<
>
    24. kolo, Základní část | sobota 12/04/2014, 16:00 | Startip Aréna

Návštěva: 2 812 diváků (31 % z kapacity 9 100)

V Příbrami se odehrál souboj celků s odlišnými ambicemi. Zatímco Slovan chce každý rok bojovat o evropské poháry, Příbrami by stačilo dojít k záchraně. Na paty jim totiž začali šlapat hráči Bohemians, které i díky dvěma penaltám Čuhelovo mužstvo zase odrazilo.

Prvních pětadvacet minut ale bylo utkání spíš rozkouskované. Míč držel převážně Slovan, domácí udržovali rovnováhu rohovými kopy. Za zmínku stojí snad jenom šance Řezníčka, který prošel obranou a zakončil vysoko nad tři tyče, vzápětí se u Litavky začaly dít věci.

Ve 28. minutě se napřáhl hostující záložník Isaac Sackey a před hranicí velkého vápna trefil přesně dolní roh Hruškovi brány - 0:1. O dvě minuty později už bylo ovšem srovnáno. Po faulu na Azíze se pokutového kopu se ujal Jakub Řezníček a výhodnou možností nepohrdl - 1:1. Do poločasu se hra zase zklidnila. V tomto úseku zahrozil pouze Liberec nesprávně vyřešeným brejkem tři na jednoho a do kabin se tak šlo za nerozhodného stavu.

Ve 47. minutě se po centru dostal do stoprocentní tutovky Řezníček, ale prázdná brána byla pro jeho hlavičku málo. To ho ovšem nemuselo mrzet, protože o tři minuty později nařídil rozhodčí již druhou penaltu pro domácí. A Jakub Řezníček se ani tentokrát nemýlil - 2:1! Po této akci se domácí stáhli před Aleše Hrušku a důsledně bránili, což se jim nakonec vyplatilo.

Hosté už totiž neskórovali, naopak Příbramští po poctivě vybojovaném protiútoku potvrdili výhru střelou Tomáše Krbečka, jenž propálil Kováře mezi nohy. Liberec tak u Litavky prohrál 1:3, a je to jeho třetí venkovní porážka v řadě.

Petr Čuhel (1.FK Příbram): Pro nás je to určitě důležité vítězství a po průběhu druhé půlky zasloužené. Šli jsme tomu víc naproti. Liberec možná trošku uspokojilo to, že vedli. Z naší strany byl opět doma začátek až moc vlažný, byli jsme nedůslední v bránění, bez důrazu v soubojích. Ale druhou půlku jsme to zlepšili. Měli jsme větší motivaci k výhře, vstřelili jsme doma tři branky a měli jsme další šance, takže z tohohle pohledu je určitě velká spokojenost a se třemi body také.

Jaroslav Šilhavý (Slovan Liberec): Myslím si, že první poločas jsme lépe kombinovali, na domácích byla vidět taková křečovitost, nervozita. Pro ně to bylo velice důležité utkání. Samozřejmě pro nás také, ale přesto bych řekl, že jsme drželi míč, byť ta kombinace nebyla nikterak nebezpečná. Podařilo se nám vstřelit krásný gól, ale myslím si, že to byl také ten zlomový bod utkání. Hned jsme si nechali dát gól. V druhém poločase, kdy domácí vstřelili ten druhý gól, tak už jsme nenašli odpověď. Vpředu jsme se trápili, byli jsme nebezpeční pouze minimálně.

1. FK Příbram - Slovan Liberec 3:1 (1:1)