<
>
    5. kolo, Základní část | pondělí 19/08/2013, 20:15 | Synot Tip Aréna | TV Fanda

Návštěva: 6 458 diváků (33 % z kapacity 19 370)

Tepličtí v Edenu kralovali hned od začátku, Slavii dovolili pouhou jedinou střelu na branku za celý zápas. Už ve 4. minutě Táborský servíroval míč Litsingimu, který se hned v úvodu ocitl ve velké šanci. O tři minuty později domácí zahrozili zásluhou Škody, v 11. minutě se už ale měnilo skóre. Po centru Litsingiho se totiž hlavou prosadil Ivo Táborský - 0:1

Hosté na hřišti vládli i dále, vzápětí mohl přidat další branku Krob. Co se nepovedlo jemu, povedlo se Davidu Jablonskému, který protáhl míč do sítě po standardce - 0:2. V závěru první půle si pak oprávněně Salami říkal o penaltu, píšťalka sudího však zůstala němá.

Slavia se v závěru první půle dostávala do hry a měla ještě malou naději na zvrat. To by ale nesměl přijít "sešívaný blikanec" jako ve druhém poločase. Hosté totiž trestali podrážděnost domácích a přišly další góly.

V 65. minutě Mahmutovič vystihl bídnou malou domů Bortela a blafákem zasunul míč za bezmocného gólmana Černého - 0:3. V tu chvíli při tříbrankové ztrátě Slavia v podstatě dohrála. Čtvrtou branku přidal Milan Matula hlavou po rohovém kopu - 0:4. Ještě předtím se nesmyslně po dvou žlutých kartách nechal vyloučit Karol Kisel. Už v deseti bezmocnou Slavii dorazil pátým gólem opět Mahmutovič - 0:5. V závěru se pak znovu prosadil Mahmutovič a sedmou trefou ukončil zápas Admir Ljevakovič - 0:7.

Zdeněk Ščasný (FK Teplice): "K zápasu je, myslím si, zbytečné něco říkat. V první půli se Slavia ještě držela, ale od druhé už to bylo jednoznačné. Je to hrozně samozřejmě hrozně příjemný pocit, ale asi až moc kruté pro Slavii. Mahmutovič byl na tréninku trpělivý, tvrdě pracoval a zřejmě si i hattrickem řekl o základní sestavu."

Michal Petrouš (SK Slavia Praha): "Do utkání jsme chtěli vstoupit aktivně, dostat soupeře pod tlak a zkusit dát rychlou branku. Jenže opak byl pravdou. Ve druhé půli naši hru oživil Koreš, ale přišla další individuální chyba a všechno se sesypalo. Blesklo mi hlavou, že je to asi největší debakl v historii Slavie, z boje ale neutíkám, nechám si to přes noc projít hlavou."

Slavia Praha - FK Teplice 0:7 (0:2)