13FK Pardubice2827:3828
    14FC Zlín2836:6024
    15SK Dynamo České Budějovice2830:5822
    16MFK Karviná2828:5121
    12. kolo, Základní část | pátek 04/10/2019, 18:00 | Městský fotbalový stadion Miroslava Valenty | ČT sport

Návštěva: 3 863 diváků (48 % z kapacity 8 000)

Charakter zápasu výrazně ovlivnil hned jeho úvod. Prakticky první útok domácích skončil gólem. Po 100 sekundách hry hledal centrem zleva Divíšek Zajíce a bránící Hybš si nešťastně srazil míč do horního rohu vlastní branky.

Pět minut poté měl na kopačce druhý gól Reinberk, ale z několika metrů přestřelil. Hostující obrana dál nestíhala a inkasovala podruhé. V osmé minutě přistál další centr zleva na hlavě Šašinky a zcela volný útočník navýšil skóre. Gól vzhledem k hraniční ofsajdové pozici střelce muselo potvrdit video.

Liberec po šokujícím úvodu jen pozvolna získával půdu pod nohama a mohl být rád, že v 19. minutě Navrátil po Reinberkově centru z další šance přestřelil. Slovácko se pak zatáhlo do svižného obranného bloku a hosté se až v závěru poločasu dostali do šancí.

Baluta nejprve křížnou střelou těsně minul, ale ve 43. minutě se už Severočeši vrátili zpět do utkání. Musovu přízemní střelu z vápna Trmal jen vyrazil a hbitý Baluta doklepl balon do sítě.

Liberec ožil a po 15 minutách druhé půle povedenou střelou z hranice pokutového území překonal Trmala Musa. Sudí Zelinka ale vyrovnávací gól po konzultaci s videorozhodčím odvolal kvůli předchozí ruce přihrávajícího Baluty.

Slovácko poměrně dobře drželo náskok, přesto pustilo hosty do jedné stoprocentní šance. Vyrovnání měl na noze v 81. minutě Karafiát, který ale z výborné pozice mířil jen do Trmala. V 87. minutě si domácí po brejku pojistili výhru. Zajíc pustil Navrátilovu přihrávku k volnému Kalabiškovi, jenž technickou střelou trefil přesně horní roh branky.

Martin Svědík (trenér Slovácka): "Měli jsme výborný vstup do utkání. Vyšlo nám to, na co jsme se připravovali a dali dva rychlé góly. Nepustili jsme soupeře do kombinací, do rychlosti. Polevili jsme až na konci první půle a zaplatili za to gólem ve vlastní síti. To nás paralyzovalo i do druhé půle, pak přišlo liberecké vyrovnání. Já jsem věděl, že je to ruka, nebylo o čem mluvit. Jsem rád, že tady byl VAR, bez něj by byl gól zřejmě uznán. My jsme pak získali opět půdu pod nohama, získali jsme tři cenné body s velmi silným a kvalitním soupeřem."

Pavel Hoftych (trenér Liberce): "Připravovali jsme se na náběhové útočníky domácích a jejich centry, a tak to dopadlo. Dva rychlé góly s týmem otřásly, byli jsme vždy o krok pomalejší, vzpamatovali jsme se až po půlhodině hry. Ve druhé půli jsme byli aktivnější, tlačili jsme se k vyrovnání. Vyrovnali jsme na 2:2, podle mě to byla regulérní branka, alespoň takové zprávy mám nyní bezprostředně po utkání. Je potřeba se nedívat jen na VAR, ale kdo za ním sedí. I pak jsme ale měli šance na vyrovnání Balutou a Karafiátem. Hráli jsme na riziko a domácí toho využili po brejku, po němž dali krásný gól. Měli jsme šance tady bodovat, ale jedeme domů bohužel s prázdnou."

1. FC Slovácko – FC Slovan Liberec 3:1 (2:1)

Branky: 2. vlastní Hybš, 8. Šašinka, 87. Kalabiška – 43. Baluta.
    Rozhodčí: Zelinka – Hájek, Horák – Marek (video).
    ŽK: Kadlec – Potočný, Karafiát, Malinský, Musa, Fukala, Hoftych (trenér).
    Diváci: 3863.

Slovácko: Trmal – Reinberk, Hofmann, Kadlec, Divíšek – Havlík, Daníček – Petržela (69. Kalabiška), Šašinka (80. Sadílek), Navrátil (88. Krejčí) – Zajíc. Trenér: Svědík.

Liberec: Nguyen – Fukala, Mikula, Kačaraba, Hybš – Breite (80. Mara), Karafiát – Malinský (58. Pešek), Baluta, Potočný (72. Kuchta) – Musa. Trenér: Hoftych.