13FK Pardubice2928:4028
    14FC Zlín2936:6025
    15SK Dynamo České Budějovice2932:6023
    16MFK Karviná2929:5222
    11. kolo, Základní část | pondělí 30/09/2019, 18:00 | Městský stadion Ostrava | O2 TV stream MD

Návštěva: 6 250 diváků (41 % z kapacity 15 081)

Baník zápas zlomil drtivým úvodem. Ostrava svého soupeře načala už v druhé minutě: Fleišman posadil míč do malého vápna rovnou na hlavu Hrubého, který centr snadno prodloužil do sítě.

Domácí udávali rytmus a další šanci měl Kuzmanovič, jehož ránu ale tentokrát Kočí vytáhl nad břevno. Druhý gól ve vlastní síti ale oddálil jen o pár sekund. Z aktivní levé strany Baníku se míč dostal ke Smolovi, který míč poslal pod sebe a Diop v šesté minutě z malého vápna lehce míč uklidil k tyči.

Zkázu Příbrami dokonal vlastním gólem Tregler, od kterého se nešťastně odrazil míč do sítě po střele Diopa. Baník už po devíti minutách vedl 3:0 a z obrazu hry bylo jasné, že Příbram už nepříznivý vývoj nezvrátí.

Hosté byli zralí "na ručník" a domácí si v jejich pokutovém území dělali, co chtěli. Další gól mohl v 15. minutě přidat Smola, ale jeho hlavička těsně minula tyč. Hostující kouč Nádvorník reagoval rychlým nasazením defenzivního Dramého místo Adetunjiho, na zvrat už bylo pozdě, ale hosté alespoň přibrzdili ostravský brankostroj.

Baník měl i tak zápas naprosto pod kontrolou. Hrálo se na jednu bránu a domácí měli další šance, ale Smola ani Diop nemířili zblízka přesně a Kuzmanovičův technický pokus už ve druhé půli zmařil Kočí.

Ostrava se v závěru už nehnala za dalšími góly. Zaměřila se na defenzivu, přesto ještě mohl skórovat Holzer, ale jeho zakončení scházel větší důraz a míč na cestě do prázdné brány stihl odkopnout obránce. Příbram ani v pátém venkovním utkání ligové sezony neskórovala.

Bohumil Páník (trenér Ostravy): "Měli jsme vynikající vstup do zápasu. Dařila se nám kombinace po stranách, hráčům vše mimořádně vycházelo. I takové to bývá, ale stává se málokdy, že trenér prožije takový poločas, aby ho fotbal těšil a viděl, co hráči umí. Ve druhé půli už je problém v hlavách hráčů, ale soupeř se určitě zlepšil a kombinoval o něco lépe než my. Nedokázali jsme už nic přidat a měli jsme plno práce ve středu pole se soupeřem, který výborně kombinoval. Dokázali jsme ubránit naši šestnáctku."

Roman Nádvorník (trenér Příbrami): "Zápas byl rozhodnutý za 10 minut. Vstoupili jsme do něj velice špatně, osobní nezodpovědností hráčů. I když věděli, kde mají při standardních situací stát, tak jsme je nezvládli. Hned první dvě, pak přišel třetí vlastní gól. Pak jsme udělali rychlé přeskupení, museli jsme vystřídat a odnesl to hráč, který nastoupil k prvnímu ligovému utkání. Dali jsme o hráče víc do obranné řady na defenzivní štít a dostali jsme se trošku více do hry. Pak to bylo hodně složité. Baník dobře kombinoval, věřil si, byl silnější na balonu a my jsme byli všude o krok později. Od druhého poločasu už byla hra vyrovnaná, Baník asi malinko polevil."

FC Baník Ostrava – 1. FK Příbram 3:0 (3:0)

Branky: 2. Hrubý, 6. Diop, 9. vlastní Tregler.
    Rozhodčí: Proske – Kotík, Dresler.
    ŽK: Hrubý – Kingue, Tregler, Alvir.
    Diváci: 6250.

Ostrava: Budinský – Fillo, Pokorný, Stronati, Fleišman – Reiter (77. Holzer), Jirásek, Hrubý, Kuzmanovič (67. Granečný) – Diop, Smola (60. Baroš). Trenér: Páník.

Příbram: Kočí – Tregler, Kodr, Kingue, Nový – Zeman (80. Paulinho), Rezek, Soldát, Polidar (64. Kříž) – Alvir, Adetunji (15. Dramé). Trenér: Nádvorník.