<
>
    19. kolo, Základní část | sobota 04/03/2017, 16:00 | Všesportovní stadion | O2 TV Sport

Bez branek

Návštěva: 2 196 diváků (31 % z kapacity 7 000)

Domácí nešli do zápasu v dobrém rozpoložení. Vedle dvou jarních porážek měli trenéři Frimmel s Pilným velké problémy s tvorbou sestavy. Hradci chyběli zranění Holeš, Polom, Vlkanova, distancovaní Malinský s Pavlem Černým a navíc obránce Hůlka. Ten hostuje právě z Boleslavi a mateřský klub mu nedovolil nastoupit.

Jenže ani boleslavský favorit momentálně není ve velké pohodě a podle toho také vypadal první poločas. Hrál se nudný fotbal bez střel a nebezpečných situací. Jedinou šanci, která stála za povšimnutí, měl v sedmé minutě hostující Přikryl. Po prostrčení mezi obránci byl sám před Ottmarem, ale netrefil bránu.

Druhý poločas byl o poznání rušnější. Jako první mohl změnit skóre Hradec, jemuž se v 56. minutě povedl brejk. Trubačovu střelu z osmi metrů však zastavil jeden z obránců. Podle domácích šlo o hru rukou, ale rozhodčí Ardeleánu penaltu nezapískal.

Poté již byli nebezpečnější Středočeši. Dvakrát se předvedl jejich nejlepší střelec Chramosta. Poprvé ho obrana zablokovala, podruhé jeho pokus vykopl z prázdné brány Krátký. Velkou možnost měl také střídající Magera, jenž dorážel Přikrylovu střelu. V obou případech však zasáhl brankář Ottmar.

Zbytek zápasu už byl opět bez šancí. Hradec, který začal ligovou sezonu kvůli rekonstrukci stadionu v Mladé Boleslavi, tak na pátý pokus získal první bod na svém hřišti. Boleslav v nejvyšší soutěži remizovala počtvrté za sebou.

Milan Frimmel (trenér Hradce):"Vzhledem k tomu, že jsme první dvě utkání nezvládli, jsme museli udělat všechno proto, abychom se odrazili k lepším výkonům i výsledkům. V Jihlavě nám vůbec nevyšel první poločas, proto jsme chtěli praktikovat poctivý fotbal. Do Hradce přijelo mužstvo s pohárovými ambicemi, proto bod bereme. Odrazíme se od něj a pokusíme se uspět v Příbrami."

Martin Svědík (trenér M. Boleslavi):
    "My jsme samozřejmě zklamaní, protože jsme získali jen jeden bod. První poločas se nám nepovedl, měli jsme jedinou šanci, na soupeřově polovině jsme lacině ztráceli balony. Před šestnáctkou jsme nepracovali, jak jsme měli. Ve druhém poločase jsme měli tlak, drželi jsme balon, ale v předfinální a finální fázi jsme byli nepřesní. Z našeho pohledu je tak výsledek v pořádku."

FC Hradec Králové - FK Mladá Boleslav 0:0