<
>
    8. kolo, Základní část | neděle 24/09/2017, 17:00 | Stadion v Jiráskově ulici

Návštěva: 3 448 diváků (77 % z kapacity 4 500)

Ostrava byla v úvodu lepším týmem, gólman Vašek musel zasahovat jen v první minutě proti střele Fulneka z hranice vápna. Jihlava stejně jako v minulém utkání v Jablonci prohrávala po brance z pokutového kopu. Ten ve 21. minutě po faulu kapitána Vaculíka proměnil Brazilec De Azevedo.

S Baníkem přicestovaly asi dvě stovky fanoušků, kteří původně na Vysočinu neměli cestovat kvůli disciplinárnímu trestu, nakonec jim ale byl výjezd umožněn. Ostravští příznivci svému týmu vytvořili takřka domácí prostředí. Gól oslavili dělbuchem a v druhém poločase ve svém sektoru zapálili několik světlicí.

Domácí mohli srovnat už deset minut před koncem prvního poločasu, ale Zoubeleho střelu vytáhl Vašek na rohový kop. Z něj už ale Jihlava ve 37. minutě udeřila. Po centru Vaculíka vstřelil svůj třetí gól v ligové sezoně Lotyš Ikaunieks.

Dvacet minut před koncem se na hřiště dostal v hostujícím dresu uzdravený Baroš, ale k vážnější příležitosti se na hrotu útoku nedostal. Slušnou příležitosti na změnu skóre si vypracoval jihlavský Vaculík, který nepovedeným centrem trefil břevno ostravské branky. Až v poslední nastavené minutě rozhodl o triumfu Vysočiny Fulnek dorážkou do prázdné brány po závaru.

Ivan Kopecký (trenér Jihlavy): "Hráči v rámci možností podali velmi dobrý výkon. Utkání nebylo jednoduché. Baník si byl vědom svého postavení a přijel s rozestavením, které mu zajišťovalo defenzívní činnost. Myslím si, že do utkání jsme měli dobrý vstup a vytvořili si situace, ze kterých se dala dát branka, ale ta nakonec padla na druhé straně, což byla taková rána. Už se proti nám kopala pátá penalta, která nevím, jestli byla. Přesto se hráči snažili hrát to, co jsme chtěli, a vyrovnání na sebe nenechalo dlouho čekat. Do druhé půle jsme šli s tou samou taktikou a byli povzbuzeni gólem. Soupeř hrozil ze standardních situací, dobře bránil, bylo těžké se do nich dostat. V závěru jsme si vytvořili tlak, přiklonilo se k nám štěstí a tři body zůstaly doma. Dokázali jsme otočit utkání, s tím je velká spokojenost. Vítězství je o to cennější, že jsme ho dosáhli brankou v závěru utkání."

Radim Kučera (trenér Ostravy): "Gól v 93. minutě mě strašně štve, přišli jsme tím o bod. Těsně před tím jsem měli velkou šanci Hrubým, který šel sám. Byl to pro nás trest, protože ten výsledek mohl být opačný. Šli jsme do vedení, myslel jsem, že nám to v tom zápase pomůže. Domácím se podařilo srovnat. Hra se poté přelévala nahoru dolů. V druhém poločase jsme domácí do 80. minuty dokázali dostat pod tlak, ale v posledních minutách už to byla taková vabank hra. Pak přišla ve vápně ,trma vrma', špatně odkopnutý míč a domácí šli za tím důrazně a vítězství strhli na svou stranu. Mohlo to být naopak, ale bohužel není."

FC Vysočina Jihlava - FC Baník Ostrava 2:1 (1:1)

Branky: 37. Ikaunieks, 90.+3 Fulnek - 21. De Azevedo z pen.
    Rozhodčí: Zelinka - Kříž, Arnošt.
    ŽK: Fulnek - De Azevedo.
    Diváci: 3448.

Jihlava: Hanuš - Nový, Tlustý, Rosa, Keresteš - Vaculík, Zoubele (64. Dvořák) - Fulnek, Urblík, Popovič (71. Klíma) - Ikaunieks. Trenér: Kopecký.

Ostrava: Vašek - Pazdera, Pokorný, Azackij, Breda - Šindelář, Hlinka - De Azevedo (83. Sus), Hrubý, Mičola (62. Granečný) - J. Šašinka (70. Baroš). Trenér: Kučera.