<
>
    27. kolo, Základní část | pátek 02/05/2014, 18:00 | Škoda Transportation Arena

Návštěva: 1 238 diváků (15 % z kapacity 8 150)

První větší možnost si v šesté minutě vytvořilo Slovácko. Valentův tečovaný přímý kop Rada vytáhl z horního růžku na roh. Domácí gólman pak při rozehrávce zazmatkoval a trefil Doška, od něhož se míč odrazil mimo branku.

Po dvaceti minutách se probojovala k soupeřově šestnáctce i Dukla, z dobrých pozic však minuli Matěj Hanousek i Mareš. Bezbrankový stav na druhé straně pomohl udržet Rada, když vyrazil na břevno Šumulikoského hlavičku.

Oboustranně ofenzivní fotbal pokračoval i v dalších minutách. Volný Ouedraogo měl sice v šestnáctce Slovácka hodně času na střelu, ale nakonec trefil jen obránce na brankové čáře.

Obraz hry se příliš nezměnil ani v úvodu druhého poločasu. Hodně blízko prvnímu gólu byl po hodině hry Došek, jehož hlavičku pod břevno zlikvidoval dalším dobrým zákrokem Rada.

O deset minut později zase slibnou šanci neproměnili domácí. Pospěchovu střelu neudržel Heča, ale dobíhajícímu Bergerovi dorážka nevyšla.

Pět minut před koncem už se Dukla prosadila. Berger z přímého kopu našel Zdeňka Pospěcha, který umístěnou hlavičkou nedal Hečovi šanci. Porážku Slovácka odvrátil za čtyři minuty zblízka Jakub Petr po Kerbrově centru.

Ohlasy trenérů po utkání:

Luboš Kozel (FK Dukla Praha):
    "Měli jsme velice blízko k vítězství, i když remíza asi odpovídá průběhu hry. Obě mužstva chtěla hrát nahoru, bylo dost situací před oběma brankami. V první půli Slovácko hrozilo ze standardek, dali tyčku a břevno. Herně jsme o trochu lepší byli asi my, bohužel proměňování šancí je naše veliká slabina. Druhý poločas už byl víc otevřený. My jsme se snažili a za tím gólem šli. Když se nám ho podařilo vstřelit, tak jenom naší hloupostí a nezkušeností jsme dovolili soupeři vyrovnat. Můžete dostat gól, ale ne takový, kdy vám v poslední minutě soupeř projde přes čtyři hráče."

Svatopluk Habanec (1. FC Slovácko):
    "Tím, že jsme prohrávali, tak nakonec remízu bereme. I přesto, že jsme dneska měli víc brankových příležitostí než domácí. Na druhou stranu nás Dukla v některých pasážích svou kombinační hrou přehrávala. Jestli jsme chtěli pomýšlet na výhru, tak jsme museli dát první branku, což se nestalo ani po vyložených šancích nebo tyčích a břevnech. S určitými pasážemi hry nejsem moc spokojený. Na to, abychom se usadili v tomto umístění, je určitě hráčům co vytknout."

FK Dukla Praha - 1. FC Slovácko 1:1 (0:0)
    Branky: 85. Pospěch – 89. Petr.
    ŽK: 33. Ouedraogo, 59. Berger, 79. Mareš – 40. Petr, 70. Kuncl, 83. Rada.
    Rozhodčí:Jílek - Kříž, Hrabovský.
    Diváci: 1238.

FK Dukla Praha: Rada – Romera (73. Božič), Jeřábek, Štětina, Mat. Hanousek – Ouedraogo (88. J. Marek), Hlinka, Mar. Hanousek – Mareš (81. Černý), Pospěch, Berger.

1. FC Slovácko: Heča – Kuncl, Košút, Rada, Reinberk – Diviš (84. Havlík), Valenta, Petr, Šumulikoski, Kerbr – Došek.