<
>
    8. kolo, Základní část | sobota 24/09/2016, 17:00 | Městský fotbalový stadion Miroslava Valenty

Návštěva: 3 517 diváků (44 % z kapacity 8 000)

Duel dvou týmů ze spodních pater tabulky v úvodu postrádal kvalitu. Slovácko začalo hodně křečovitě. Podobně na tom byla Jihlava, která zvolila defenzivní taktiku s rychlými protiútoky.

Domácí fotbalisté měli po většinu prvního poločasu neplodnou územní převahu, přes přehuštěné zadní řady soupeře se jen těžko dostávali k zakončení.

Více slibných příležitostí si vypracovala Jihlava. V 25. minutě Rabušic hlavičkoval jen do brankáře Heči. Slovácko zahrozilo nejvážněji těsně před koncem poločasu, kdy střelu rychlonohého Diviše stačil s námahou brankář Hanuš krýt. V závěru poločasu nechali domácí stopeři prostor nejlepšímu střelci Vysočiny Ikaunieksovi, který pohotově prostřelil brankáře Heču.

Slovácko na nepříznivý výsledek zareagovalo hned po přestávce, proti však byl brankář Hanuš. Ten postupně vyrazil tvrdou střelu Reinberka, dvakrát zlikvidoval šance Koneho a stihl vyrazit i hlavičku Diviše. Na začátku druhého poločasu ztratilo Slovácko trenéra Levého, kterému se udělalo nevolno a odjel na vyšetření do nemocnice. Vedení týmu převzal jeho asistent Kordula.

Tlak se podařilo domácím fotbalistům zúročit v 67. minutě, kdy se prosadil Havlík střelou z dvaceti metrů a vyrovnal. Gól fotbalisty Slovácka probudil, dostali soupeře místy pod drtivý tlak, na vítězství ale nedosáhli.

Moravanům chyběla v tomto utkání podpora domácích fanoušků za brankou. Po výtržnostech v minulém zápase se Zlínem má Slovácko tuto tribunu uzavřenou.

Ohlasy trenérů:

Michal Kordula (asistent trenéra Slovácka): "Nepovedl se nám hrozným způsobem první poločas. Prohrávali jsme osobní souboje, byli vlažní. Když to řeknu kulantně, tak jsme jej prospali. Ve druhém poločase jsme si díky nasazení i kvalitou v určitých momentech vytvořili tlak i šance. Chtěli jsme tento zápas vyhrát, což se nám nepodařilo. Šance, které si vytvoříme, musíme proměňovat."

Michal Bílek (trenér Jihlavy): "Byl to zápas, který jsme mohli vyhrát i prohrát. Slovácko mělo ve druhém poločase velký tlak. Často nám létali míče do velkého vápna. Hodně nás podržel brankář Hanuš, který chytl tři vyložené šance. My jsme mohli ještě v závěru utkání po brejkových situacích také skórovat. Během zápasu nás ale trápila nepřesnost, nedostali jsme se do hry, jak jsme chtěli. Je to ale bod zvenku a musíme ho brát."

1. FC Slovácko - Vysočina Jihlava 1:1 (0:1)

Branky: 67. Havlík - 45. Ikaunieks.
    Rozhodčí: Zelinka - Urban, Arnošt.
    ŽK: Košút, Kalouda, Rada - Zoubele, Ikaunieks.
    Diváci: 3 517.
    Hráči utkání: Havlík - Ikaunieks.

1.FC Slovácko: Heča - Reinberk, Rada, Košút, Šimko - Šumulikoski, Daníček - Diviš, Havlík, Kalouda (59. Tetteh) - Koné. Trenér: Levý.

FC Vysočina Jihlava: Hanuš - Blaič, Krejčí, Rosa, Mišůn - Štěpánek, Zoubele (90. Tlustý) - Vaculík (84. Batioja), Dvořák, Ikaunieks (77. Šamánek) - Rabušic. Trenér: Bílek.