>
    22. kolo, Základní část | sobota 04/04/2015, 17:00 | Na Julisce

Bez branek

Návštěva: 924 diváků (11 % z kapacity 8 150)

Dukla začala hodně aktivně. Ve druhé minutě střelu Matěje Hanouska z úhlu vyrazil Heča na roh. Po něm se dostal k hlavičce Polom, ale gólman Slovácka si opět poradil. Po průniku domácího kapitána Gedeona přestřelil Blažek, jenž se pak zranil a už po dvaceti minutách musel střídat.

Slovácko si velkou šanci vypracovalo po půl hodině hry. Došek, který dal v záři proti Dukle hattrick, ze standardní situace trefil hlavou tyč. Pražané byli častěji na polovině soupeře, ale krátce před pauzou musel domácí gólman Rada vyrazit pohotovou ránu Valenty.

V 53. minutě pokus Doška podruhé v zápase zastavila branková konstrukce. Po akci Šimka tentokrát nejlepší střelec Slovácka napálil zblízka břevno. Na druhé straně z dobré pozice zamířil nad branku Marek Hanousek.

Závěr utkání devět stovek diváků na stadionu příliš nezahřál, protože nabídl především boj mezi šestnáctkami a mnoho osobních soubojů.

Luboš Kozel: (trenér FK Dukla Praha): Já nemůžu být s bodem spokojený, protože jsme měli Slovácku co vracet z podzimu. Chtěli jsme do toho dneska vlítnout, což se nám podařilo. Bohužel jsme nevstřelili branku, i když jsme si na to vytvořili dost šancí. Výkon v první půli byl dobrý, druhý poločas se soupeř zlepšil, nám už dělalo větší problém se tam dostávat. Soupeř tím, že to bylo 0:0, pořád cítil šanci. Každá standardka s Liborem Doškem je nebezpečná, zas nám to dneska ukázal. Měli jsme dvakrát štěstí. Fotbal se rozhoduje v šestnáctkách. Tam momentálně máme velký problém a na gól se strašně nadřeme. Zaplaťpánbůh, že nám aspoň nějakým způsobem funguje defenziva.

Svatopluk Habanec (trenér 1.FC Slovácko): Jsem spokojený s bodem, protože jsme odehráli trošku rozdílné poločasy. Do první půle jsme po tom pohárovém utkání (2:2 s Mladou Boleslaví ve středečním úvodním čtvrtfinále Poháru FAČR) vstoupili těžkopádní, Dukla byla velice silná na míči i v kombinaci směrem nahoru. O poločase jsem musel trošku zvýšit hlas. Ve druhé půli jsme se trošku zlepšili, měli jsme některé šance, zlobili jsme ze standardek i ze hry. Střela Libora Doška otřásla břevnem, ale myslím, že Dukla tam měla také stoprocentní šanci ve druhé půli. Celkově to hodnocení vyznívá, že remíza je asi spravedlivá.

FK Dukla Praha - 1.FC Slovácko 0:0

Rozhodčí: Franěk - Peřina, Pochylý.
    ŽK: Matěj Hanousek - Valenta, Došek, Kuncl, Šumulikoski.