<
>
    15. kolo, Základní část | neděle 11/11/2018, 15:00 | Stadion Střelnice | O2 TV Sport

Návštěva: 2 861 diváků (50 % z kapacity 5 690)

Jablonec se v pátek vrátil z těžkého výjezdu do Astany v Evropské lize, navíc zklamaný z porážky 1:2, přesto Severočeši dobře vstoupili do utkání. Po standardní situaci a odraženém míči si Sobol chtěl ve vápně obhodit Dostála, ten zahrál rukou a nařízenou penaltu proměnil v 10. minutě Trávník. Pro reprezentačního záložníka to byla osmá trefa v sezoně. Brankář Valeš si sice na střelu sáhl, ale v cestě do branky jí nezabránil.

Utkání pak příliš vzruchu nepřineslo, ale ve 44. minutě ztratil míč v útoku Sobol a hosté se vrhli do protiútoku, který podpořil i stoper Krch. Ten prostrkával míč na Martina Haška, balon sice přizvedl Hübschman, ale Hašek se k němu přeci jen dostal a z velkého úhlu ho dostal do branky.

Po hodině hry nejprve zahrozili hosté, kdy Hilál v pádu poslal centr Schumachera na branku. Ale hned z následného útoku si domácí vzali vedení zpět. Trávník našel centrem Doležala a ten střelou z voleje prostřelil Valeše.

Bohemians v 76. minutě opět srovnali po průniku střídajícího Vodháněla, ale sudí Příhoda nakonec gól neuznal kvůli tomu, že si Vodháněl při zpracování míče pomohl rukou.

Chvíli na to přišlo definitivní rozuzlení. Krch při snaze o přihrávku brankáři chyboval, Doležal tak běžel sám na gólmana, udělal mu kličku a poté chytrým zakončením vstřelil už svůj šestý gól v ligové sezoně.

Petr Rada (trenér Jablonce): "Jsme rádi, že jsme vyhráli po Evropské lize. Cestování do Astany bylo náročné, i když jsme to zvládli dobře. Ale měli jsme málo času na přípravu na těžké utkání. Bohemka je mladý tým běhavých kluků, kteří nic nevypustí. Šli jsme do vedení a soupeře do ničeho nepouštěli, ale pak jsme před poločasem zbytečně zaspali. To byla pro nás rána. Hráči se v kabině sami motivovali a chtěli to zvládnout. Za vůli musím před hráči smeknout. Dnes si toho vítězství obzvlášť cením, protože jsme ho vydřeli proti běhavému soupeři. Před reprezentační pauzou je to hodně důležité vítězství. Teď hráči dostanou delší volno, aby si od fotbalu mohli odpočinout, protože ho měli v poslední době hodně. Doležal má formu a měl by na kontě víc branek, kdyby nebyl zraněný. Z oslav jeho branek mám zraněné koleno. Ale stálo mi to za to."

Martin Hašek (trenér Bohemians): "První poločas nabídl velmi průměrný fotbal téměř bez šancí, ale bylo to 1:1. Druhý poločas už byl lepší podívanou. Nejprve jsme měli stoprocentní šanci Hilálem, který to ale chtěl z malého vápna narvat, místo toho, aby se snažil jen trefit bránu. A 30 vteřin potom jsme dostali gól na 2:1. Pak se ukázalo, že video vlastně nepotřebujeme, protože rozhodčí si poradí i bez něj. Nejprve uznají gól a pak ho odvolá. Nevím na základě čeho. Asi mu to poradil některý z kolegů. Ale dva z nich to vidět nemohli. Přesto došlo ke změně rozhodnutí. Nejde mi o to, zda to byla ruka, nebo nebyla, ale že když sudí gól uzná, nemůže své rozhodnutí změnit na základě pokynu někoho jiného, kdo to nemohl vidět. A pak jsme po fatální chybě Dana Krcha dostali na 1:3 a vypadá to, že se na hřišti odehrávalo něco jiného, než se odehrávalo."

FK Jablonec – Bohemians Praha 1905 3:1 (1:1)

Branky: 62. a 79. Doležal, 10. Trávník z pen.- 44. M. Hašek.
    Rozhodčí: Příhoda - Paták, Šimáček.
    ŽK: Kubista, Považanec, Kratochvíl (všichni Jab.).
    Diváci: 2861.

Jablonec: Hrubý - Holeš, Hovorka, Lischka, Hanousek - Hübschman, Považanec - Jovovič (87. Kubista), Trávník, Sobol (74. Kratochvíl) - Doležal (90. Chramosta). Trenér: Rada.

Bohemians: Valeš - Dostál, Krch, Šmíd, Schumacher - M. Hašek, Švec (69. F. Hašek) - Vaníček (55. Nečas), Záviška (74. Vodháněl), Bartek - Hilál. Trenér: M. Hašek st.