských tričkách s nápisem hattrick, v šesté minutě otevřeli skóre. Bah nacentroval do šestnáctky, hostující Beauguel míč nechtěně posunul k Holešovi a ten tvrdou ranou překonal brankáře Staňka.

O chvíli později na druhé straně Kúdelovo zaváhání nepotrestal Káčer, jenž nejprve napálil gólmana Koláře a dorážku poslal mimo. Domácí pak začali dominovat a Plzeň držel jen výborný Staněk. Ten nejprve v pokutovém území podrazil Van Burena, následně však zlikvidoval penaltu Deliho. Nizozemec Van Buren z dorážky zblízka nepochopitelně vypálil nad břevno.

Staněk ve velké šanci vychytal i Bořila, ale ve 22. minutě po střele slávistického kapitána, kterou výrazně tečoval obránce Kaša, už domácí vedli 2:0. Brankář Viktorie poté vyrazil Bahovu ránu a smolař první půle Van Buren po úniku od půlky hřiště zakončil nepřesně. V závěru poločasu Staněk ještě vyrazil Masopustův střele a Kolář se v nastavení na druhé straně blýskl proti Beauguelově pokusu.

Slávisté začali lépe i druhé dějství a ve 47. minutě vstřelili třetí gól. Van Buren se prosadil střelou k tyči a částečně tak napravil předchozí zahozené šance. Vršovický tým pak trochu zvolnil, i tak měl ke čtvrtému zásahu blízko opět Van Buren, jenže tváří v tvář nevyzrál na Staňka.

Plzeň vzápětí v 67. minutě snížila po Káčerově ráně zpoza šestnáctky. Slovenský záložník si připsal premiérový gól v české nejvyšší soutěži. Hned za pět minut Slavia odpověděla. Stanciu nacentroval do pokutového území a volný Bah zakončil hlavičkou o zem. Také dánský bek se radoval z první branky v české lize a premiérové soutěžní trefy za "červenobílé".

Po Kolářově dobrém zákroku proti střídajícímu Čermákovi v 84. minutě debakl hostů dokonal Stanciu umístěnou přízemní ranou. Rumunský záložník zaznamenal 12. ligový gól v sezoně a osamostatnil se na druhém místě tabulky střelců. O jednu branku víc v sezoně dali jeho spoluhráč Kuchta a jablonecký Schranz.

Slavia tak před tribunami zaplněnými fanoušky z deseti procent kapacity stadionu mohla slavit. Pražané v lize s Plzní neprohráli pošesté za sebou a z toho popáté naplno bodovali. Doma vyhráli osmý z posledních devíti vzájemných duelů.

SK Slavia Praha – FC Viktoria Plzeň 5:1 (2:0)

Branky: 6. Holeš, 22. vlastní Kaša, 47. Van Buren, 72. Bah, 84. Stanciu – 67. Káčer.
    Rozhodčí: Berka – Blažej, Kotík – Proske (video).
    ŽK: Staněk, Beauguel, Mihálik (všichni Plzeň).
    Diváci: 1486 (omezený počet).

Slavia: Kolář – Masopust (56. Provod), Kúdela, Deli, Bořil – Holeš (46. Traoré), Hromada (46. Stanciu) – Bah, Ševčík (62. Kuchta), Oscar – Van Buren (71. Olayinka). Trenér: Trpišovský.

Plzeň: Staněk – Havel, Kaša (83. Hejda), Brabec, Hybš – Falta (56. Kopic), Kalvach, Šulc (56. Čermák), Káčer, Ba Loua (56. Mihálik) – Beauguel (78. Ondrášek). Trenér: Guľa.