<
>
    2. kolo, Základní část | sobota 27/07/2013, 18:00 | Městský fotbalový stadion Miroslava Valenty

Návštěva: 4 254 diváků (53 % z kapacity 8 000)

V prvním poločase bylo aktivnější Slovácko, které bylo velmi často u míče, ale dostalo se s ním pouze před pokutové území a pak už mělo problémy. Jihlava spoléhala hlavně na protiútoky a standardní situace, které má nebezpečné. První varování pro Slovácko přišlo ve 29. minutě, kdy Jungr došel s míčem až do pokutového území a ze své kopačky vyslal střílený centr, který Melichárek brilantně zneškodnil. Nicméně ve 33. minutě to hostům už vyšlo a Lukáš Masopust se radoval ze vstřelené branky.

Hra pokračovala ve stejném tempu a její obraz se nezměnil. Slovácko útočilo, ale do pokutového území se s míčem nedostalo. Pak sudí Proske přidal 1 minutu nad rámec prvního poločasu a fanoušci Slovácka byli určitě šťastní. Valenta ze své kopačky vyslal nadýchaný centr, kterého se ujal hlavičkující Václav Ondřejka a přesnou střelou vyrovnal na 1:1.

Do druhého poločasu vstoupili domácí fotbalisté aktivněji a během dvou minut si dokázali vytvořit dvě obrovské šance, ale Blažek byl vždy na místě a selhání nedovolil. Také Jihlava si dokázala vytvořit obrovskou šanci, kdy selhal Melichárek, ale Trousil brankáře nahradil a míč na poslední chvíli odkopl do bezpečí.

Vypadalo to, že zápas skončí remízou 1:1, ale to by Slovácko nemohlo mít výborného Valentu, kterému jdou standardky na jedničku. Domácí záložník zahrával v 87. minutě volný přímý kop z poloviny hřiště a ze své kopačky vykouzlil skvělý centr, kterého se u vzdálenější tyče dostal hlavičkující Daníček a přesnou střelou na 2:1 zajistil Slovácku tříbodový zisk.

Svatopluk Habanec (Slovácko): "První půle z naší strany nebyla dobrá. Součinnost nám nefungovala. Dostali jsme po hrubé chybě gól. Ke třem bodům nás blíže posunula branka před koncem poločasu. Soupeř měl hlavně v úvodní části hodně brejků, ve druhém poločase jsme už měli více míč na svých kopačkách. Vítězství se však zrodilo po porodních bolestech. Jihlava začala ve druhém poločase hodně kazit. Vedro bylo dost zdrcující. Já jsem byl ve stínu a jsem spařený jako slepice. Citelnou ztrátou byla pro nás absence Libora Doška, na kterém jsme stavěli taktiku."

František Komňacký (Jihlava): Celý týden jsme se připravovali na standardní situace soupeře. Dostali jsme z nich oba góly. Můžeme naříkat pouze sami nad sebou. Zbytečně jsme podle mého názoru dnes nechali soupeři tři body. Rozhodlo se na konci první půle. My jsme měli v prvním poločase několik situací, které jsme měli dohrát lépe. To se nepodařilo vinou špatného řešení přihrávek. Po gólu do šatny byl zápas ve druhém poločase o tom, zda se někdo trefí. Šancí na obou stranách moc nebylo. Zápas to byl hodně průměrný. Po dvou prohraných zápasech nám začíná docházet, že druhý ročník bude hodně složitý a musíme dělat všechno, abychom tento sešup zastavili a chytili se v příštím zápase."

1.FC Slovácko ─ FC Vysočina Jihlava 2:1 (1:1)

Branky: 45. Ondřejka, 87. Daníček - 33. Masopust

Rozhodčí: Proske - Peřina, Kotlík

ŽK: 44. Kerbr, 76. Trousil, 90. Kuncl - 42. Jánoš

Diváci: 4 524

1.FC Slovácko: Melichárek ─ Kuncl, Košút, Trousil, Kubáň ─Valenta, Rada, Daníček, Haša (65. Martan), Kerbr ─ Ondřejka (84. Fujerik).

FC Vysočina Jihlava: Blažek ─ Jánoš, Šourek, Kopic, Marek ─ Masopust (87. Karlík), Jungr (77. Šimonek), Koloušek, Vaculík, Josl ─ Přeučil (64. Harba).