<
>
    2. kolo | neděle 30/08/2020, 16:30 | Městský fotbalový stadión | O2 TV stream MD

Bez branek

Návštěva: 2 499 diváků (23 % z kapacity 10 785) – omezení kapacity stadionu (COVID-19)

Povinné testy na koronavirus odhalily v pátek v týmu Bohemians jednoho nakaženého, konání ligového duelu to ale neohrozilo. V brněnské bráně dostal tentokrát šanci Šustr, který kryl v prvním kole záda ze střídačky Floderovi.

V úvodu utkání dvakrát prověřil brankáře Le Gianga útočník Růsek, v obou případech ale jeho zakončení chyběla razance. Na druhé straně zpracoval skákající míč na hranici vápna Bartek, který podepsal v průběhu týdne s vršovickým klubem novou smlouvu, a jeho pokus vyrazil gólman Šustr až s velkými problémy.

Zbrojovka byla po většinu úvodního dějství směrem dopředu nebezpečnější, přesto mohli jít před pauzou do vedení "Klokani". V 37. minutě netrefil Hronek po kličce z úhlu poloprázdnou bránu a vzápětí si s pohotovým Vaníčkovým volejem poradil Šustr. Na druhé straně byl včas na zemi Le Giang při Čermákově ráně k tyči.

Otevřená partie pokračovala i po změně stran a s větší chutí nadále hrál nováček soutěže. V 54. minutě byl blízko úvodní trefě a svému prvnímu ligovému gólu Hladík, nekompromisní ránou na přední tyč ale trefil jen spojnici brány.

V závěrečné dvacetiminutovce už se oba celky přece jen zaměřili spíš na udržení čistého konta a větší šance už diváci na stadionu v Srbské neviděli. Brankář Pražanů Le Giang tak i po druhém utkání sezony drží neprůstřelnost

Miloslav Machálek (trenér Brna): „Po dvou utkáních doma máme mínus pět v tabulce pravdy, to není moc příjemná bilance. Nicméně my jsme se chtěli v dnešním utkání rehabilitovat a omluvit fanouškům za první poločas se Spartou, což z hlediska nasazení, bojovnosti a pracovitosti jsme splnili. Když nedáte gól, tak nevyhrajete. Ale jsem rád, že jsme neinkasovali. Soupeř měl některé velice slibně se rodící gólové příležitosti, my jsme je měli taky. Škoda, že jsme nevyužili náš tlak a sérii standardních situací v prvním poločase. Kdybychom vstřelili gól, věřím, že bychom utkání už dovedli do vítězného konce. Dnes nám neskutečně chyběl Kuba Přichystal. Kdyby hrál, tak myslím, že bychom měli daleko větší šanci na tři body."

Luděk Klusáček (trenér Bohemians 1905): „Pravda je hlavně, že jsme se dneska nedokázali prosadit fotbalově. Do hry jsme se dostali až někdy po 30. minutě. Bylo tam hodně chyb. Neřekl bych, že nás Brno zaskočilo, protože jsme zvyklí vysoko presovat, ale prostě jsme si s tím nedokázali poradit. Spoustu balonů jsme poztráceli skoro zadarmo nebo hrozně lehce. To utkání bylo celkově spíše remízové. Myslím, že čtyři body z úvodních dvou kol musíme brát. Říkal jsem i hráčům před zápasem, ať jsou pokorní. Když to bude na bod, tak bereme bod. Když budeme hrát dobře, tak jsme schopní vyhrát. Ale dneska naše hra nebyla taková jako minule a nezasloužili jsme si vyhrát."

FC Zbrojovka Brno - Bohemians Praha 1905 0:0

Rozhodčí: Proske - Hrabovský, Dresler - Královec (video).
    ŽK: Sedlák, Čermák - Ljovin.
    Diváci: 2499 (limit 5102 osob na stadionu).

Brno: Šustr - Štepanovský, Černín, Šural (88. Endl), Moravec - Vaněk (64. Koudelka), Čermák, Sedlák, Fousek (64. Pachlopník) - Hladík (70. Vintr), Růsek. Trenér: Machálek.

Bohemians 1905: Le Giang - Dostál, Köstl, Bederka, Jindřišek - Ljovin, Vacek (69. Nečas) - Vaníček (90.+2 Novák), Hronek (87. Vondra), Bartek (90.+2 Pokorný) - Puškáč (87. Osmančík). Trenér: Klusáček.