<
>
    24. kolo, Základní část | neděle 13/04/2014, 17:00 | Městský stadion Mladá Boleslav

Bez karet

Návštěva: 3 159 diváků (63 % z kapacity 5 000)

Boleslavi kvůli trestu za čtyři žluté karty chyběl záložník Štohanzl a ze zdravotních důvodů nemohli nastoupit ani Nešpor s Chramostou, početné absence však nebyly znát. Domácí si brzy vytvořili sérii šancí, ale nebezpečné střely Kysely a Zahustela ještě hosté přežili bez inkasování. V 19. minutě už se však prosadil nepokrytý Koreš, jenž po Šultesově prodloužení hlavou prostřelil brankáře Hrubého.

Znojmo se dlouho nemohlo dostat do hry a ve 34. minutě tak zvýšil na 2:0 pro Boleslav po přízemním centru Kyselu bosenský střelec Ščuk. Hosty vrátil do hry o tři minuty později Vašíček, když se na hranici šestnáctky obtočil s míčem a trefil se přesně ke vzdálenější tyči.

Do druhého poločasu vstoupili hosté aktivněji, ale Gál-Anderzly v 50. minutě zakončil brejk střelou těsně vedle a po hodině hry Znojemští postupně přišli o veškeré naděje na body. Z první Magerovy nevyužité příležitosti v 62. minutě se nepoučili a o minutu později už domácí útočník hlavou usměrnil do brány Bořilův centr.

V 68. minutě navíc zvýšil na 4:1 Ščuk z penalty za ruku Odehnala. V posledních pěti zápasech tak skóroval už popáté a celkem v sezoně zaznamenal jedenáct zásahů. Svou druhou branku v utkání přidal dvě minuty poté i Magera a v závěrečné dvacetiminutovce se zápas už jen dohrával.

Karel Jarolím (Mladá Boleslav):
    S výsledkem i s hrou jsem spokojený. Hned v prvním poločase jsme vzali hru do svých rukou, měli jsme navrch, dostávali jsme se do šancí a nakonec jsme i dvě z nich proměnili. Směrem dopředu to bylo z naší strany slušné, ale v obraně jsme měli momenty, kdy jsme soupeři dopřáli dost prostoru už před inkasováním. Mělo to pro nás být varování, ale bohužel se tak nestalo. Znojmo skórovalo a zbytečně jsme si tím zkomplikovali další průběh. Začátek druhé půle byl z naší strany nervóznější, ale třetí branka nás uklidnila. Do konce jsme hru kontrolovali a přibyly další branky. Jsem rád, že se prosadili i hráči, kteří na góly čekali.

Leoš Kalvoda (Znojmo):
    V podstatě nemám co hodnotit, výsledek hovoří za vše. Mladá Boleslav nás přehrála ve všech směrech, prohráli jsme každý osobní souboj. Největší rozdíl byl v řešení situací v obou vápnech, proto jsme dostali pět gólů. Domácí nás přehráli, mají velkou sílu dopředu a na to jsme nestačili.

FK Mladá Boleslav - 1. SC Znojmo 5:1 (2:1)
    Branky: 34. a 68. z pen. Ščuk, 63. a 70. Magera, 19. Koreš - 37. Vašíček.
    Rozhodčí: Marek - Štěrba, Hock.