<
1.kolo
>
  #KlubZSB
  11.FC Slovácko00:00
  2AC Sparta Praha00:00
  3Bohemians Praha 190500:00
  4FC Baník Ostrava00:00
  5FC TRINITY Zlín00:00
  6FC Hradec Králové00:00
  7FC Slovan Liberec00:00
  8FC Viktoria Plzeň00:00
  9FC Zbrojovka Brno00:00
  10FK Mladá Boleslav00:00
  11FK Jablonec00:00
  12FK Pardubice00:00
  13FK Teplice00:00
  14SK Dynamo České Budějovice00:00
  15SK Sigma Olomouc00:00
  16SK Slavia Praha00:00
  16. kolo, Základní část | pátek 29/11/2013, 18:00 | Stadion v Jiráskově ulici

  Góly


  Návštěva: 2 975 diváků (66 % z kapacity 4 500)
  Video
  Reportáž

  Jihlavští byli od úvodních minut lepší. Série pokusů Kolouška a Harby ale skončila v náruči Melichárka. Po počátečním oťukávání přišla na řadu vyrovnaná hra, přesně tak, jak ji předpovídal před zápasem trenér hostí Svatopluk Habanec. Dlouhých dvacet minut diváci sledovali tuhý boj ve středu hřiště. Oživení přinesli svým neustálým povzbuzováním příznivci obou celků, hosté pak přidali i nežádoucí pyrotechniku.

  Od třicáté minuty se hosté ze Slovácka ujali aktivity, Kerbr ani Volešák však gólově úspěšní nebyli. Řada tedy přišla na fotbalisty Vysočiny. Ve velké šanci se ve 34. minutě ocitl Koloušek, míč ovšem nedostihl. O poznání úspěšnější byl ale jeho spoluhráč o minutu později. Jungr poslal míč do pokutového území, kde ho převzal Tomáš Marek, který otevřel účet utkání.

  Uplynuly sotva necelé čtyři minuty, když dostala domácí Vysočina možnost standardní situace. Po jejím rozehrání se před bránou úplně nekrytý zjevil Petr Tlustý a zvýšil na 2:0. Zbytek první půle se dohrál v relativním klidu.

  Druhou půli zahájili pro změnu aktivněji hosté. Zajímavý Valentův centr však byl hned na jejím počátku odhlavičkován do zámezí. Ani Kerbrův pokus z 53. minuty Blažka zvlášť neohrozil. I nadále hrozili svou aktivitou spíše hosté z východní Moravy, vždy ale zapracovala spolehlivá obrana domácí Vysočiny. To na druhé straně byl velmi blízko gólu Harba. Nejprve si povodil soupeře, následně obstřelil Melichárka a jen velmi těsně minul klec Slovácka.

  Dvacet minut před koncem normální hrací doby se jihlavské publikum konečně dočkalo. Na hrací plochu nastoupil omilostněný karetní hříšník Rada, ještě na jaře miláček domácího publika, nyní už v barvách Uherského Hradiště. A přinesl kýžené oživení. V 72. minutě se do šance dostal velice aktivní Jiří Valenta a snížil na 1:2. 

  Překvapená jihlavská obrana však jakoby ve velice chladném počasí zamrzla a hned o další minutu později mohla být překonána znovu.  Naštěstí pro domácí však Košut zamířil vedle. To doslova nastartovalo impulzivního trenéra Radu, který ze střídačky vyletěl a dal svým novým svěřencům najevo, že takhle tedy ne.

  V závěrečné desetiminutovce se Jihlavané znovu dostali k režii zápasu. Vstřelená branka nebyla uznána kvůli ofsajdu. Následný Harbův pokus rovněž rozvlnil síť, šlo ovšem o síťku boční. Závěr byl kouskován tradičně sérií střídání. Branka už ale nepadla, a tak Jihlava ve veledůležitém zápase zvítězila v poměru 2:0. Petr Rada si tedy připsal na své konto vítěznou premiéru.


  Ohlasy trenérů:

  Petr Rada (Jihlava): Za stavu 1:2 jsem o výsledek strach měl. Tři tréninky, které jsme od mého příchodu absolvovali, byla tak krátká doba na to, něco měnit, že jsme museli vsadit na zodpovědný přístup a nasazení. Z tohoto pohledu nemůžu klukům nic vytknout. Hráči se vydali ze všech sil, to je pro mě pozitivní. Jediné, co jsme změnili, bylo zahrávání standardní situace. To se vyplatilo před druhým gólem, kdy hosté zaspali. Před zápasem jsem komunikoval se staršímu hráči, abych se do toho prostředí v Jihlavě trochu dostal. Hráčům jsem prohru s Příbramí nepřipomínal, ale na předzápasovém tréninku bylo vidět, že jsou správně namotivování. Jsem rád, že to vyšlo, protože jsme všichni věděli v jaké situaci jsme.

  Svatopluk Habanec (Slovácko): Dnes jsme v Jihlavě podle mého ztratili body. Ve třech minutách prvního poločasu jsme nebyli koncentrovaní, dostali jsme dva góly, které rozhodly zápas a velice nás to mrzí. Sice jsme v druhé půli byli lepším týmem a zápasu by slušela remíza, ale doplatili jsme na to, že jsme sice měli vysoké držení míče, ale nic jsme z toho nevytěžili. Jihlava měla nového trenéra, bylo to o impulsu do hry, který Petr Rada přinesl.


  FC Vysočina Jihlava – 1. FC Slovácko 2:1 (2:0)
  Branky: 36. T. Marek, 39. Tlustý – 72. Valenta
  Rozhodčí: Bílek – Wilczek, Paták
  ŽK: 60. Josl – 9. Košút, 38. Mezlík, 56. Valenta
  Diváci: 2 975

  Sestavy:
  FC Vysočina Jihlava: Blažek – Mikula, Tlustý, Krejčí, Josl – Jungr (86. Karlík), Jánoš (90. Přeučil), Koloušek, T. Marek, Vaculík (C) (72. Kosak) – Harba.
  1. FC Slovácko: Melichárek – Šimko (86. Haša), Mezlík, Košút, Kuncl – Petr, Daníček (69. Rada), Valenta, Šumulikoski, Volešák (C) (69. Havlík) – Kerbr.


  FOTO: ČTK

  Statistiky
  Sestavy

  Rozšířené ligové statistiky jsou k dispozici až od sezóny 2013/14. Statistiky jsou přebírány z údajů v zápisech o utkání a od externího dodavatele Instat Limited.

  V historickém přehledu lídrů jsou zobrazeni pouze hráči, kteří odehráli v lize alespoň 60 zápasů. V podrobném zobrazení pak figurují všichni hráči. Nejste si jistí, co daný parametr znamená? Podívejte se zde.

  LFA vynakládá odpovídající úsilí, aby zajistila spolehlivost a přesnost informací publikovaných na této webové stránce, může však dojít k technickým nepřesnostem či chybám při zpracování a vyhodnocení. Tyto mohou být po svém zjištění a podle uvážení LFA opraveny.

  Veškeré informace a údaje na této webové stránce, a to včetně jakýchkoliv statistik, jsou určeny pouze pro interní účely LFA a všeobecné informační účely. LFA, ani její dodavatelé, neposkytují jakoukoliv záruku ani nepřebírají jakoukoliv odpovědnost za správnost, aktuálnost ani přesnost informací publikovaných na této webové stránce, a to výslovně včetně jakýchkoliv statistik.

  LFA neodpovídá za jakékoliv škody či jiné újmy, které mohou vzniknout třetím osobám v důsledku spolehnutí se na správnost, aktuálnost či přesnost informací publikovaných na této webové stránce.