<
>
    5. kolo, Základní část | neděle 28/08/2016, 19:30 | Doosan Aréna | O2 TV Sport

Návštěva: 11 317 diváků (98 % z kapacity 11 597)

Plzeň chtěla vstoupit do zápasu stejně aktivně jako v úterní odvetě předkola Ligy mistrů proti Ludogorci, tentokrát jí ale úvod nevyšel. Slavia začala nebojácně a ve třinácté minutě udeřila. Zmrhalův centr vrátil do malého vápna Škoda a stoper Bílek hlavou potrestal nedůraz v domácí obraně.

Viktorii inkasovaná branka probudila a dvakrát za sebou měla blízko k vyrovnání. Nejprve si v 16. minutě málem dal vlastní gól Bílek, o čtyři minut později zahrával přímý kop Bakoš a hosty po tečované střele zachránil Berkovec. Plzeň ve zbytku první půle diktovala tempo, ale ve finální fázi jí chyběl klid.

Hned po přestávce však už domácí srovnali. Na Hromadův nákop si naběhl Petržela, vyhnul se stoperům a obloučkem zpoza vápna přehodil Berkovce, který zbytečně vyběhl až téměř na hranici šestnáctky. Domácí záložník se v lize trefil poprvé od začátku dubna.

Viktoria po vyrovnání soupeře ještě víc přitlačila a další Petrželovu střelu ránu vyrazil Berkovec. Obrat domácí dokonali v 65. minutě. Po nakrátko rozehraném rohu přihrál Kopic do vápna na Hejdu, a ten prostřelil slávistického gólmana. V lize skóroval poprvé od předloňského listopadu.

Na posledních dvacet minut se dostala do hry i nová plzeňská posila Zeman a právě po jeho nakrátko rozehraném přímém kopu přišel třetí gól domácích, který po Hořavově centru obstaral v 86. minutě hlavou Krmenčík.

Roman Pivarník (trenér Plzně): "Začali jsme aktivně, dominovali jsme na balonu, bohužel z nevinného centru, nevinné akce, kterou bych ani nenazýval šancí, dostaneme gól a musíme otáčet zápas. Musím říct, že dneska jsme se postupem zápasu ještě dokázali zlepšovat a druhý poločas to vygradovalo. Byli jsme klidní na míči, dokázali jsme kombinovat a neměli jsme paniku. Cítil jsem vevnitř i v poločase, že jsme schopni bez hektiky zápas otočit. Ze šancí, které jsme měli, jsme dokázali dát tři góly a zaslouženě jsme vyhráli. Druhý poločas splnil určité parametry, ale ještě hodně věcí musíme zlepšovat. Doma jsme zbytečně ztratili nabitým programem body, takže bylo důležité naplno bodovat. Musíme se držet s čelem tabulky."

Dušan Uhrin ml. (trenér Slavie): "Byli jsme hodně pasivní. Nevytvořili jsme si nic až na jednu příležitost v první půli a jednu v druhé půli, kdy jsme špatně zpracovali míč. Soupeř nás zatlačil, nedostali jsme se do hry, byť jsme první minuty byli aktivní. Pak jsme se schovávali, nevím, čím to je. Hráči se lekli asi, že vedou 1:0. Ve 48. minutě nemůžeme dostat takový gól. Z vlastního autu jsme opustili naše pozice a začali jsme hrát něco jiného, než jsme si řekli. Dneska nejsem spokojen s nikým, nejsem spokojen s tím, že jsme netvořili hru. Doufám, že nám pomůže reprezentační přestávka, abychom se dali dohromady. Sled utkání byl pro nás velmi náročný."

FC Viktoria Plzeň - SK Slavia Praha 3:1 (0:1)

Branky: 48. Petržela, 65. Hejda, 86. Krmenčík - 13. Bílek.
    Rozhodčí: Ardeleánu - Pelikán, Paták.
    ŽK: Hořava - Van Kessel, Ngadeu.
    Diváci: 11.317.
    Hráči utkání: Petržela - Bílek.

FC Viktoria Plzeň: Kozáčik - Matějů, Hejda, Hubník, Limberský - Petržela (70. Zeman), Hromada, Hořava, Kopic - Bakoš (88. Baránek), Ďuriš (68. Krmenčík). Trenér: Pivarník.

SK Slavia Praha: Berkovec - Bořil, Bílek, Deli (69. Mešanovič), Švento - Ngadeu, Souček - Van Kessel, Hušbauer (82. Van Buren), Zmrhal (82. Mihalík) - Škoda. Trenér: Uhrin ml.