<
>
    6. kolo, Základní část | neděle 25/08/2013, 19:00 | Stadión U Nisy

Návštěva: 5 050 diváků (51 % z kapacity 9 900)

Na první zajímavý moment si diváci museli počkat až do 12. minuty. Po Frýdkově přihrávce zakončoval z velkého úhlu Šural a poprvé donutil Berkovce zakročit. O čtyři minuty později již byla k vidění opravdová gólovka, po pohledné kombinaci Kováče a Kolára zakončoval z hranice vápna osamocený Rabušic, ale jeho přízemní střela branku těsně minula.

Bohemians působili poněkud pasivním dojmem a byl to tak výhradně Liberec, kdo se dostával k šancím. V jedné veliké ve 28. minutě vytáhl Berkovec skvělý zákrok, když vyrazil střelu osamoceného Kolára z bezprostřední blízkosti. Brankář domácích, Přemysl Kovář, musel poprvé zasahovat až proti zblokované hlavičce Jakuba Hory ve 35. minutě, jinak byl v podstatě bez práce.

Ve 41. minutě dokázali Liberečtí konečně proměnit svou převahu ve vedení. Michael Rabušic vystihl záměry hostujících hráčů, vypíchl míč a upaloval spolu s dvěma spoluhráči vstříc hostující brance. Po pohledné kombinaci Rabušice a Kolára nakonec druhý jmenovaný předložil míč Josefu Šuralovi a ten se před prázdnou bránou nemýlil.

I do druhého poločasu vstoupili lépe domácí. Po rohovém kopu posunul Rabušic hlavou až na druhou tyč, kde zakončoval Kováč. Berkovec se však stihnul přesunout a vytasil další ze svých efektních zákroků. Další minuty hry však nabízely spíše přehlídku nepřesnosti a klouzání hráčů po promoklém terénu než atraktivní podívanou.

Teprve v 70. minutě přišla další nadějná příležiost, opět v podání domácích. Těsně za hranicí vápna kopali Liberečtí přimý kop, Frýdek sice dokázal prostřelit zeď „klokanů“, na Berkovce si však ani tentokrát nepřišel. V 77. minutě však mohli hosté vyrovnat. K odraženému míči se na hranici pokutového území dostal Jakub Štochl a svou střelou jen těsně minul branku.

Závěr zápasu už žádné vzrušení před ani jednou z branek nepřinesl. Liberečtí spořádaně drželi míč na svých kopačkách a bez problému udržel těsný náskok. Slovan tak zvítězil v již třetím zápase v kuse tím nejtěsnějším možným rozdílem, tedy 1:0.

Ohlasy trenérů:

Josef Weber (trenér Bohemians 1905): V přípravě na zápas jsme kladli velký důraz na vstup do utkání, čekali jsme, že na soupeři zanechá čtvrteční zápas nějaké následky. To se nám ale nakonec nepovedlo a Slovan byl od začátku aktivnější. Museli jsme dotahovat, kluci hráli s velkým nasazením, nemůžu jim nic vytýkat. Akorát řešení našich šancí nebylo většinou ideální. Liberci přeji úspěch ve odvetném zápase o Evropskou ligu, pro celý český fotbal by to byla velká událost.

Jaroslav Šilhavý (trenér Liberce): Musím poděkovat klukům, že jsme zůstali na vítězné vlně. Po zápase v Udinese to sice nebylo úplně jednoduché, měli jsme v nohách velmi náročný zápas, ale i tak to zvládli. V prvním poločase se nám podařilo dát gól po správně vyřešeném útoku, ale i předtím jsme měli mnoho šancí. Ve druhém poločase jsme znervózněli, snad zapracovala i únava, a Bohemka vycítila svou šanci. Neudrželi jsme míč, byli jsme u něj o krok později. Obrana v čele s Přemkem Kovářem to ale zvládla a udržela čisté konto.

FC Slovan Liberec - Bohemians 1905 1:0 (1:0)
    Branka: 41. Josef Šural
    ŽK: 64. Hušek, 71. Pavelka - 26. Rada
    Rozhodčí: Kovařík - Mencl, Moláček
    Diváci: 5 050

FC Slovan Liberec: Kovář – Coufal, Kováč (C), Kelič, Fleišman – Hušek – Kolár (66. Delarge), Šural, Pavelka, Frýdek (87. Kušnír) – Rabušic (73. Sackey).
    Bohemians Praha 1905: Berkovec – Růžička (79. Klavík), Šmíd, Šírl, J. Štochl – Jindřišek (C), Moravec, Bartek (67. Kolář), Hora – Ndiaye (46. M. Štochl), Rada.