<
>
    21. kolo, Základní část | pátek 21/03/2014, 20:15 | Stadión U Nisy | TV Fanda

Návštěva: 4 888 diváků (49 % z kapacity 9 900)

Hned po úvodním hvizdu poprvé zahrozili domácí. Luckassen si zpracoval balón na prsa a přesně načasoval přihrávku na Pavelku, který se řítil na Valeše, ale s jeho zakončením z úhlu si jablonecký brankář poradil.

V 11. minutě se Liberečtí ujali vedení. Frýdkův dlouhý aut do pokutového území nejprve minul Luckassen, nicméně Sergej Rybalka se už nemýlil a razantní hlavičkou z bezprostřední blízkosti otevřel skóre zápasu.

Poté, po chybě v liberecké rozehrávce, nebezpečně pálil Kopic, ovšem pozorný Hroššo jeho ránu vyrazil. Vzápětí, na druhé straně, našel Kolár před brankou Luckassena, jemuž však střela z první nesedla a skončila tak mimo. Jablonecký Kopic byl při chuti, nicméně ani jeho technický pokus zpoza vápna se mezi tři tyče nevešel. Krátce před pauzou ještě stačil na levé straně pláchnout hostující Fantiš, zasekávačkou se zbavil obránce, ale svou střelu namířil nad branku.

Po změně stran se jako první zastřeloval opět agilní Kopic, leč znovu nepřesně. V 58. minutě udeřil Slovan podruhé. Frýdek nádhernou uličkou uvolnil Jarolíma, který zleva odcentroval přesně na hlavu Kevina Luckassena, jenž s přispěním břevna zvýšil náskok domácích. Ghanský forvard mohl přidat druhý gól, to když po prodloužení od Budnika postupoval sám na Valeše. Tentokrát však bránu netrefil.

V 70. minutě natáhl k parádní ráně z úctyhodné vzdálenosti jablonecký Kubista a Hroššo se musel hodně natahovat, aby jeho dělovku vytěsnil. V 81. minutě zahrál ve vápně rukou hostující Kysela a sudí Bílek nařídil pokutový kop. Míč si na penaltový puntík přichystal Marek Jarolim a chladnokrevně vymetl pravou šibenici. Liberecký Slovan tak odčinil zaváhání z minulého týdne, kdy prohrál na půdě Bohemians a připsal si třetí jarní vítězství.

Jaroslav Šilhavý (Slovan Liberec): S výsledkem jsme samozřejmě moc spokojeni. Porazit v derby tak silného soupeře 3:0, za to jsme moc rádi. Ve hře ale rozhodně byli rezervy. Po naší úvodní brance hosté přebrali iniciativu, byli lepší na míči a celkově předváděli vyšší herní kvalitu. Soupeř měl nějaké příležitosti, ale naštěstí jsme vedení do poločasu udrželi. Ve druhé půli jsme těžili z brejkových situacích, kterých jsme měli dostatek a vstřelili kýžený druhý gól. Soupeř nás pak zatlačil, ale obrana v čele s Hroššem a Kováčem dnes fungovala velmi dobře a když jsme přidali třetí branku, bylo definitivně rozhodnuto. Hráčům dnes mohu jen poděkovat, sužují nás zranění, hrajeme stále v jiné sestavě, ale vypořádali se s tím dobře.

Roman Skuhravý (FK Baumit Jablonec): Dnešní zápas se mi nehodnotí jednoduše, protože prohrát v takovém zápase samozřejmě mrzí. Za prohru si ale jednoznačně můžeme sami, soupeři jsme gólové situace hodně usnadnili a sami byli v útoku jaloví. Soupeř nás přehrával nahoře, kde dokázal udržet balón, dostat míč do křídel a centrovat. Nám dnes chyběla součinnost v útočné fázi a lepší první dotek. My možná drželi víc balón, ale na to se dnes fotbal nehraje, hraje se na góly a proto soupeř zaslouženě zvítězil.

FC Slovan LiberecFK Baumit Jablonec 3:0 (1:0)

Branky: 11. Rybalka, 58. Luckassen, 81. M. Jarolím z pen. Rozhodčí: Bílek - Hájek, Zelinka. ŽK: 43. Coufal, 59. Budnik, 71. Luckassen - 81. Kysela. Diváci: 4888

FC Slovan Liberec: Hroššo - Coufal, Kováč, Pimpara, Frýdek - Sackey, Rybalka (72. Obročník) - Pavelka (41. Budnik), M. Jarolím (87. Šural), Kolár - Luckassen. Trenér: Jaroslav Šilhavý.

FK Baumit Jablonec: Valeš - Eliáš, Kysela (83. Rossi), Štochl, Jablonský - Loučka, Kubista - Čížek (67. Okleštěk), Kopic, Novák (46. Třešňák) - Fantiš.Trenér: Roman Skuhravý.