>
    15. kolo, Základní část | sobota 26/11/2016, 15:00 | Energon Arena

Bez branek

Návštěva: 1 786 diváků (20 % z kapacity 9 100)

Už během první čtvrthodiny obě mužstva dostala míč do sítě, ale góly hostujícího Rabušice a Rezka nebyly uznány kvůli ofsajdu. Po dvaceti minutách jihlavský Dvořák zahodil obrovskou šanci, když zblízka netrefil branku. Z malého vápna selhal krátce před pauzou také domácí Chaluš.

Druhý poločas nabídl ještě méně zajímavých příležitostí. Oběma týmům chyběla přesnost i nápad. Příbram byla mírně aktivnější, ale Vysočinu podržel brankář Hanuš, jenž pochytal několik centrů i dalekonosnou střelu Rezka a v poslední minutě vytáhl na břevno hlavičku Chaluše z rohového kopu. Příbram tak neprohrála s Jihlavou v pátém ligovém utkání za sebou.

Hlasy po utkání:

Petr Rada (trenér Příbrami): "Samozřejmě jsme zklamaní, že jsme nevyhráli poslední domácí uktání. Po tom bodě v Brně jsme měli poměrně dobrý týden, věřili jsme si, ale když jsme přišli na hřiště, tak ten obraz byl jiný. V prvním poločase jsme tam ještě poměrně měli nějaké šance, ale nedotáhli jsme to do konce. Do druhé půle jsme chtěli být aktivnější směrem dopředu, což se nám moc nedařilo. Z naší strany tam bylo na můj vkus hodně nepřesností. Nakonec to dopadlo 0:0, což pro nás nic neřeší. Po výkonech s Duklou a v Brně, kdy jsme hráli obstojně, jsem trochu zklamaný. Ne, že bychom nebojovali, i když to by se mělo automaticky, ale ty dovednosti, herní kvalita, finální přihrávky, to nám dnes prostě utíkalo. Jediný Pilík odvedl výkon, na který jsme zvyklý, i když musel do útoku."

Michal Bílek (trenér Jihlavy): "Pro oba týmy je ten bod málo, oba potřebovaly vyhrát. My jsme sice opět v sezóně udrželi čisté konto, ale nemůžeme být spokojení. Chtěli jsme tři body a ty nemáme. Byl to spíše boj než kvalitní hra. Nejsem spokojený. Hraje se na góly a dneska jsem si vytvořili pár šancí. Měli jsme tam největší v podobě Dvořáka, které jsme neproměnili. Chtěli jsme chodit hodně do střelby ze střední vzdálenosti, ale to se nám nepodařilo. Pokud nedáváte góly, tak jste tam, kde jste."

1. FK Příbram - Vysočina Jihlava 0:0

Rozhodčí: Jílek - Moláček, Kříž. ŽK: Trapp, Majtán - Štěpánek, Šulek, Rabušic, Vaculík. Diváci: 1786.

Příbram: Hruška - Tregler, Chaluš, Trapp, Divíšek - Krameš, Květ - Brandner, Pilík, Rezek - Majtán (55. Kacafírek, 62. Borek). Trenér: Rada.

Jihlava: Hanuš - Tlustý (46. Vaculík), Krejčí, Rosa, Šulek - Štěpánek, Urblík - Zoubele (80. Ikaunieks), Dvořák, Hronek (90. Záviška) - Rabušic. Trenér: Bílek.