<
>
    16. kolo, Základní část | pátek 23/11/2018, 18:00 | Na Julisce | O2 TV Sport

Návštěva: 728 diváků (9 % z kapacity 8 150)

Domácího Bezdičku v úvodu vychytal Diviš, jehož branku poté minul hlavičkující Ostojič. Tepličtí poprvé zahrozili v deváté minutě, kdy Trubač přízemní střelou trefil tyč. Dukla se dostala do vedení v 17. minutě. Djuranovič se postavil k přímému kopu a umístěnou ranou k tyči překonal Diviše.

Ve 39. minutě zaváhal teplický obránce Král a nepovedenou "malou domů" vyslal do úniku Djuranoviče, který však zbrkle trefil Diviše. Těsně před pauzou rozhodčí Ginzel neuznal hostům vyrovnávací gól kvůli těsnému ofsajdu.

Severočechům nevyšel ani začátek druhé půle. Jindráček při vzdušném souboji udeřil Miloševiče a po druhé žluté kartě byl vyloučen. Teplický útočník tak nenavázal na pohárový hattrick proti Dukle. Šance Teplic na případné vyrovnání ještě více klesly v 69. minutě. Bývalý obránce Dukly Jeřábek surově podkopnul Tetoura a po druhém napomínání také dostal červenou kartu.

Dukla měla sice měla na trávníku o dva hráče víc, ale výraznější převahu si vytvořila až v závěru. V 84. minutě byl blízko druhé domácí brance Tetour, jehož hlavičku výborně zlikvidoval Diviš. Teplický gólman pak ještě zblízka skvěle vychytal Brandnera. Pražané hubený náskok udrželi a v lize porazili Teplice po sérii tří porážek.

Roman Skuhravý (trenér Dukly): "Dneska jsme viděli nervózní utkání, kdy hlavním cílem pro nás bylo získat tři body. Toho, že jsme je získali, si vážím. Samozřejmě hra, kterou jsme se prezentovali především proti oslabenému soupeři, nebyla ideální. Od chvíle, kdy Teplice trefily tyčku, jsme 11 na 11 byli nebezpečnějším mužstvem a soupeře do ničeho nepustili. Paradoxně situace na začátku druhého poločasu nám sebrala klid a ten se projevil na řešení některých brejkových situací, kterých jsme měli ve druhém poločase přehršel. Ale nejsme v takovém rozpoložení, abychom to sebevědomě uhráli. Nebylo to moc líbivé utkání, ale vážím si toho, že máme tři body."

Stanislav Hejkal (trenér Teplic): "Prohráli jsme si to zaprvé tím, že jsme měli špatný vstup do utkání. Nefungovaly nám věci, které nám tu fungovaly před týdnem. To znamená spolupráce pravé strany, nefungovala nám moc ani levá strana. Tlak na míči jsme docela měli, ale byly tam velké ztráty a z jedné padla branka. Jestli to brankář mohl chytat, nebo nemohl, to teprve uvidím. Dukla tam měla ojedinělé výpady a byla silnější ne míči. Myslím si, že jsme byli v devíti více než důstojným soupeřem. Snažili jsme se každý moment využít k nějakému brejku. Červené karty jsem neviděl ještě ze záznamu. Jestliže Jeřábek má žlutou kartu a jde do něj takhle na druhou žlutou, to si musíme vyhodnotit sami. Za tím nebudu nic hledat."

FK Dukla Praha - FK Teplice 1:0 (1:0)

Branka: 17. Djuranovič. Rozhodčí: Ginzel - Fišer, Černý.
    ŽK: Miloševič - Jindráček, Soungole, Kučera, Jeřábek, Hora, Hyčka.
    ČK: 50. Jindráček, 69. Jeřábek (oba Teplice).
    Diváci: 728.

Dukla: Rada - Douděra, Raspopovič, Ostojič, Souček - Miloševič - Podaný, Tetour, Bilovský (80. Breda), Bezdička (71. Schranz) - Djuranovič (86. Brandner). Trenér: Skuhravý.

Teplice: Diviš - Vondrášek, Jeřábek, Král, Krob - Soungole (46. Žitný), Kučera - Hora, Trubač (55. Hyčka), Luts (46. Vaněček) - Jindráček. Trenér: Hejkal.