>
    4. kolo, Základní část | pondělí 12/08/2013, 20:00 | Bazaly | ČT sport

Návštěva: 6 872 diváků (68 % z kapacity 10 060)

Ani v jedné ze sestav nebylo žádné překvapení. Snad jen fakt, že Jablonec přivezl do Ostravy pouze pět náhradníků.

V první gólové šanci se objevil Třešňák, jehož přesným centrem našel Jablonský. První jmenovaný střílel k bližší tyči, ale výborným zákrokem se předvedl Bárta.

Gólový účet zápasu mohl na druhé straně otevřít Lukeš, jenž centroval z pravé strany a jablonecký stoper odvrátil hlavou pouze k Zawadovi. Jeho přízemní střela byla sice nepřesná, ale do brány ji mohl tečovat Rolinc. Bohužel pro domácí bez úspěchu.

V závěru prvního poločasu nadělal Ostravě potíže centrující Piták, ovšem znovu se blýskl Bárta, který míč vyrazil na roh. Po něm propadl míč na hranici malého vápna ke Kubistovi, tentokrát ale domácí brankář zasahovat nemusel. A to bylo z první pětačtyřicetiminutovky všechno.

Diváci se dočkali branky až ve druhé půli. Zhruba po hodině hry se snažil Zawada na hranici šestnáctky odkopnout míč do bezpečí, ale místo toho jen podrazil Hubníka. Rozhodčí tak nařídil pokutový kop, který Piták s přehledem proměnil - 0:1.

O necelých deset minut později hosté slavili podruhé. Vaněk poslal po čáře Třešňáka, jenž svým centrem našel Vukadinoviče a ten hlavou vstřelil svůj první ligový gól - 0:2.

Třetí branku pak přidal sám Vaněk. Čerstvý reprezentant nachytal Bártu u jeho levé tyče a nedal mu sebemenší šanci - 0:3. Jen pár chvil nato se mohl ze vstřelené branky radovat i Hubník, ale nastřelil jen břevno. Jablonecký střelec se však nakonec přece jen dočkal, když v 86. minutě přidal čtvrtý gól - 0:4.

Více už se v pondělní dohrávce čtvrtého kola nestalo. Jablonec si tedy z Ostravy odvezl cenné vítězství a se ziskem sedmi bodů se posunul na šesté místo za Mladou Boleslav. Baník se naopak propadl na dvanáctou příčku.

Ohlasy trenérů po utkání:

Martin Svědík (FC Baník Ostrava): Měli jsme dobrý vstup. Byli jsme agresivní, aktivní, chyběl nám snad jen větší důraz a chytrost v koncovce. Od dvacáté minuty začal hrát Jablonec svoji hru, kombinovat, byl silný na míči. Do druhého poločasu jsme šli s tím, že nesmíme inkasovat a musíme zkusit zápas zlomit gólem ze standardky. Utkání ale rozhodla nesmyslná penalta po chybě našeho hráče. Potom už byl Jablonec jednoznačně lepší a potrestal nás za chyby.

Roman Skuhravý (FK Baumit Jablonec): Do Ostravy jsme jeli trochu s obavami, co s námi udělá náročné cestování po pohárovém utkání v Norsku. Z toho pramenil začátek, kdy jsme na tom byli špatně pohybově a pasivní. Už závěr prvního poločasu jsme ale měli jednoznačně v režii. Druhý poločas bylo jasné, že rozhodne první branka, kterou jsme vstřelili my. Byla to ale otázka času, protože jsme druhý poločas byli jasně lepší. Ve všech směrech jsme dominovali a zaslouženě vyhráli.

FC Baník Ostrava – FK Baumit Jablonec 0:4 (0:0)

Branky: 65. Karel Piták (z pen.), 74. Vukadin Vukadinovič, 81. Ondřej Vaněk, 86. Michal Hubník.

Rozhodčí: K. Hrubeš - K. Mencl, R. Kotík.

ŽK: 49. Rolinc, 64. Zawada, 67. Droppa - 15. Vaněk

Diváci: 6 870.