28.kolo
>
    23. kolo, Základní část | sobota 11/04/2015, 16:00 | Energon Arena

Návštěva: 2 139 diváků (24 % z kapacity 9 100)

Příbram sice měla po většinu první půle územní převahu, ale přes pozornou obranu Jihočechů se nedostávala do šancí. Větší nebezpečí tak znamenaly jen standardní situace domácích, ale gólman Křížek s obránci si s nepříjemnými centry poradili.

Hodně aktivní byl tradičně na levé straně příbramské sestavy Zeman, který několikrát obešel hned dva protihráče najednou, ovšem ani jemu se nedařilo připravit pro spoluhráče gólovou přihrávku. Až minutu před poločasem poslal nebezpečný střílený centr, ovšem Fillo na míč před odkrytou brankou těsně nedosáhl.

Do druhé půle přišel ofenzivu Příbrami posílit reprezentant do 19 let Suchan. Domácí hned vybojovali rohový kop, který přinesl i úvodní gól. Po Zemanově centru hlavičkoval Bednář a na brankové čáře dorážel Hájovský. Pro slovenského stopera to byl ligový gól po dvou letech, když se naposledy trefil proti Jablonci v březnu 2013.

Budějovice se z mátožného výkonu pokusil probudit v 55. minutě Chrien. Po pravé straně předvedl individuální akci a jeho tvrdou střelu z úhlu zastavila až tyč příbramské branky.

Hostům však situaci výrazně zkomplikoval bek Machovec, neboť dostal dvě rychlé žluté karty po sobě a v 61. minutě musel ze hřiště.

Příbram se pak snažila rozhodnout, ale Zemanovi a Bednářovi chytil jasné góly Křížek. Suchana zas v jasné šanci zablokoval obránce. Střídající Moulis pak pálil těsně vedle. Zahozené šance však domácí nemrzely, jelikož hosté si už šanci na srovnání nevytvořili.

PSALI JSME:
    » Další vtipný signál Příbrami, Bednářovi chyběl jenom kousek

Pavel Tobiáš (trenér 1.FK Příbram): Bylo to utkání, jaké jsem očekával. Hosté přijeli s defenzivním složením, pojistili hlavně Zemanovu stranu. Nedokázali jsme se s tím v první půli vypořádat, jelikož jsme nehráli dobře. O poločase jsme si řekli, co musíme změnit. Včetně zahrávání standardek, na které byl soupeř připraven. A hned to přineslo gól. Druhá půle byla mnohem lepší, měli jsme dost šancí na to, abychom dali více než gól. Jen díky brankáři Křížkovi to neskončilo 3:0. Znám ho léta, ale dnes mi vyrazil dech. Předvedl výkon výborného ligové brankáře. Tyto tři body mají pro nás obrovskou cenu, dostal nás do pozice, že se nemusíme klepat o ligovou příslušnost. Nemělo by nás to ale ukolébat, spíše motivovat do další práce.

František Cipro (trenér SK Dynamo Č. Budějovice): Zápas rozhodly dva okamžiky. Nejprve hned po minutě druhé půle po několika našich chybách přišla standardní situace a gól. No a pak vyloučení hráče a hra o desíti. Chvíli to bylo dokonce o devíti, když musel ze hřiště kvůli zranění Chrien. Máme vyloučeného a dva zraněné. Více to nebudu komentovat.

1. FK Příbram - Dynamo České Budějovice 1:0 (0:0)