<
>
    12. kolo, Základní část | sobota 26/10/2013, 20:15 | Stadion v Jiráskově ulici | ČT sport

Návštěva: 2 740 diváků (61 % z kapacity 4 500)

Jablonec vstoupil do utkání aktivně a už ve druhé minutě mohl otevřít skóre. To Vaněk utekl domácí obraně a sám postupoval na brankáře Blažka. Zkušený matador jabloneckého ofenzivního záložníka vychytal a jako by tím předznamenal svůj výborný výkon v celém zápase.

Jablonec měl nadále více ze hry. Tvořil hru, hrál kombinačně, měl opticky navrch. Jenže, Jihlava následně začala udělovat Severočechům lekci z produktivity. Ve 35. minutě aktivní Haris Harba se uvolnil ve vápně a přesným pasem našel Lukáše Masopusta, který se hlavou nemýlil.

Náhlá branka Jihlavy byla pro hosty velkou ránou, ze které se nemohli dlouho vzpamatovat. Svěřenci kouče Skuhravého ještě do poločasu několikrát zahrozili, vyrovnat ale nestihli.

Co se nepovedlo v poločase prvním, podařilo se ve druhém. V 54. minutě vyslal Kopic za obranu Michala Hubníka a ten se tentokrát v tváří tvář proti Blažkovy nemýlil. Kdo čekal zvrat Jablonce v utkání, musel být ovšem zklamán.

V 65. minutě se totiž prosadil do té doby skvělý Haris Harba, který zužitkoval rohový kop Kolouška a sklepnutí Krejčího. Vysočina posléze slavila znovu. Nejprve sice Jungr ještě Špita nepřekonal a neujala se ani následná dorážka Harby. Jedenáct minut před koncem ale Jungr vypíchl slabé zpracování Loučky a poslal do sóla Harise Harbu, který překonal Špita potřetí.

V závěru ještě diváci museli být svědky dramatické koncovky, protože Loučka napravil své zaváhání a ukázkovým pasem uvolnil ve vápně Jana Kopice, který snížil na rozdíl jediné branky. Jablonečtí už ale vyrovnat nedokázali, a tak se Jihlava mohla odlepit z posledního místa tabulky.

Ohlasy trenérů po utkání:

Roman Skuhravý (FK Baumit Jablonec): Měli jsme nespočet šancí, které jsme nedokázali proměnit. Co je nám to platné, když pak předvádíme opakující se chyby, které nás stojí výsledek. Soupeř ze tří pološancí třikrát skóroval.

František Komňacký (FC Vysočina Jihlava): Jablonec byl fotbalovější, byl lepším celkem, je přece jen kombinačně lépe vybavený. Hraje se ale na góly a ty jsme tentokrát stříleli my. Pro nás to je hodně důležité vítězství.

FC Vysočina Jihlava - FK Baumit Jablonec 3:2 (1:0)
    Branky: 35. Masopust, 65. Harba, 79. Harba - 54. Hubník, 83. Kopic.
    ŽK: Kliment - Beneš, Kubista, Rossi.
    Rozhodčí: Příhoda – Filípek, Moláček.
    Diváci: 2 740.