<
>
    25. kolo, Základní část | neděle 17/04/2016, 18:45 | Ďolíček | ČT sport

Návštěva: 5 000 diváků (79 % z kapacity 6 300)

Bohemians v úvodu drželi s favoritem krok a v desáté minutě otevřeli skóre. Čížek vyslal do úniku Mosqueru, který přetlačil Konatého, vybídl volného Acostu a uruguayský záložník z voleje zakončil do odkryté branky.

V první zajímavější šanci Sparty se objevil Mareček, jehož střelu pod břevno brankář Zlámal vytáhl na roh. Po půl hodině byl blízko druhému domácímu gólu aktivní Čížek. Sedmatřicetiletý útočník po narážečce s Luličem postupoval z úhlu domácí branku, ale nevyzrál na gólmana Bičíka.

Sparta ve 35. minutě vyrovnala, když Dočkalovu střelu před Zlámalem tečoval pohotovou patičkou Lafata. Kapitán hostů si připsal patnáctý ligový gól v sezoně a dotáhl vedoucího Ďuriše z Plzně.

Letenští začali druhý poločas nepřesnými střelami Dočkala a Krejčího, ale v 50. minutě šli do vedení znovu Bohemians. Švecovu ránu po rohovém kopu dorazil do sítě nepokrytý Šmíd.

Rychlou odpověď ještě odmítl Lafata, kterého tváří v tvář vychytal Zlámal. Na druhé straně zase po samostatném úniku neuspěl Čížek a poslal míč mimo. V 63. minutě už Sparta vyrovnala, když Krejčího přihrávku zužitkoval přesnou střelou Dočkal.

Po vyrovnané pasáži mohl v 80. minutě vrátit "Klokanům" náskok Čížek, jenže tentokrát přízemní ranou trefil tyčku. V závěru na Bičíka v dobré pozici nevyzrál ani střídající Prošek, Zlámal zase v nastavení vytáhl pokus Brabce. Bohemians tak doma se Spartou v lize bodovali poprvé po pěti zápasech a na předposlední Olomouc mají pětibodový náskok.

Zdeněk Ščasný (trenér Sparty): Snad ani nebudu říkat komplikace. Dá se říct, že je v podstatě rozhodnuto. Měli jsme obrovskou touhu vyhrát tady, na Dukle a doma porazit Plzeň. Touha zůstává dál, ale z hlediska titulu je to patrně ztraceno. Chyběl nám větší důraz hlavně v úvodu první půle, kdy jsme jakoby kontrolovali hru, ale soupeř hrál na brejky a my jsme ho nedostupovali. Okamžitě první útok, který založili přes Čížka, skončil brankou. Další věcí je neproměňování šancí. Pak už to neberu za stavu 2:2, kdy to bylo hodně otevřené a soupeř se také dostal do šancí. My jsme ten zápas měli mít dávno pod kontrolou.

Roman Pivarník (trenér Bohemians): Řekli jsme si, že chceme samozřejmě hrát aktivně. To se nám v úvodu dařilo, byli jsme kompaktní. Hrajeme vynikající fotbal pro diváky, pro televizi a pro všechny, ale nechtěl jsem sklouznout k tomu, aby to Spartou bylo nahoru dolů. Hrajeme náročný fotbal a s každým soupeřem máme hrozně moc šancí, které prostě musíme proměnit. Na to doplácíme relativně celou sezonu. Body sbíráme, ale mohli jsme být o hodně dál. Remízu bereme. Hráči šli nadoraz a proti tak kvalitnímu soupeři jako je Sparta si vytvořili mnoho gólových šancí. Jsem rád, že jsme na konci získali aspoň bod.

Bohemians Praha 1905 - Sparta Praha 2:2 (1:1)

Branky: 10. Acosta, 50. Šmíd - 35. Lafata, 63. Dočkal.
    Rozhodčí: Příhoda - Blažej, Urban.
    ŽK: Jirásek - Konaté, Brabec.
    Diváci: 5000 (vyprodáno).
    SYNOT Hráči utkání: Tomáš Čížek - Bořek Dočkal.

Bohemians: Zlámal - Čögley, Krch, Šmíd, Havel - Švec - Acosta, Lulič (65. Gajič), Jirásek, Mosquera - Čížek (86. Prošek). Trenér: Pivarník.

Sparta: Bičík - Konaté, Kováč (62. Juliš), Costa, Frýdek - Šural (74. Fatai), Dočkal, Mareček, Matějovský (58. Brabec), Krejčí - Lafata. Trenér: Ščasný.